Dolar : Alış : 6.0824 / Satış : 6.0934
Euro : Alış : 6.5654 / Satış : 6.5772
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana19°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 35 Kategoride 2741 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

MHP’li Öztürk: Üretken Belediyecilik Modelimiz Başarılı Oldu

26 Ocak 2020 - 31 kez okunmuş
Ana Sayfa » GÜNCEL HABERLER»MHP’li Öztürk: Üretken Belediyecilik Modelimiz Başarılı Oldu
MHP’li Öztürk: Üretken Belediyecilik Modelimiz Başarılı Oldu

MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, MHP’li Başkanların yönettiği tüm belediyelerde Üretken Belediyecilik Modeli uygulandığını söyledi.

MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, Kırıkkale’nin Yahşihan İlçesi’nde Kaymakam Fatih Yılmaz ve Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz’ı ziyaret ederek, Yahşihan İlçesi projeleri ve yapılan hizmetlerle ilgili bilgi aldı. Öztürk, ziyaretlerden sonra yaptığı açıklamada, MHP’nin Yerel Seçim Beyannamesinde belirtilen Üretken Belediyecilik Modeli’nin MHP’li Başkanların yönettiği tüm belediyelerde uygulandığını ve başarılı sonuçlar elde edildiğini söyledi.

BELEDİYELERİMİZİN HİZMET GİRİŞİMLERİNE YARDIMCI OLDUK

MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, ”Belediye Başkanımız içme suyu, kanalizyon ve yağmur suyu hattı yapılmasıyla ilgili bazı girişimleri oldu. Biz de bu girişimleri sonucunda yanlarında olduk. Şu anda Yahşihan’ın altyapısının 70 bin nüfusa kadar kaldırabilir ama Yahşihan’ın gün içerisindeki nüfusu 80 bin ve 100 binleri bulduğu için bu altyapı Yahşihan’ı kaldırabilir düzeyde değil. Sürekli su patlamaları ve arızaları, diğer taraftan yağmur sonucu biriken sular bütün bunlar Yahşihan’ın altyapısını yeniden gözden geçirilmesini ve altyapısının yeniden yapılması gerekiyor.” dedi.

YAHŞİHAN’IN ALTYAPI PROPLEMİ ÇÖZÜLÜYOR

MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, ”Belediye Başkanımız da göreve geldiğinden itibaren yapmış olduğu müracaatlarda bizlere ve İller Bankasına bu sorunun giderilmesi hususunda destek talebinde bulunmuştur. Biz de bu sürecin takipçisi olduk. İçme suyu proje bedeli toplam 53 milyon 437 bin lira. Kanalizasyon ve Yağmur Suyu Projesi bedeli ise toplamda 35 milyon 931 bin Türk Lirası. İçme Suyu, Kanalizasyon ve Yağmur Suyu Projesinin toplam bedeli 89 milyon 368 bin 472 Türk Lirasıdır. Bu kredi İller Bankasından çıkmış durumdadır. Bu kredinin güzel olan yanı şudur; Bu yaklaşık 90 milyon liranın yüzde 50’si 45 milyon lirası Yahşihan Belediyesine hibe olarak verilecektir. Geri kalan 45 milyon lira da çok uzun vadeli bir ödeme şeklinde İller Bankasına ödenecektir” dedi.

400 BİN NÜFUSA YETECEK KADAR ALTYAPI YAPILACAK

MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, ”Bu şekilde alt yapının tamamlanması halinde yaklaşık 400 bin nüfusun su, kanalizasyon, yağmurlama ihtiyacını karşılayan bir sistem Yahşihan ilçemizde kurulmuş olacaktır. Bunun ihale bedeli budur. İller Bankası tarafından 4 Şubat 2020 günü ihale edilecektir. Daha sonra müteahhit ile sözleşmenin imzalanmasıyla beraber yaklaşık 700 gün içerisinde bu sürecin tamamlanması hedeflenmektedir. Yahşihan ilçemize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika