Dolar : Alış : 5.9288 / Satış : 5.9394
Euro : Alış : 6.5473 / Satış : 6.5591
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana16°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 35 Kategoride 2525 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

MHP’li Uludağ: Sarıçam’da İşsizliği Sona Erdirme Gayretindeyiz

13 Ocak 2020 - 30 kez okunmuş
Ana Sayfa » ADANA HABERLERİ»MHP’li Uludağ: Sarıçam’da İşsizliği Sona Erdirme Gayretindeyiz
MHP’li Uludağ: Sarıçam’da İşsizliği Sona Erdirme Gayretindeyiz

Adana’da Sarıçam Belediye Başkanlığı’nın KOSGEB işbirliğiyle organize ettiği Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi tamamlanarak kursiyerlere sertifikaları verildi.

Sarıçam Belediyesi ile Küçük Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı işbirliğiyle yapılan proje kapsamında, Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini başarı ile tamamlayan 155 kursiyere sertifikaları verildi.

GİRİŞİMCİ SAYISI ARTARSA ÜLKE EKONOMİSİNE KATKI DA ARTAR

KOSGEB Müdürü Mehmet Eren, sertifika töreninde yaptığı konuşmada, ”Girişimci sayısı ne kadar çok artarsa ülke ekonomisine katkı da artar. Burada çok sayıda girişimcinin olması bizim için ayrı bir mutluluk. Bizler de KOSGEB desteği ile eğitimler vererek girişimcilerin artmasına katkı koyduk. Vizyon ve hedefinizi belirleyin ve o doğrultuda hareket ederek planınızı yapın.” dedi.

GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ İSTİHDAM ÜRETİMİ AÇISINDAN ÖNEMLİDİR

Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Engin Dücan, yaptığı konuşmada, ”Ülkemiz için girişimcilik kültürünün yaygınlaştırılması, katma değer üreten yeni işletmelerin ekonomiye kazandırılması ve istihdam sağlanması için KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi büyük önem taşımaktadır.” dedi.

İLÇEMİZDE İŞSİZLİĞİ BİTİRMEYİ HEDEFLEDİK

Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, sertifika töreninde yaptığı konuşmada, ”Sarıçam Belediyesi olarak ilçemizde yaşayan vatandaşlarımızın beceri ve isteklerine uygun refah ve mutluluk içerisinde çalışacakları yeni iş alanları açılabilmesi amacıyla KOSGEB ile ortak çalışarak 06.11.2019 tarihinde başlayan kursumuz 31.12.2019 tarihinde sona ermiştir. 12 grupta planladığımız Uygulamalı Girişimcilik Kurslarımızı 155 girişimci adayımızla tamamladık. Sarıçam’da işsizliği sona erdirme gayretini amaç edinmiş belediyemiz için, kursumuza göstermiş olduğunuz yoğun ilgi bizleri son derece mutlu etti. Bilhassa kadınlarımızın çalışma hayatında aktif rol almaları önceliğimiz olup kursumuzda yer alan kadın girişimci adayı sayısı da gurur verici oldu. Bu konuda gerek girişimcilik kurslarımızla gerekse kadınlarımız için planladığımız alternatif kurslarımızla desteğimizi artırarak devam ettireceğiz.” dedi.

SARIÇAM’IN EKOMOMİSİ YENİ GİRİŞİMCİLERLE CANLANACAK

Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, ”Sarıçam’ın gelişen ekonomisi sizler gibi yeni girişimcilerle daha da canlanacak. Vatandaşlarımızın, gücünün farkında olarak kendi işini kurabilmesi ve atılan doğru adımlarla istihdam oluşturabilmesi hem kendi hem de toplum refahı için son derece kıymetlidir. Bu sebeple aldığınız bu sertifika ve edindiğiniz bilgiler; cesur, bilgi sahibi, riskleri doğru yönetebilen girişimciler olma yolunda sizlere ışık olacaktır. Bu konuda desteklerini esirgemeyerek bilgilerini aktaran KOSGEB uzmanlarına, emekleri için eğitmenimize ve tüm kursiyerlerimize teşekkür ediyor ve her birinizin hayallerini gerçekleştirebilmiş başarılı girişimciler olmanızı temenni ediyorum.” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika