Dolar : Alış : 5.7665 / Satış : 5.7769
Euro : Alış : 6.3586 / Satış : 6.3701
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana29°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 35 Kategoride 1932 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

SİNAN OĞAN ÜLKÜCÜ SİTELERİ TEK TEK KAPATTIRIYOR!

28 Aralık 2015 - 645 kez okunmuş
Ana Sayfa » GÜNCEL HABERLER»SİNAN OĞAN ÜLKÜCÜ SİTELERİ TEK TEK KAPATTIRIYOR!
SİNAN OĞAN ÜLKÜCÜ SİTELERİ TEK TEK KAPATTIRIYOR!

Ülkücü yazar ve haber siteleri hakkında dava açan Sinan Oğan www.ulkucumedya.com isimli haber sitesini kapattırdı. Bir çok ülkücü siteye dava açan sinan oğan ayrı zamanda MHP Genel Başkan Adayı ve 5 tanede haber sitesi bulunuyor 100 yakında facebook ve twitter hesabı oldugu soylenılıyor sinan oğan’ın.

Mahkeme kararıyla MHP´ye geri dönen ve MHP Genel Başkanlığı için üst kurul delegelerinden imza toplamaya çalışan Sinan Oğan, kendisini eleştiren kişi ve haber sitelerine yönelik davalar açtı.

Sosyal medyadaki etkin faaliyetleri ve kendi propagandasını yapmak amacıyla kurdurduğu sitelerle dikkat çeken Oğan, bu sitelerden sürekli Devlet Bahçeli aleyhinde yayınlar yaptırırken, şahsına ilişkin eleştirel yayınlar yapan haber sitelerini de susturmaya çalışmakta.

Ankara 3. Sulh Ceza Mahkemesinde Ülkücü Medya adlı haber sitesi aleyhinde dava açarak yayın durdurma kararı aldıran Oğan´ın yargı organı üzerindeki süratli tesiri, hakkında daha önce ileri sürülen AKP projesi iddialarını kuvvetlendirirken “kendisi için öngördüğü demokrasiyi başkalarına hak tanımıyor” eleştirilerine de yol açtı.

Sosyal medyada uzman ekiplerle etkin çalışmalar yürüten Sinan Oğan´ın taraftarları önce Ülkücü Medya haber sitesi ve yazarlarına karşı küfür, hakaret içerikli saldırılarda bulundu. Haber sitesinin yayın politikasını değiştirmemesi üzerine de mahkeme kanalıyla yayını durduruldu.

Bu durumun; tüm ülkücüleri kucaklama iddiasıyla Genel Başkanlığa aday olan Sinan Oğan´ın birleştiricilik bir yana yargıyı bir tehdit unsuru olarak kullanıp ülkücüleri susturma ve sindirme çabası olduğunu söyleyen Ülkücü Medya yazarlarından Deniz Özkök´ün konu hakkındaki son yazısı şöyle:

“DEMOKRASİ ÖZÜRLÜ LİDER OLUR MU?

Kurdurduğun haber sitene manşet attırmışsın: “S.OĞAN bir adım önde”…

Vay be!

“S.OĞAN´ın ekranlardaki ‘muhteşem´ performansı sürüyor!”

Ooo, bu ne caka, bu ne çalım böyle?

Hani ilk işiniz diğer 3 adayla birlikte kurultay için imza toplamaktı?

“Neden S.OĞAN?” diye yazılar da döşetmişsin sitene..

Yazıda “Şu an MHP´ye lider olabilecek iki aday var: Oğan ve Akşener” diye de bir hakaret…

Sonra çaktırmadan Akşener´i de diskalifiye etmişsiniz.

Kendini şişirmiş de şişirmiş, güya “Akşener´le senin aranda millete hangisi daha iyi inebilir, hareketi kim daha ileriye götürebilir, bir çiftçinin, esnafın, işçinin umudu kim olabilir diye düşünüldüğünde S.Oğan ismi daha çok etkili” lafları ettirmişsin…

Hatta o densiz yazıda “Başbuğ´un makamına yakışan aday” diye de cilalatmışsın kendini!

Unutma beyim, Başbuğ Türkeş, bu davanın lideri ve Türk dünyasının ümit ışığı idi, bunu pek hoşlanmadığın merhum Elçibey çok iyi biliyordu!

Kendini Başbuğ´la aynı kefeye koydurmak nasıl bir egodur?

Eee, hani “her Ülkücü lider olabilecek kapasitede” idi Bay Oğan?

Birlikte delege avına çıktığınız Koray Aydın´ı Ülkücü saymıyorsunuz, Dervişoğlu´nu Ülkücü saymıyorsunuz, Sazak´ı Ülkücü saymıyorsunuz galiba!

Bunun cevabını da varsın onlar düşünsün…

“Yoldaşlar”ınızdan iyi komplo teorileri öğrenmişsiniz anlaşılan…

Önünü kesemediğiniz, sesini bastıramadığınız Ülkücü kaynakları “hile” ile susturmak marifet mi? Yani yarın bir gaflete düşüp sizi lider yapsak ne olacak MHP´nin hali?

Ülkücü Hareket´e algı operasyonu yapıp kandırmak o kadar kolay değil…

“Ülkücü Ülkücüye iftira atmaz” diyordun televizyonda…

Senin trollere neden bize iftira attırıp hakaret ettiriyorsun mübarek?

“Parti içi demokrasi” isteyen bir lider adayı, önce kendisini eleştiren Ülkücülere tahammüllü olacak… Sorduklarına, yazdıklarına delikanlıca cevaplar verecek…

Partideki muhaliflerine tehditler savurmayacak, kendi taraftarlarının lağıma dönen ağızlarla küfürler etmesine izin vermeyecek, muhalif sitelere saldırtmayacak, “aileme hakaret” diye “bilindik” mahkemelere Ülkücü site kapattırmayacak!

“Demokrasi ve hürriyet”i benimsememiş, “kibirli” insanlar lider olamaz! Hele hele MHP´de hiç olamaz, bizi AKP, CHP veya HDP´yle karıştırmayın!

AKP/Doğan Medyasının sponsorluğunda asıp kesmek kolay… Nasılsa yayına bağlanıp soru soran, yaptıklarınızı ve hakikatleri açıklayan birilerine yer verilmiyor, sallamak kolay!

“Ben olsaydım yüzde 30 alırdım” diye doğmamış çocuğa don biçmek kolay!

Kısacık dönemde siyaset ustası olmak, vekilken partinin ekonomik, sosyal ve kültürel programlarını eleştirmeyip şimdi topa tutmak maharet ister, ama MHP´de değil!

MHP üzerinden bu kadar yalanı koltuk uğruna nasıl söyleyebiliyorsun?

“MHP´nin ekonomiyle, adaletle, dış dünya ile ilgili projesi yok”, ne demek?

Anlaşılan MHP, AKP/HDP/CHP ile ülkenin varlık yokluk savaşını verirken siz Bakü´de, Moskova´da “ikbal” parlatmakla meşguldünüz…

Biz daha Bahçeli´nin “ben” dediğini hiç duymadık…

Sizdeki bu “dünyanın sayılı strateji uzmanlarındanım” böbürlenmesi neyin nesi?

Bize bir cevap verin; Prof. Halaçoğlu, neden sizin genel başkanı olduğunuz partiden istifa eder?

Belli ki, 7 Haziran sonrası bir yerlerde pişirilen planlarınızı 1 Kasım´ın hemen ardından Hürriyet´te, CNN Türk, Kanal D ve Habertürk´te uygulamaya soktunuz. Elbette partiyi ve genel başkanı eleştirme hakkınız vardı, lakin amaç başkaymış!

Sinsice işe Bahçeli´nin bölgesinden Türkoğlu´nu acemice konuşturmakla başladığınız komplolarınız, peydah ettiğiniz “trollerinizle” karşınızda duran her Ülkücü gazete, yazar ve gazeteciye hakaretler, hangi planın parçası?

“Ülkücü irade” dediğimiz üst kurul delegelerinin “500´ü bulan” imzası varsa hala neden Genel Merkez´e gidip kurultayı dayatmıyorsunuz?

Allah muhafaza partiye genel başkan olsanız despotizm mi ilan edeceksiniz?

Bu nasıl bir ihtirastır ki, Ülkücü haber sitelerini, yazarları mahkemeye vererek önünüze çıkanları yok etme mücadelesine giriştiniz?

Bir gün olsun bu Ülkücü haber kaynaklarına ulaşıp açıklama yaptınız mı? Telefon edip görüştünüz mü? “Hakikat”in acı yönünü izah ettiniz mi? Hayır!

Siz sadece saldırtıyor, saçma bir “şahsınız ve ailenize hakaret” edildiği iddiası ile Ülkücü haber kaynaklarını mahkemede susturmak yoluna gidiyorsunuz…

Bakın Bay Sinan Oğan, Ülkücüyü 12 Eylül zindanları bile susturamadı, üç-beş trolünüz mü susturacak?

Deniz ÖZKÖK”

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika