Dolar : Alış : 5.9405 / Satış : 5.9512
Euro : Alış : 6.5371 / Satış : 6.5489
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana16°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 35 Kategoride 2545 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

MHP’li Özyürek: Kapatılan Santrallerdeki İşçileri Kurtarmalıyız

16 Ocak 2020 - 25 kez okunmuş
Ana Sayfa » GÜNCEL HABERLER»MHP’li Özyürek: Kapatılan Santrallerdeki İşçileri Kurtarmalıyız
MHP’li Özyürek: Kapatılan Santrallerdeki İşçileri Kurtarmalıyız

MHP Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek, Termik santrallerin faaliyetlerinin durdurulması çalışan işçileri işsiz bırakacağından çözüm bulunması gerektiğini söyledi.

MHP Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, Termik santrallerin faaliyetlerinin durdurulması çalışan işçileri işsiz bırakacağından, bu santrallerin hava filtresi takıncaya kadar işçileri kurtarmak adına üretime devam etmesi gerektiğini söyledi.

ÜRETİMİ DURDURULAN İŞLETMELERDE İŞÇİLER MAĞDUR OLDU

MHP Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek, ”Sivas’ın Kangal ilçesindeki termik santral filtresi olmadığı için faaliyetleri durduruldu. Burada çalışan 1.250 kişi işten çıkarılma tehlikesiyle karşı karşıyadır. Biz bu kardeşlerimizi unutursak, geçim derdiyle kendilerini ve ailelerini yalnız bırakırsak, bunun vicdani sorumluluğu altında eziliriz. Bu santral, büyük yerleşim yerinden uzak olması sebebiyle yöre halkının sağlığını olumsuz etkileme oranı düşüktür. Bu meseleye çözüm bulmak zorundayız.” dedi.

GEÇİCİ FAALİYET BELGESİYLE ÜRETİME DEVAM EDİLİP İŞÇİLER KURTARILMALI

MHP Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek, çözüm önerisini sunduğu açıklamasında, ”Çevre Kanunu kapsamında mühür vurulan bir santralin, mevzuata aykırı olmayacak şekilde, yerli kömürden elektrik üreten santrallerin mevzuatta belirtilmiş olan hava emisyon sınır değerlerini aşmadan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının kontrolü altında baca filtre yatırımı tamamlanana kadar, gereken para ceza işlemi de uygulanarak geçici faaliyet belgesiyle üretimine devam edebilmesi sağlanmalıdır. Bu şekilde işçilerin kurtulması sağlanabilir.” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika