Dolar : Alış : 5.3168 / Satış : 5.3264
Euro : Alış : 6.0318 / Satış : 6.0427
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana17°CSağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 1716 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Selâm Olsun Türk’ün Derdiyle Dertlenenlere…

25 Haziran 2014 - 262 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yazarlarımız»Handan Ömer»Selâm Olsun Türk’ün Derdiyle Dertlenenlere…
Selâm Olsun Türk’ün Derdiyle Dertlenenlere…

 

Irak ve Suriye’de IŞİD tarafından katledilen Türkmenler ve “oruç tutmak”…..

 

Cenab-ı Allah (c.c.) Nahl suresi 90. Ayeti Kerimede der ki: “Şüphesiz Allah, adaleti, iyilik yapmayı, akrabaya yardım etmeyi emreder; hayasızlığı, fenalık ve azgınlığı da yasaklar. O, düşünüp tutasınız diye size öğüt veriyor.”

 

Buradaki akraba kim oluyor? Salt birinci derece yakınlarımız mı? Yandaş kanallarda, kolunda “rolex” saat ile Ramazan ayı boyunca vaaz verecek olan ilahiyatçılar ne diyecekler?

 

Dua, dua, dua……. Kimin için? Kimler için?

Musul, Kerkük kan ağlıyor…

 

Kim/Kimlerin adına masum insanlara kılıç çekiliyor, silah kullanılıyor, en acımasız şekilde başları bedenlerinden ayrılıyor?

 

Musul, Kerkük’te kadınlar tecavüze uğruyor….

Musul, Kerkük’te babası , anasız kalan çocuklar….

Musul, Kerkük için mi dua isteyecekler acaba???

Sanmıyorum..

 

Allah’ın adını kullanarak katliam yapan bir terör örgütü ve bu örgüte AKP hükümeti “terörist” bile diyemiyor.! Bu terör örgütü AKP’lilerin akrabalarından mı oluşuyor da sessiz kalıyorlar ve terör örgütü demiyorlar?

 

İsrail’in, Amerika’nın desteklediği bu örgüt, ellerinde batının verdiği son model silahlarla katliam yaparken Türk Hükümeti seyirci kalıyor ve bizler de izliyoruz. IŞİD yayılıyor. Oysa ki Dışişleri Bakanlığının resmi internet sitesinde “Hattı müdafaa yoktur sathı müdafaa vardır. Bu satıh, bütün dünyadır” sözü yer alırken, tüm dünyadan kasıt Esma’ların, Rabia’ların yaşadığı coğrafya ile mi sınırlı? Hedefler tesadüfi değil. Petrol kuyuları, boru hatları, rafineler…. Arkasındakiler belli, stratejik akıllar var. Irak’ın Sunni bölgesinde yeni bir konuma geçiliyor. ABD ve Avrupa İran ve Rusya’ya karşı “Sünni set” oluştururken Türkmen kardeşlerimiz arada kalıp vuruluyor, topraklarından oluyor.İsrail, Suriye üzerinden alamadığı petrolü bu yöntemle elde ediyor ve…..

 

Türkiye seyrediyor…

AKP hükümeti seyrediyor….

 

Gelelim Diyanet’e;

Diyanet’te bu durum karşısında elini taşın altına koymuyor. Milyarlarca lira Diyanet’in bütçesi nereye gidiyor? Eğitim ve sağlık harcamalarından daha çok bütçe ayrılan Diyanet ne yapıyor? Yurtdışında Diyanet’in Türklere bakış açısı ne? Bu sessizlik ne? Neden susuyorsunuz?

 

Kur’an ayı olan Ramazan’da Allah’ın Kelâmını bir de bu gözle okuyalım. Bize düşen vazifeler nelerdir bakalım.Sadece Allah’a karşı kulluk vazifemizi değil, kardeşlerimize karşı da kardeşlik borcumuzu ödeyelim. Bu görevimizi hakikaten, her şeyden evvel insanlık adına, Türklük adına ve “Milletleşmenin” vermiş olduğu sorumluluk adına yapalım.

 

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Bilge Liderimiz Dr. Devlet Bahçeli Türkmenler için yardım kampanyası başlattı.Bütün il ve ilçelerimizde Türkmen kardeşlerimiz için bir araya gelelim, yardım kampanyasına destek olalım…

 

Bilgi için: http://www.mhp.org.tr/mhp_index.php resmi sitemizi ziyaret ediniz.

 

NOT: Aydın geçinenlere de bir çift lafımız var: Nerede o uyduruk Ermeni soykırımını savunan sahte aydınlarımız, nerede o gaza gelip hepimiz Ermeniyiz diye sokaklara dökülenler niye hiç bir tepki yok, niye devekuşu gibi hepsi kafalarını kuma gömüp bu Türkmen soykırımını görmemezlikten geliyorlar, tepki vermiyorlar? Şunu herkes iyi bilsin ki bu Ortadoğu denilen coğrafyada cereyan eden savaş, üzerinde yasayanlar için var olma ya da yok olma savaşıdır. Aydınlarımız sevinir belki gece ajanslara düştü haber; “Vatikan’dan açıklama ; teröristler Musul’da Kerkük’te Telafer’de kiliselere ve Hristiyanlara zarar vermedi….!”

 

Peki ya “Veysel Karani Türbesi”ne yapılanlar?

 

Artık , geçtiğimiz Ramazanlarda olduğu gibi bu Ramazan ayında da yandaş kanallarda utanmadan sıkılmadan kan akıtılan iftar sofralarında iftarlarını açmadan evvel bol bol Veysel Karani ilahisini okurlar..

 

IŞİD işte..!!!

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika