Dolar : Alış : 5.4392 / Satış : 5.4490
Euro : Alış : 6.2032 / Satış : 6.2143
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana24°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 1716 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Sözlü’den Yeni Adana Valisine Hayırlı Olsun Ziyareti

11 Haziran 2014 - 179 kez okunmuş
Ana Sayfa » ADANA HABERLERİ»Sözlü’den Yeni Adana Valisine Hayırlı Olsun Ziyareti
Sözlü’den Yeni Adana Valisine Hayırlı Olsun Ziyareti

 

Devleti temsil noktasında Adana’da başladığı görevinde Vali Mustafa Büyük’ün mutlu olacağını söyleyen Başkan Hüseyin Sözlü, “Halkın seçtiği bir yönetici, belediye başkanı olarak, Adana’ya gelen kamu görevlilerini, mutlu, mesut etmek gibi bir sorumluluğumuz var. Sizin de mutlu olmanız noktasında elimizden geleni yapacağız. Güzel hizmetleri birlikte hayata geçireceğiz. Adana’da halkımıza, şehrimize, ülkemize, milletimize layık olmaktan daha önemli hiç bir hedefimiz yok. Bana göre halkın bize verdiği sorumluluğu yerine getirmek, onlara hizmet etmek en büyük manevi servettir. Bunun farkındayız. Cenab-ı Allah’ın bir lütfu, bize verdiği bir fırsattır bu. Bu fırsatı görev süremde iyi değerlendirmek istiyorum. Sizin gibi tecrübeli bir Valimizle de Adana’da güzel hizmetleri hayata geçirdiğimiz bir dönem olacağına inanıyorum. Kamu görevinde yukarının takdiri farklı tezahür etmezse, bir görev dönemini birlikte tamamlayacağız” dedi.

 

 

BİRLİKTELİK, SİZİN DÖNEMİNİZDE GELİŞECEK VE TAÇLANACAK

Başkan Hüseyin Sözlü, şöyle devam etti: “Şu ana kadar geçen 2 ayı aşkın sürede, başta Sakarya Valisi olarak görevlendirilen Valimiz olmak üzere, farklı siyasi partilerin seçilmiş belediye başkanları, Ahilik geleneğini sürdüren meslek odaları, kendini kabul ettirmiş sivil toplum örgütleri, kaymakamlarımız, kamu görevlileriyle iyi bir başlangıç yaptık. Adana’da yeni dönem kaynaşma ortamının yaşandığı bir dönem. Selde bütün kurum ve kuruluşlar verimli ve birlikte çalıştık. Birlikte çalışabilmek, felaketi atlatmanın ötesinde, kentin talip olduğu birliktelik ruhunu tesis etmek açısından önemli bir sınavdı. İnşallah bu birliktelik sizin döneminizde daha da gelişecek ve taçlanacaktır. Devletin temsilcisi olarak sizi yanımızda göreceğimizden eminiz. Milliyetçi Hareket’in lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin bize öğrettiği gibi siyasette meşruiyet önemlidir. TBMM halkımızın seçtiği meclistir ve hükümet oradan tezahür etmiştir. Merkezi Hükümetin, Adana’ya yapmak istediği yatırımlarını önünü açarız. O manada bir kompleks içinde olmayız.”

 

 

ADANA’NIN İKLİMİ SICAK, İNSANI MERT VE YİĞİT

Vali Mustafa Büyük de, Adana’nın iklimi gibi, insanlarının da sıcak, mert ve yiğit olduğunu belirtti. Vali Büyük, “Adana, arkanızı dönebileceğiniz insanların bulunduğu bir kent. Edirne ve Sakarya’dan sonra çok sevdiğim illerden biri olan Adana’da görev yapacağım için mutluyum. Adana’nın önemini, büyüklüğünü biliyorum. İnşallah güzel hizmetleri birlikte hayata geçireceğiz. Burada devletimizin, hükümetimizin temsilini en iyi şekilde gerçekleştireceğiz. Kurumlar arası işbirliğini, huzuru, dayanışmayı en iyi şekilde gerçekleştireceğiz. Diyalog noktasında sıkıntımız olmaz. Ortak aklı halkın memnuniyeti için kullanmalıyız” diye konuştu.

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika