Dolar : Alış : 5.7665 / Satış : 5.7769
Euro : Alış : 6.3586 / Satış : 6.3701
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana29°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 35 Kategoride 1932 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

MHP’Lİ KARAKAYA ARAÇ SAHİPLERİNE TERCÜMAN OLDU

29 Aralık 2015 - 402 kez okunmuş
Ana Sayfa » Manşet»MHP’Lİ KARAKAYA ARAÇ SAHİPLERİNE TERCÜMAN OLDU
MHP’Lİ KARAKAYA ARAÇ SAHİPLERİNE TERCÜMAN OLDU

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Adana Milletvekili Prof. Dr. Mevlüt Karakaya, köprü ve otoyollarda ‘kaçak geçiş’ yapan sürücülere iki yıl bekledikten sonra milyarlarca liralık ‘Toplu ödeme’ ihbarnamesi gönderilmesini Meclis gündemine taşıdı.

24 AY SONRA 30 BİN LİRA CEZA

Köprü ve otoyollarda bazen ‘bilmeden’ bazen de ‘yetersiz bakiye’ nedeniyle zorunlu olarak ‘kaçak geçiş’ yapan sürücülere ödeme tebligatının yasal süre içinde yapılmadığı, 24 ay bekledikten sonra ‘toplu ödeme’ ihbarnamesi gönderildiği, böylece araç sahiplerinin ve sürücülerin ödeyemeyeceği 20-30 bin liralık ceza makbuzu düzenlendiği ortaya çıktı.

“TOPLU ÖDEME ISRARI’NIN SIRRI NEDİR?

MHP Genel Başkan Yardımcısı Adana Milletvekili Mevlüt Karakaya, büyük yankı uyandıran skandalı Meclis gündemine getirdi. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın cevaplandırması talebiyle yazılı önerge veren Karakaya, milyonlarca araç sahibi ve sürücüye tercüman oldu. Karayolları Genel Müdürlüğü sorumluluk alanındaki köprü ve otoyollardaki ‘Kaçak geçişlere’ zaten ‘fahiş fiyat’ uygulandığına vurgu yapan Karakaya, araç sahiplerinin belini büken “Toplu ödeme ısrarının” arkasındaki sırrı sorguladı.

AMAÇ, YÜKSEK CEZALI TAHSİLAT MI?

Karakaya, Bakan Yıldırım’a “Günümüzde elektronik posta, kısa mesaj gibi vatandaşı uyaracak imkânlar varken, bu imkânların kullanılmayarak cezaların zamanında bildirilmemesinin amacı ‘vatandaştan cezalı yüksek ücret almak’ mıdır? 20 ile 30 bin lira gibi çok yüksek rakamlara ulaşan idari para cezaları ile Bakanlığınızın amacı vatandaşı zor duruma düşürmek midir? Bakanlığınızın bu tür cezaları katlayarak yükseltmesi, tebligatları geç iletmesi ve haksız bir şekilde vatandaşlarımızı mağdur etmesinin amacı nedir?” sorularını yöneltti.

AF ÇIKARILMASINI DÜŞÜNÜYOR MUSUNUZ?

MHP Genel Başkan Yardımcısı Adana Milletvekili Mevlüt Karakaya, şu sorulara cevap aradı:

“Böyle adaletsiz bir uygulama ile bütçe açığını kapatmayı mı hedefliyorsunuz? Bu uygulamadan vazgeçmeyi düşünüyor musunuz? Kaçak geçişlere en uzak mesafe çıkış ücretinin 10 katı olarak uygulanan bu idari para cezası vatandaşlarımızı mağdur etmekte ve cezaların ödenme imkânını ortadan kaldırmaktadır. Bu cezanın makul bir seviyeye indirilmesini düşünüyor musunuz? Katlayarak artırılan ve iki yıl bekletildikten sonra vatandaşa tebliğ edilen rekor cezaların affedilmesi binlerce vatandaşımızın mağduriyetini önleyecektir. Bu konuda af çıkarılmasını gündeminize alacak mısınız?”

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika