Dolar : Alış : 5.8253 / Satış : 5.8358
Euro : Alış : 6.5519 / Satış : 6.5637
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana24°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 1716 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

PROF.DR. MEVLÜT KARAKAYA: BU İŞ BİTMİŞTİR, ABBAS YOLCU

01 Haziran 2015 - 613 kez okunmuş
Ana Sayfa » Manşet»PROF.DR. MEVLÜT KARAKAYA: BU İŞ BİTMİŞTİR, ABBAS YOLCU
PROF.DR. MEVLÜT KARAKAYA: BU İŞ BİTMİŞTİR, ABBAS YOLCU

 

Karakaya yaptığı ziyaretlerde, “Yılların birikimi, toplumda bir dip dalgası başlattı. Bir millet yeniden uyanıyor. Artık Anadolu harekete geçti, koptu geliyor. Bu iş bitti. Abbas yolcu.” dedi.

ADANA KAMU-SEN VE AKAMDER’İ ZİYARET

Prof. Dr. Mevlüt Karakaya, seçim çalışmaları kapsamında MHP Adana Milletvekili Adayı Prof. Dr. Abdulkadir Yuvalı ile birlikte Türkiye Kamu-Sen İl Temsilciliğini ziyaret etti. Kamu-Sen İl Temsilcisi Ayhan Arabacı ile sendikaların yönetici ve üyelerinin geniş katılımlı toplantısında konuşan Karakaya, ardından MHP Adana İl Başkanı Yusuf Baş, Adana Milletvekili ve Adayı Seyfettin Yılmaz, Milletvekili Adayı Yörük Ali Paşa’yla beraber Adana Kamu Müteahhitleri Derneği’nin düzenlediği toplantıya iştirak etti. Karakaya,  iki ayrı yerde yaptığı değerlendirmelerde Türkiye’nin geldiği noktanın ‘endişe verici’ olduğunu vurguladı.

BUNLARIN POLİTİKASI BÖLME VE ÇIKARMA İŞLEMİNE AYARLANMIŞ

Karakaya, özetle şunları söyledi: “Mevcut siyasi iktidar ve temsil ettiği zihniyet, bütün politikasını bölme ve çıkarma hesabına göre yapıyor. Bunların hesap makinesi sadece ‘böl-çıkar’ işlemine ayarlanmış. Şöyle bir baktığımızda 13 yılda Türkiye; tarihinde yaşamadığı bir ayrışmanın, kutuplaşmanın içine sürüklendi. Millet kavramı, etnik kimlikler düzeyine çekildi. Devleti oluşturan TSK, MİT, Emniyet, Diyanet, Yargı ve benzeri hemen bütün kurumlar, siyasi iktidarın çıkarlarına hizmet eden yapılara dönüştürüldü. TÜPRAŞ, PETKİM, Türk Telekom ve nice dev kurumlar birkaç yıllık kârına elden çıkarıldı. Süleyman Şah türbesinin bulunduğu vatan toprağını kaybettik. Ege’deki adalarımızı Yunanistan işgal etmiş durumda. Vatan topraklarının bir bölümünde devletin gücü bilerek zayıflatılıp, orada terör örgütü etkin kılındı.”

“KUSURA BAKMA, ARTIK YETER DİYEN BİR HALK VAR”

Karakaya, şöyle devam etti: “Yolsuzluk, rüşvet sıradan hale geldi. Milyonlarca vatandaşımızın açlığa mahkûm edildiği süreçte ülkeyi yönetenlerin binlerce dönüm arazi toplaması, saray düşkünlüğü, servet hırsı, katrilyonluk israfları ‘Çerez parası bile değil’ şeklinde savunmaları, milli ve manevi değerleri tahrip etmeleri, bu toplumun gözünü açmaya ancak yetti. Son günlerde siyasi iktidarın ve Cumhurbaşkanının ‘Biz ne yaparsak bu millet yutuyor’ çizgisinde hareket etmelerine ve milletle inatlaşmalarına, ‘Kusura bakma ama artık yeter’ diyen bir halk var. Yılların birikimi, toplumda bir dip dalgası başlattı. Bir millet yeniden uyanıyor. Artık Anadolu harekete geçti, koptu geliyor. Bu iş bitti, Abbas yolcu inşallah!”

ABBAS YOLCU, DEVLETİN BAŞINA DEVLET GELİYOR

MHP Genel Başkan Yardımcısı Adana Milletvekili Prof. Dr. Mevlüt Karakaya, “Anadolu, Abbas’ı yolcu ederken devletin başına ise Devlet geliyor. Hayatında tek bir kırık çizgisi olmayan, hiç kimsenin hakkında zerre kadar olumsuz bir cümle kuramadığı gerçek devlet adamı inşallah yönetimi devralacak. Adana, Türkiye MHP’nin kuracağı milli iktidarı hak ediyor. ‘Toplumsal Onarım ve Huzurlu Gelecek’ adını verdiğimiz seçim beyannamesinde ne demişsek, Devlet sözüdür. 13 yıldır ülke ‘bölme-çıkarma’ hesabına göre yönetiliyor. Devleti, toplumu bölen, ayrıştıran politikalara karşı biz, ‘toplama-çarpma’ hesabı yapıyoruz. Yani, toplumu birleştiren ve mevcut bütünü büyütmenin çabasındayız. Siyasette, ekonomide, yasama, yürütme ve yargıda; özetle milli, manevi ne varsa bütün değerlerleri yeniden toparlama, devlet organlarını kuruluş amaçlarına geri döndürme kararındayız. Bu manada; bu ülkeyi büyütmek isteyen, huzurlu ve güvenli bir ülke arzu eden ve 7 Haziranda sandığa giden herkesi, bu karara destek vermeye çağırıyoruz” dedi.

YUSUF BAŞ: ADANA, MİLLİ BELEDİYECİLİĞİN DE BEŞİĞİ OLACAKTIR

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Baş da, MHP’li belediyelerin yoğun şekilde devam ettiği hizmet atağına vurgu yaparak, şunları söyledi:

“Adana ilk kez büyükşehir yasasına göre yönetiliyor. Merkezdeki 4 ilçenin yanında 11 ilçe daha Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluk alanına girdi. Büyükşehir Belediye Başkanımız Hüseyin Sözlü Bey başta olmak üzere bütün belediyelerimiz halkımıza en iyi hizmeti sunmanın çabasını veriyorlar. Yol ve su hasreti çeken köylülerimizin yüzü gülüyor. Bugüne kadar birazcık çakıl üzerine şerbet dökülen ve iki sonra sökülen yollar, ilk kez temeline demir hasırlar serilen, onlarca yıl hizmet verecek beton yollara dönüştürülüyor. Kanalizasyon ve altyapıda dev yatırımlar yapılıyor. Medeniyetin göstergesi yeni köprüler kuruluyor. Ve hepsinden önemlisi, bütün kurum ve kuruluşlarıyla, sivil toplum örgütleriyle barışık bir Adana dönemi başladı. Milliyetçi Hareket’in temelinin atıldığı Adana, büyükşehir ölçeğinde milli belediyeciliğin de beşiği olacaktır inşallah.”

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika