Dolar : Alış : 5.9288 / Satış : 5.9394
Euro : Alış : 6.5473 / Satış : 6.5591
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana14°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 35 Kategoride 2515 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

MHP’li Sedef TMO Birimlerinin Neden Kapatıldığını Sordu

12 Ocak 2020 - 23 kez okunmuş
Ana Sayfa » GÜNCEL HABERLER»MHP’li Sedef TMO Birimlerinin Neden Kapatıldığını Sordu
MHP’li Sedef TMO Birimlerinin Neden Kapatıldığını Sordu

MHP Yozgat Milletvekili İbrahim Ethem Sedef, TMO birimlerinin kapatıldığı ilçelerde çiftçilerin zor durumda kaldığını söyledi.

MHP Yozgat Milletvekili İbrahim Ethem Sedef, Toprak Mahsulleri Ofisi yönetim kurulu’nun aldığı karar ile bazı ilçelerde TMO birimlerinin kapatılmasının, ilçeleri ekonomik sıkıntıya soktuğunu ve çiftçilerin zor durumda kaldığını belirterek, bu durumun düzeltilmesi konusunda Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin cevaplaması istemiyle TBMM’ye Soru Önergesi verdi.

TMO’NUN KAPATTIĞI BİRİMLER

MHP Yozgat Milletvekili İbrahim Ethem Sedef, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin cevaplaması istemiyle TBMM’ye verdiği Soru Önergesinde, kapatılan birimleri şöyle açıkladı: ”Toprak Mahsulleri Ofisi yönetim kurulu karar alarak; Yozgat ilimizde bulunan TMO Sarıkaya Ajans Amirliği kapatılarak Yerköy Şube Müdürlüğünün gözetiminde tutulmasına, Şefaatli Ajans Amirliğinin tesisli ekip statüsüne düşürülerek Yerköy Şube Müdürlüğüne bağlanmasına, Doğankent Ajans Amirliğinin tesisli ekip statüsüne düşürülerek Sorgun Ajans Amirliğine bağlanmasına, Saraykent tesisli ekibinin Yerköy Şube müdürlüğüne bağlanmasına karar vermişlerdir.”

TARIM ŞEHRİ OLAN İLÇELER EKONOMİK OLARAK SIKINTIYA GİRDİ

MHP Yozgat Milletvekili İbrahim Ethem Sedef, ”Yozgat ilimiz tarım şehridir. Şefaatli, Sarıkaya, Saraykent ilçelerimiz ve Doğankent beldemiz Yozgat’ımızın mazbut yerleşim yerleridir. Genel olarak dışa göç sıkıntısı çeken ilimizde bahsi geçen ilçelerimiz de etkilenmektedir. İlçelerimizde bulunan Ajans Amirliklerinin tesisli ekip statüsüne düşürülerek Yerköy Şube Müdürlüğüne bağlanması, kurumda çalışan personellerin başka işletmelere aktarılması hem çiftçilerimizi hem de ilçelerimizi ekonomik açıdan zora sokacaktır. Bu uygulama vatansever, yiğit, çalışkan Yozgat’ımıza reva görülmemeli. Ayrıca Çandır, Yenifakılı ve Boğazlıyan ilçelerimizde bulunan TMO tesisleri de uzun yıllardır Kayseri Şube Müdürlüğüne bağlıdır. İlimiz Yozgat gibi önemli bir tarım şehrinin ilçelerinde bulunan TMO tesislerinin komşu bir şehre değil, ilimizde bulunan TMO şube müdürlüğüne bağlanması Yozgatlı çiftçilerimizin geleceği için faydalı olacaktır.” dedi.

BAKANLIĞA SORULAN SORULAR

MHP Yozgat Milletvekili İbrahim Ethem Sedef, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin cevaplaması istemiyle, ”Yukarda bahsi geçen Sarıkaya, Şefaatli, Doğankent ve Saraykent ilçelerimizde bulunan Ajans Amirlikleri ve tesisli ekiplerin hangi ihtiyaçtan kaynaklı statüleri değiştirilmiştir? Çandır, Yenifakılı ve Boğazlıyan ilçelerimizde bulunan TMO tesisleri KAYSERİ Şube Müdürlüğüne bağlıdır. İlimizde Şube Müdürlüğü varken Çandır, Yenifakılı ve Boğazlıyan ilçelerimizde bulunan TMO tesisleri neden Kayseri şube müdürlüğüne bağlıdır? Bu tesislerin yeniden Yozgat şubeye bağlanması düşünülmekte midir?” sorularını sorarak, TBMM’ye Soru Önergesi sundu.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika