Dolar : Alış : 5.6919 / Satış : 5.7021
Euro : Alış : 6.2979 / Satış : 6.3093
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana23°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 35 Kategoride 2002 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Suriye Geçici Hükümeti’nin Güvenli Bölge Hakimiyeti

06 Kasım 2019 - 68 kez okunmuş
Ana Sayfa » GÜNCEL HABERLER»Suriye Geçici Hükümeti’nin Güvenli Bölge Hakimiyeti
Suriye Geçici Hükümeti’nin Güvenli Bölge Hakimiyeti

Türkiye’nin oluşturmak istediği güvenli bölgede, Suriye Geçici Hükümeti Savunma Bakanlığına bağlı askeri mahkeme kurarak hakimiyeti sağlamaya başladı.

Türkiye’nin Suriye sınırı boyunca güvenli bölge oluşturmak için başlattığı Barış Pınarı Harekâtı sonrasında, güvenli bölgede yaşayanlar için işler yoluna girmeye başladı. Bölgede bir yandan elektrik, su, sağlık gibi hizmetlerde hızlı bir şekilde iyileştirmeler yapılırken, Suriye Geçici Hükümeti Savunma Bakanlığına bağlı askeri mahkeme de oluşturuldu.

Uygulanan faaliyetler esnasında olabilecek insan hakları ihlalleri ve hukuki sorunları çözmek maksadıyla Rasulayn ve Tel Abyad bölgesinde kurulan askeri mahkeme yapılanmasında cinayet mahkemesi ile soruşturma ve tahkikat mahkemesi görev yapacak. Cinayet mahkemesinde başkan ve iki üye bulunurken, soruşturma ve tahkikat mahkemesi de başkan ve üç üyeden müteşekkil olacak. Askeri mahkemede toplamda on iki savcı görev yapacak.

Suriye Geçici Hükümeti yetkilileri, bölgede hayatın süratle normale döndüğünü belirterek, insan hakları ihlalleri ve hukuksuz uygulamaların önüne geçmek için her türlü tedbirin alındığını ve gerekli talimatların verilerek düzenlemeler yapıldığını, buna rağmen olabilecek vakaların incelenmesi, varsa suçların araştırılması ve suçluların kurulan mahkemelerde yargılanmasını hedeflediklerini açıkladı. Yetkililer, verilen talimatların uygulanmasından ve suç-suçluların araştırılması ve gerekli cezalara çarptırılması işlemlerinden kimsenin muaf tutulmayacağını da vurguladılar.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika