Dolar : Alış : 5.7479 / Satış : 5.7582
Euro : Alış : 6.3805 / Satış : 6.3920
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana16°CSağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 35 Kategoride 2129 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Rusya: Türkiye Emirler Yağdırılacak Bir Ülke Değil

22 Kasım 2019 - 65 kez okunmuş
Ana Sayfa » GÜNCEL HABERLER»Rusya: Türkiye Emirler Yağdırılacak Bir Ülke Değil
Rusya: Türkiye Emirler Yağdırılacak Bir Ülke Değil

Rusya, Türkiye’nin ABD’ye bağlı olmadığını aksine ABD’nin Türkiye’ye bağlı olduğunu ve Türkiye’nin emirler yağdırılacak bir ülke olmadığını açıkladı.

ABD S-400’lerin iptali konusunda Türkiye’yi sıkıştırdıkça, küresel dünyanın dengeleri değişme yoluna giriyor. Bir çok açıdan ABD ile birlikte hareket eden Türkiye, sözde Ermeni soykırımı meselesi ve yaptırımlar meselesinde ABD ile gergin anlar yaşarken, Rusya’nın Türkiye’yi savunmaya başladığı gözlemleniyor.

ABD TÜRKİYE’YE BASKIYI ARTTIRIRSA TÜRKİYE’Yİ KAYBEDER

ABD’nin Türkiye’ye S-400’lerden kurtulmasını önermesi üzerine Sputnik’e açıklama yapan Rusya Füze ve Topçu Bilimleri Akademisi Müdür Yardımcısı Konstantin Sivkov, ”Tamamen ABD’ye bağlı kalmamak için Türkiye silahlarını çeşitlendirme yolunda ilerliyor. Ne tam anlamıyla NATO’ya ne Avrupa’ya güveniyorlar, bu nedenle de çeşitlilik sağlamak durumunda. Baskıların arttırılması NATO’nun Türkiye’yi kaybetmesine yol açabilir” dedi.

TÜRKİYE, ABD’YE BAĞLI DEĞİLDİR. ABD, TÜRKİYE’YE BAĞLIDIR

Rusya Füze ve Topçu Bilimleri Akademisi Müdür Yardımcısı Konstantin Sivkov, ”NATO ve ABD, coğrafi konumu nedeniyle Türkiye’ye ilgi gösteriyor. Türkiye ABD’ye bağlı değil, ABD Türkiye’ye bağlı. Türkiye, ABD’yi İncirlik ve diğer üslerden çıkarıp NATO’dan ayrılabilir. NATO böyle bir durumda güney kanadını kaybeder, ABD’ de askeri-siyasi bakımdan doğrudan İsrail kıyılarına atılır. Türkiye de silah sevkiyatında Rusya’ya yönelebilir. ABD, ağzına bir parmak dahi bal çalmadan sopasını gösteriyor, ama Türkiye emirler yağdırılacak bir ülke değil.” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika