Dolar : Alış : 6.0824 / Satış : 6.0934
Euro : Alış : 6.5654 / Satış : 6.5772
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana19°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 35 Kategoride 2742 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Sarıçam Belediyesi’nden Girişimcilik Eğitim Kursu

07 Kasım 2019 - 72 kez okunmuş
Ana Sayfa » ADANA HABERLERİ»Sarıçam Belediyesi’nden Girişimcilik Eğitim Kursu
Sarıçam Belediyesi’nden Girişimcilik Eğitim Kursu

Sarıçam Belediyesi’nin Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, KOSGEB, İŞKUR ve Sarıçam İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği yaparak düzenlediği ücretsiz girişimcilik kursu başladı.

Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü binasında başlattıkları Uygulamalı Girişimcilik Eğitim Kursu ile ilgili yaptığı açıklamada, ”Bu kursun amacı Sarıçam ve Adana’daki iş kurmak isteyen Hemşehrilerimizin Adana ekonomisi ve istihdamına katkı sağlamaktır. Kasım ayının ilk haftasında iki grup halinde açılan girişimcilik kursu etaplar halinde 20-23 Kasım, 4-7 Aralık ve 18-21 Aralık tarihlerinde devam edecektir. Proje kapsamında kendi işini kurmak isteyen girişimciye 50 bin lirası hibe, 100 bin lirası faizsiz geri ödemeli banka kredisi  olmak üzere 150 bin liraya kadar destek sağlanacaktır.” dedi.

Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, ”Kursa katılım için Sarıçam’da ikamet etme zorunluluğunun yanı sıra Nüfus cüzdan fotokopisi ve Vukuatlı nüfus kayıt örneği isteniyor. Daha öncede bu kursu gerçekleştirmiş ve 722 girişimciye sertifikalarını törenle vermiştik. Kurs sonunda girişimciler kendi işini kurma imkânına kavuşabilecek. Eğitimi tamamlayarak sertifika almaya hak kazanan adaylar daha sonra iş planlarını oluşturacaklar. İş planları KOSGEB tarafından kabul gördüğü takdirde girişimci desteği alabilecekler.” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika