Dolar : Alış : 5.5274 / Satış : 5.5373
Euro : Alış : 6.2630 / Satış : 6.2743
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana20°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 1716 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Sözlü; Yapı Müteahhitleri Gücümüze Güç Katacak

10 Temmuz 2014 - 182 kez okunmuş
Ana Sayfa » ADANA HABERLERİ»Sözlü; Yapı Müteahhitleri Gücümüze Güç Katacak
Sözlü; Yapı Müteahhitleri Gücümüze Güç Katacak

 

Dernek üyelerinin yoğun katılım gösterdiği iftar yemeğinde AYAMDER üyelerine hitap eden Başkan Hüseyin Sözlü, “Bu bir ziyafet birlikteliği değil. Ramazan ayının manevi ikliminde siz değerli hemşehrilerimizle bir araya gelmek, Ramazan’ın manevi havasında, inaçlarımızın bizi beslediği atmosferde bir dayanışma ruhunu ortaya koymak önemli” dedi.

 

CENAB-I ALLAH’IN VERDİĞİ AKLI, VİCDANI VE AHLAKI KULLANACAĞIZ

Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı üç aydır yürüttüğünü hatırlatan Başkan Hüseyin Sözlü, şöyle devam etti: “Tabii ki Adana’yı biliyordum ama geride kalan sürede daha yakından tanıma fırsatı buldum. Belediyenin kendi içindeki problemlerin ve Adana’nın yaşadığı problemlerin hukuki zeminde aşılması, sorunların çözülmesi konularında, seçilmiş belediye başkanınız olarak, samimi bir çaba içindeyiz. Kimseye bir mucize vadetmedik. Mucize Cenab-ı Allah’a, onun müsaade ettiklerine mahsustur. Adana’yı yönetirken Cenab-ı Allah’ın ihsan ettiği aklı, ahlakı ve vicdanı kullanacağız. Bunun üzerine azmimizi ve gayretimizi de etkileyerek siz değerli hemşehrilerimize hizmet edeceğiz. Böylece güzel bir coğrafya parçasındaki Adanamızı hak ettiği yere getireceğiz.”

 

 

YAPI MÜTEAHHİTLERİ GÜCÜMÜZE GÜÇ KATACAKTIR

Yapı müteahhitlerine konut üretecekleri elverişli arsalar, parseller oluşturmak gerektiğini belirten Başkan Hüseyin Sözlü, “Adana Yapı Müteahhitleri Derneği’nin hedefinin bu dönem daha yüksek olması gerektiğine inanıyorum. Bu anlamda bakış açımız elbette sizlerin muvaffak olmasıdır. Samimiyetle söylüyorum ki Adana’da, inşaat sektöründe mücadele eden, rızkını çıkaran, milli ekonomiye katkı koyan siz değerli hemşehrilerimiz, muhakkak tekerlerini döndürmek durumundalar. Asgari manada tekeri döndürmek gibi bir ölçünün, hedeflediğimiz Adana’yı oluşturmakta, inşa etmekte yeterli olmadığına inanıyorum.  Biz bu hedefi daha da büyüteceğiz. Uygun, elverişli parsellerde konut üreten yapı müteahhitleri birliğinden öte, uygun, elverişli hale gelmiş Adana’da, Adana’yı yeniden inşa eden, modern, çağdaş şehirciliğin gereklerini yerine getirirken, Adana belediyelerinin en büyük desteği olan yapı müteahhitleri, bizim de gücümüze güç katacaktır. Siz değerli hemşehrilerimize bakış açımız budur. Bundan hiç şüpheniz olmasın” diye konuştu.

 

 

LOKAL UYGULAMALARLA SİZLERE NEFES ALDIRACAĞIZ

Yapı müteahhitlerinin yaşadığı sıkıntıların farkında olduğunu kaydeden Başkan Hüseyin Sözlü, şunları söyledi: “Kimsenin kazancını kıskanmayız. Uzaydan adam getirme niyetinde değiliz. Adana’nın, özellikle sizlerin, inşaat sektöründe, ekonomik anlamda varlığınızı verimli bir şekilde sürdürme noktasında, yaşamış olduğunuz sıkıntıların farkındayım ve inşallah kentte uygun parseller, imar uygulamalarıyla yeni parseller üreteceğiz. Onların ötesinde şehrin merkezi her zaman caziptir ama mevcut şehir merkezi de eskimiş ve hakikaten yenilenmeye muhtaç durumda. İşte burada hiçbir siyasi çekişmenin içinde olmadan, Adana’da, merkezdeki ve diğer ilçelerdeki belediye başkanlarımızla, Adana’yı topyekun, modern bir şekilde yenilemenin gayretiyle, işbirliği içinde olacağız. Belediye başkanlarımızla da bu konuda samimi bir mutabakatımız var. Özellikle kısa vadede, lokal uygulamaların yapılabileceği yerlerde ilk uygulamalarımızı gerçekleştirip, sizlere o alanlarda bir nefes aldıracağız. Biraz once söylediğim gibi yine hedeflerimiz yüksek olacak. İnşallah bunlar ada bazında uygulamalar olacak. Çok büyük adalardan müteşekkil geniş adalar da tarif edebiliriz ama böyle ortalama adalarda, 10-12-20 dönümlük adalarda, Adana’ya yapı müteahhitlerimizin, kendi güçlerinin yetmeği noktalarda da oluşturacakları ortaklıklarla, bu çalışmayı başarabileceklerine inanıyorum.”

 

YAPI MÜTEAHHİTLERİ ADANA’NIN İTİCİ GÜCÜ OLACAK

Başkan Hüseyin Sözlü, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu başarıyı Adana’nın müteahhitleriyle gerçekleştirip, paramızı, özkaynaklarımızı Adana ekonomisi içinde tutmanın doğru bir tercih olacağına inanıyorum. Onun için Adana’yı kalkındırırken, büyütürken, Adana’da faaliyet gösteren, Adana ekonomisinin toplamda en önemli parçası olan yapı müteahhiteri, Adana ekonomisini ayağa kaldırırken elbette bizim itici gücümüz olacaktır. Ben sizlere güveniyorum, sizlere inanıyorum. Bunu birlikte başaracağımızdan hiç şüphem yok.”

 

ADANA’YI KUTUPLAŞTIRMA NİYETİNDE KESİNLİKLE DEĞİLİM

Bugün bir çok yerde iftar proframı olduğunu fakat AYAMDER’in davetine katıldığını vurgulayan Başkan Sözlü, “AYAMDER’in yaptığı işi, potansiyelini önemsiyorum. Kutuplaşan Türkiye’den yana değilim. Bana oy vermeyen hemşehrilerim de aramızda vardır ancak ben aday adaylığım ve adaylığım  döneminde AYAMDER’in iki kez misfari oldum. İki kez bana kapınızı açtınız. Bir seçimden yeni çıktık ve Adana’yı kutuplaştırma niyetinde kesinlikle değilim. Karşı tarafı, ‘öteki’ ilan etmenin demokratik kültürde yeri yoktur. Çağdaş demokrasilerde bu metot benimsenmemekte, reddedilmektedir. Adana’yı ve Türkiye’yi tek saf yapmak niyetinde olacağız. Elbette farklı sesler, farklı fikirler olacaktır. Seçilmiş siyasetçiler olarak insanlarımızı kutuplaştırmaktan, ayrıştırmaktan, ‘bizden olanlar ve olmayanlar’ gibi ötekileştirme davranışlarından uzak durmalıyız.  Önümüzde bir Cumhurbaşkanlığı seçimi var. Elbette Adana kendi aklıyla, sağduyusu ve vicdanıyla bir seçim yapacaktır. Bu tercihin muhakkak Türkiye’yi kutuplaştırmadan uzak tutucak bir üslupla ortaya konması gerektiğine inanıyorum. Allah orucumuzu kabul etsin. Ramazan ayının bereketini, rahmetini hem milletimizin hem bütün İslam Alemi’nin üzerinden eksik etmesin” dedi.

 

ELİMİZDEKİ NİMETLER İÇİN ŞÜKREDİYORUZ

Başkan Sözlü, sözlerini şöyle noktaladı: “Elbette Cenab-ı Allah’a şükrediyoruz. Kendi bayrağımızın altında, kendi coğrafyamızda, beklediğimiz saatte minarelerimizde ezanlar sedalanıyor. Biz de iftarda orucumuzu açmak için soframıza uzanıyoruz. Bu hakikaten küçümsenmeyecek bir nimet. Bunu yanı başımızdaki coğrafyada tezahür eden çatışmalar, dökülen kanlar, kaybedilen canlar ve yurtlarından edilip, başka topraklarda, başka ülkelerin himayesine girip, onlara sığınmak zorunda kalan insanları görünce daha iyi anlıyoruz, ükemizin, Cumhuriyetimizin kıymetini bir kez daha idrak ediyoruz. Cenab-ı Allah, hayatlarını bizim gibi yaşayamayanlara, Ramazan Ayı’nı, tuttukları oruç havasını bizim gibi idrak edemeyenlere de, kendi topraklarında huzurlu, barış ikliminde, nice Ramazanlar nasip etsin. Tabii ki bunu söylerken Aziz Müslüman Türk Milleti adına elbette her zaman ferahlık diliyoruz, refah toplumunun bir parçası olma nimeti, huzur, barış diliyoruz.”

 

 

SORUNLARIMIZI, BELEDİYE YÖNETİMLERİNE ANLATACAĞIZ

AYAMDER Başkanı Murtaza Kılçık da AYAMDER’in, kuruluş felsefesinin paralelinde çalışmalarına devam ettiğini söyleyerek, “Seçimin ardından Büyükşehir, Seyhan ve Çukurova’da oluşan yeni belediye yönetimleriyle, sektörümüzün sorunlarını konuşmaya, çözüm aramaya devam edeceğiz. Bunun yanında sosyal projelerimiz ve diğer etkinliklerimiz de sürecek. Ülkemizin yanıbaşındaki Müslüman coğrafyada istemediğimiz olaylar meydana gelmektedir. Ramazan vesilesiyle, akan kanın durmasını, olayların sona ermesini dilediğimizi bir kez daha ifade ediyoruz. Ülkemizin ve bölgemizin bir an önce vahim olaylardan kurtulmasını temenni ediyoruz” diye konuştu.

 

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika