Dolar : Alış : 6.0824 / Satış : 6.0934
Euro : Alış : 6.5654 / Satış : 6.5772
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana19°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 35 Kategoride 2741 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

MHP’li Yalçın: Frankenstein’lar Yok Ediliyor

29 Ekim 2019 - 90 kez okunmuş
Ana Sayfa » GÜNCEL HABERLER»MHP’li Yalçın: Frankenstein’lar Yok Ediliyor
MHP’li Yalçın: Frankenstein’lar Yok Ediliyor

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, taşeron örgütlerin liderlerini bu örgütleri piyasaya sürenlerin temizlediğini anlatmak için ‘Frankenstein’ kelimesini kullandı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, “Bağdadi’nin ölümüyle DEAŞ’ın terör saldırıları son bulmaz ama bütün dünyada yankı uyandıran bu olay; adları ve sanları ne olursa olsun, vekâlet savaşlarının yarattığı Frankenstein’ların, yeri ve zamanı geldiğinde birer birer yok edileceğini göstermeye yeter” dedi.

Türkiye’nin terörle mücadelede dünyayı uyandırdığını belirten Yalçın yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Su testisi su yolunda kırılır.” atasözünün hikmeti bu kez de terör baronlarına uşaklık eden DEAŞ elebaşı Bağdadi’nin akıbetinde kendini gösterdi. Bağdadi’nin öldürülmesi, kanla beslenen bilumum terör taşeronlarına uyarıcı bir mesaj verdi.

Bağdadi’nin ortadan kaldırılmasıyla görüldü ki çeşitli adlar altındave boş ideolojiler etrafında örgütlenen, terör baronlarının tırlar dolusu silahları ve çantalar dolusu dolarlarıyla terör eylemleri düzenleyerek uydu devletçik hayalleri kuran izansızları bekleyen akıbet aynıdır.

Bağdadi’nin ölümüyle DEAŞ’ın terör saldırıları son bulmaz ama bütün dünyada yankı uyandıran bu olay; adları ve sanları ne olursa olsun, vekâlet savaşlarının yarattığı Frankenstein’ların, yeri ve zamanı geldiğinde birer birer yok edileceğini göstermeye yeter.

İnsanlığı ve bölgemizi tehdit eden kanlı terör eylemlerinin önde gelen tertipçilerinden DEAŞ’ın elebaşının temizlenmesinde, Türkiye’nin terörle mücadelede dünyayı uyandıran tavizsiz ve kararlı tutumunun katkısı inkâr edilemez.

DEAŞ ile mücadelede en etkili yöntemleri kullanan, bu eli kanlı çeteye en büyük kayıpları verdiren bir ülke olarak Türkiye; kendi güvenlik çıkarları bağlamında şan ve şerefle savunduğu haklı tezlerinden asla vazgeçmez.

Sözü bir atasözüyle bitirelim: “Anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az.” Kandil’den ve bölgedeki öteki inlerinden Türkiye’ye yönelik terör eylemlerini sürdürmeye çalışan PKK’nın elebaşlarıyla militanlarını da Bağdadi’ninkiyle aynı kaçınılmaz son beklemektedir.”

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika