Dolar : Alış : 5.9288 / Satış : 5.9394
Euro : Alış : 6.5473 / Satış : 6.5591
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana14°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 35 Kategoride 2515 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

MHP’li Yalçın: Bahçeli’nin Açıklaması Üzerine Telaşa Kapıldılar

14 Ocak 2020 - 32 kez okunmuş
Ana Sayfa » GÜNCEL HABERLER»MHP’li Yalçın: Bahçeli’nin Açıklaması Üzerine Telaşa Kapıldılar
MHP’li Yalçın: Bahçeli’nin Açıklaması Üzerine Telaşa Kapıldılar

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Semih Yalçın, Bahçeli’nin FETÖ’nün siyasi ayağının üzerine gidilmesi gerektiğini söylemesi üzerine telaşa kapılanların işi sulandırmaya çalıştığını söyledi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Habertürk TV yayınlanan bir proğramda FETÖ’nin siyasi ayağı konusundaki tartışmaya sosyal medyadan yaptığı açıklama ile katılarak, ”Habertürk TV FETÖ’de siyasi ayağının ne olduğu tartışılıyor. Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin “FETÖ’nün siyasi ayağının üzerine gidilmesi gerekir” lafzının üzerine telaşa kapılan çevreler, takdir edilmesi gereken bu çıkışı sulandırmaya çalışmaktadırlar. Öncelikle genel başkanımızın bu çıkışının siyaset kurumunun bütününü muhatap aldığı bilinmelidir. CHP’nin, her zorda kalışında olduğu gibi, şimşekleri üzerine çekmemek için grup başkanvekilliği gibi sıfatlarla allayıp pulladığı maşalarını kullanarak “komisyona havale edelim” mantığı bir siyasi manevradır ve FETÖ’ye nefes vermeye ve aklamaya yöneliktir.” dedi.

BAHÇELİ FETÖ KONUSUNDA UYARILARINI YAPAN İLK LİDERDİR

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, ”CHP’nin sözcüleri yine MHP aleyhtarlığı peşindedir. MHP’ye çamur atarak kendi hastalık ve utançlarını örtme telaşındaki CHP’nin siyasetteki vaziyeti her zamanki gibi içler acısıdır. Üretebildiği bütün politika, bütün strateji, MHP aleyhtarlığıdır. Sayın Devlet Bahçeli, geçmişte iktidara sızma ve devleti ele geçirme teşebbüslerine hız veren FETÖ’nün sinsi ayak seslerini bütün siyasi liderlerden önce duymuştur. Daha 2007’de, cemaatleşme olgusunun ülkeye ve kurumlarımıza vereceği zararlar konusunda iktidarı uyarmıştır.” dedi.

FETÖ MHP’YE SIZAMAYINCA KARALAMAYA BAŞLADI KARŞISINDA BAHÇELİ’Yİ BULDU

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, ”Bu ikazdan sonra, Sayın Devlet Bahçeli ile her taşın altından çıkmaya başlayan FETÖ akrebi arasındaki siyasi satranç oyunu başlamıştır. 2010 Anayasa Değişikliği Referandumu sırasında FETÖ elebaşının “Mezardakilere bile oy kullandırın.” talimatının sırlarını deşifre etmiştir. Böylece ileriye dönük büyük oyunu bozan önemli bir hamle yapmıştır. Bunun üzerine, Sayın Genel Başkanımızı özel hedefi hâline getiren FETÖ, önce MHP’ye sızmak istemiş; karşısında kaya gibi Devlet Bahçeli iradesini bulunca karalama kampanyaları başlatmıştır.” dedi.

BAHÇELİ FETÖ KOMPLOLARI KARŞISINDA DİK DURDU

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, ”Sayın Devlet Bahçeli, FETÖ’nün 2011’deki Kaset Komplosu karşısında dik durmuş ve partisinin zarar görmesini önlemiştir. MHP, 2011 Haziran’ında FETÖ kumpaslarına rağmen yine güçlü bir grupla Mecliste yerini almıştır. Sayın Devlet Bahçeli, 1 Kasım 2015’ten sonra bu defa MHP içinde muhalefet fitnesi çıkaran FETÖ’nün tezgâhını bozmuştur. FETÖ’nün oltasına takılıp Okyanus ötesine kulaç atanlar, partiden ayrılarak bir başka oluşumda ip gibi dizilmişlerdir. Bu mutlu ayrılık; MHP’de kan kaybına değil, kan tazelemeye ve yeniden sakal uzatmaya yaramıştır. Bu tür bir temizliği bütün siyasi partilere hararetle tavsiye ederiz. Çünkü genel başkanımızın FETÖ konusundaki fikir ve önerilerinin dikkate alınması hayati öneme sahiptir.” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika