Dolar : Alış : 5.9288 / Satış : 5.9394
Euro : Alış : 6.5473 / Satış : 6.5591
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana14°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 35 Kategoride 2516 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

MHP’li Tok: Cumhur İttifakı Siyasi Oyunlara Karşı Kale Gibi Duruyor

08 Ocak 2020 - 28 kez okunmuş
Ana Sayfa » GÜNCEL HABERLER»MHP’li Tok: Cumhur İttifakı Siyasi Oyunlara Karşı Kale Gibi Duruyor
MHP’li Tok: Cumhur İttifakı Siyasi Oyunlara Karşı Kale Gibi Duruyor

MHP Kayseri İl Başkanı Serkan Tok, her türlü siyasi oyunlara karşı Cumhur İttifakının kale gibi yerinde durduğunu söyledi.

MHP Kayseri İl Başkanı Serkan Tok, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü önceden kutlamak ve 2019 yılının siyasi gelişmelerini değerlendirmek amacıyla düzenlediği yemekli basın toplantısında, ”Türkiye Cumhuriyeti devleti ilerlemiş bir ivme kazanmış, bu ivmeyi durdurabilecek dışarıdan içeriyi karıştırabilecek bütün her türlü siyasi oyunlara karşı da Cumhur İttifakı kale gibi yerinde duruyor.” dedi.

DAHA ÖNCE KURULUP ŞİMDİ İSİMLERİNİ HATIRLAMADIĞIMIZ PARTİLER GİBİ OLURLAR

MHP Kayseri İl Başkanı Serkan Tok, Cumhur İttifakının kurulduğundan bu yana yaptıkları çalışmaları anlatırken, kurulmuş ve kurulacak olan yeni siyasi partilerle ilgili değerlendirmede bulunarak, ”Kayseri’de 17’ye 0 olan bir yapı kolay kolay bozulmaz. Genel başkanımız, kıymetli büyüğümüz ‘Dışarıdan kurulan oyunlara binaen oluşturulacak partiler, tarihte yerini alacağı ölçüde kendisini ifade edecektir’ dedi. Daha önce birçok parti kurulmuştur. Bunlarda bugün tarihte isimlerini hatırlamadığımız şekilde yerini almıştır. Bugün aynı şekilde kurulacak partilerin ve kurulmuş olan partilerin Kayseri’mizde bir gündem oluşturacaklarına benim inancım yoktur. Ben bunu bir il başkanı olarak söylüyorum. Fakat yarın bir gün onlar çıkarlar, programlarını oluştururlar, programları ile beraber teşkilatlarını kurarlar, il başkanlıklarını oluşturup sahaya inerlerse o zaman onlarda vatandaşımızın karşısında söyleyeceklerini, bizde onlara karşı söyleyeceklerimizi çok rahat ifade edeceğiz. Vatandaşımızın kimin doğru söylediğine, söylenilen ifadelerin Türkiye gündemindeki yansımalarına göre bakacak. O sandıktan biz mi çıkarız, onlar mı çıkar onu o gün ki yapı ve konum belirler.” dedi.

BÜTÜN SİYASİ OYUNLARA KARŞI CUMHUR İTTİFAKI KALE GİBİ YERİNDE DURUYOR

MHP Kayseri İl Başkanı Serkan Tok, Cumhur İttifakının 2023’de yapılacak seçimlerden başarılı çıkacağını belirterek, ”Bugün benim gördüğüm şudur; Türkiye Cumhuriyeti Devleti ilerlemiş, bir güç kazanmış, bu ivmeyi durdurabilecek, dışarıdan içeriyi karıştırabilecek bütün siyasi oyunlara karşı da Cumhur İttifakı kale gibi yerinde duruyor. Biz Kayseri İl Teşkilatı olarak Cumhur ittifakına sadakatimizle, Cumhur İttifakına çalışmamızla milim yerinden oynamıyoruz. O arkadaşlarımızın kuracakları partilerin neler diyeceklerine göre de biz onlara cevabımızı vatandaşımızın karşısında vereceğiz. Gerisi vatandaşımızın kararıdır. İnanırsa bizimle devam eder, inanmazsa bildiği ölçü hangi partiyse oradan gider. Demokrasinin altın kuralı sandıktan çıkmaktır. Biz sandıktan iki seçimde de başarı ile çıkmış bir ittifakız. Allah’ın izniyle 2023’de yapılacak olan seçimde de yine başarılı çıkmak için her gün çalışmaya devam ediyoruz ve devam edeceğiz. Sahayı boş bırakmayacağız.” dedi.

ÖNÜMÜZDEKİ KONGREDE ADAY OLACAĞIM

MHP Kayseri İl Başkanı Serkan Tok, Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya’nın etkinliğin düzenlemesinden dolayı İl Başkanı Tok’a teşekkür etmesinin ardından MHP’deki kongre süreciyle ilgili bir soruya, ”10 Ocak’ta genel merkezimizin toplantıya çağırmasının nedenini kongre süreci takviminin açıklanması olarak düşünüyorum. Kongre süreci takvimi hazırlanınca hepinize bu konuyu bildireceğim. Allah nasip eder, ömür verirse kongrede de arkadaşlarımın da desteği ile aday olacağım.” diye cevap verdi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika