Dolar : Alış : 5.7665 / Satış : 5.7769
Euro : Alış : 6.3586 / Satış : 6.3701
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana29°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 35 Kategoride 1932 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Pkk’li Demirtaş’a Destek Veren Sözde Sanatçılar

12 Temmuz 2014 - 8.689 kez okunmuş
Ana Sayfa » Manşet»Pkk’li Demirtaş’a Destek Veren Sözde Sanatçılar
Pkk’li Demirtaş’a Destek Veren Sözde Sanatçılar

Aralarında dizi ve sinema oyuncularının da olduğu bir grup oylarını PKK’nın adayı Selahattin Demirtaş’a vereceklerini açıkladı.

PKK ile arasına mesafe koymaktan her zaman için hicap duyan ve kendilerini “yurtsever” olarak tanımlayan gruplar yine ortaya çıktı. Kendilerini “aydın” olarak tanımlayıp, kitleleri etkilemeye çalışan, aralarında ünlü dizilerde oyunculuk yapanların da olduğu bir grup oylarını PKK terör örgütünün adayı Selahattin Demirtaş’a vereceklerini açıkladı.

PKK’NIN HABER AJANSINA KONUŞTULAR

Terör örgütünün haber ajansı olarak çalışan Ajan Fırat News’e (AFN) konuşarak Demirtaş’a destek olacaklarını açıklayan isimler şunlar: Altan Erkekli, Yeşim Büber, Ahmet Mümtaz Taylan, Mert Fırat…

İŞTE MEHMETÇİĞİ ŞEHİT EDENLERİ DESTEKLEYENLERİN O SÖZLERİ

PKK’nın haber ajansına konuşan oyuncular şunları söylediler:

Altan Erkekli: “Bu coğrafya üstünde herkesi kucaklayabilecek; dil, din, mezhep ayrımı yapmadan herkesin insan hakkı ve hukukunu, yaşam hakkını, eğitim hakkını gözetebilecek bir Cumhurbaşkanımız olmalı. Seçmenlerin bu nitelikleri taşıyan adaya oy vereceğini umuyorum; vaatlere değil. Bu topraklarda canlı veya cansız, tüm tabiat varlıklarının, akarsuların, ormanların özelliklerini koruyan, onlara saygı göstermekle yükümlü bir Cumhurbaşkanı arıyoruz. Benim gönlümdeki böyle.”
Altan Erkekli

“Selahattin Demirtaş’ın herkese eşit mesafede yaklaşacağını düşünüyorum. Bunun seçmenler tarafından iyi irdelenmesi lazım. Bugüne kadar defalarca söylediklerinin dışında işler yapan zihniyete oy verilmemeli.”

“Söylediklerimden zaten kime oy vereceğim anlaşılıyor olmalı. Benim tercih ettiğim kriterlere Demirtaş uyuyor.”

BARIŞ SÜRECİNE ÖNEM VERMELİ, İŞÇİDEN YANA OLMALI’

Mert Fırat: “Cumhurbaşkanlığı için toplumsal barışı sağlayabilecek, hükümetle halk arasında bir denge sağlayabilecek ismin seçilmesini istiyorum. Halkla hükümet arasında bir şekilde paravan olmalı. Geçtiğimiz yıllarda bunun gözetilmediğini gördük. Örneğin işçi hakları konusunda hükümetle Cumhurbaşkanlığı makamı aynı dengede kaldı. İşçilerden, halktan yana tavır almayan bir Cumhurbaşkanı olmamalı.”


Mert Fırat

“Aynı zamanda barış sürecine önem veren; bunu her şeyin üstünde tutan bir isim olmalı. Barış dilini kullanmalı.”

‘BARIŞ YANLISI OLMALI’

Ahmet Mümtaz Taylan: “Barış yanlısı bir Cumhurbaşkanı görmek istiyorum. Seçilecek ismin herkesin Cumhurbaşkanı olması gerekiyor; bunu icraatıyla da göstermesi lazım. Üç adaydan birine tabii ki oy vereceğim ama bizim gibi kişilerin kime oy vereceği zaten bilinir; bu yüzden açıklamayacağım. Herkesi de mutlaka oy kullanmaya çağırıyorum.”
Ahmet Mümtaz Taylan

‘OYLARI BÖLMEYELİM; DEMİRTAŞ İÇİN BULUŞALIM’

Yeşim Büber: “Oyumu samimiyetine; faşizme, her türlü ayrımcılığa karşı çıkacağına inandığım için Selahattin Demirtaş’a vereceğim. Demirtaş beni temsil edecek, en yakın bulduğum isim. Kendisine güveniyorum ve adaylığına çok sevindim.”


Yeşim Büber

“Sadece Kürt siyasetindeki duruşuyla değil; pek çok açıdan Demirtaş’ın anlayışını doğru buluyorum. Bazı kesimlerin ‘oyları bölme’ tartışmasını açmalarına da itirazım var; demokratik değil. Madem öyle, onlar buyursunlar, Demirtaş için buluşalım, oylar da bölünmesin.”

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Türkiye
12 Temmuz 2014 - 21:43

Sizin olduğunuz kanal da izlenmez artık reklamlarınızda

İlgili Terimler :
TemaFabrika