Dolar : Alış : 6.0824 / Satış : 6.0934
Euro : Alış : 6.5654 / Satış : 6.5772
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana19°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 35 Kategoride 2741 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

MHP’li Enginyurt’tan Berna Laçin ve Şamil Tayyar’a Deprem Tepkisi

26 Ocak 2020 - 34 kez okunmuş
Ana Sayfa » GÜNCEL HABERLER»MHP’li Enginyurt’tan Berna Laçin ve Şamil Tayyar’a Deprem Tepkisi
MHP’li Enginyurt’tan Berna Laçin ve Şamil Tayyar’a Deprem Tepkisi

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Elazığ depremini siyasi malzeme yapan Ak Parti Eski Milletvekili Şamil Tayyar ve Berna Laçin’e tepki gösterdi.

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Elazığ’da meydana gelen depremi siyasi malzeme yapan Ak Parti Gaziantep Eski Milletvekili Şamil Tayyar ve Berna Laçin’e tepki göstererek, deprem konusundaki açıklamalarıyla Berna Laçin ile Şamil Tayyar arasında hiç bir farkın olmadığını söyledi.

BERNA LAÇİN’İN SOSYAL MEDYA PAYLAŞIMI

Berna Laçin, Elazığ’da meydana gelen depremin ilk olarak 6.8 ardından 6.5 büyüklüğünde olduğu açıklaması yapılmasının ardından sosyal medyadan yaptığı açıklamada ”Hop güncelleme 6.5… Biliyorsunuz bir dereceden sonra o ilde vergi filan depremden dolayı muafiyet alıyor. Biz her şeyimizi verelim o ayrı, ama neden hala deprem anı ilk akla gelen para toplamak? Onca toplanan deprem vergisine n’oldu?” dedi.
Berna Laçin’in bu paylaşımı sosyal medyada tepkiye neden olurken, Cumhuriyet Savcılığı soruşturma açtı. Reklam yüzü olduğu bir deterjan şirketi, Laçin’in görselini sosyal medya hesabından kaldırdı.

AK PARTİ GAZİANTEP ESKİ MİLLETVEKİLİ ŞAMİL TAYYAR’IN SOSYAL MEDYA PAYLAŞIMI

Ak Parti Gaziantep eski Milletvekili Şamil Tayyar, deprem felaketinden sonra arama kurtarma çalışmaları sürerken, vatandaşların acısı henüz tazeyken yaptığı açıklamada, eski depremler ile Elazığ depremini karşılaştırarak, ”Deprem gibi doğal afetlerde kriz yönetme ve koordinasyon becerisi önemli. 1999 depreminde çöken devlet, bu kez ayakta. Sınırlı sayıda provokatörü saymazsak, iktidarı, muhalefeti birlikte. Allah birliğimizi daim kılsın. Hayatını kaybedenlere rahmet, yaralılara şifa diliyorum.” dedi.

ENGİNYURT’UN BERNA LAÇİN’E TEPKİSİ

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, sosyal medyadan yaptığı açıklamada Berna Laçin’e tepki göstererek, ”Elazığ da deprem olmuş, canlarımız gitmiş, yürekler yanmış, Ülke yasta, Berna Laçin oynaşta. Bu nasıl bir kin? Nasıl bir Devlet ve Millet düşmanlığı? Deprem 6.5 veya 6.8 ne farkeder? Bernaya göre ekonomik çıkar varmış. Allah art niyetlileri kahru perişan etsin. Ölenlere rahmet olsun. Deprem olmuş, onlarca canımız şehadete ulaşmış. Kalbi kararmış, vicdanları körelmiş, dilleri zehir saçanlar ‘deprem paraları nerede’ diye algı yaratıyor. Bu nasıl bir şizofren ruh hali? Devlet, Milletine sahip mi çıkmadı? Açmı, açıkta mı kalındı? Siyaset yapacağız diye, necaset yapmayın.” dedi.

ENGİNYURT’UN AK PARTİLİ ŞAMİL TAYYAR’A TEPKİSİ

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Ak Parti Gaziantep Eski Milletvekili Şamil Tayyar’a sosyal medyadan cevap vererek, ”Şamil Tayyar, hakikaten gereksiz bir söz etmişsin. 1999 yılın da Deprem değil, asrın felaketi oldu ve o zaman ki hükümet büyük bir özveriyle yönetim gösterdi. Deprem üzerinden, geçmişi suçlayarak neye hizmet etmiş oldun? Yazık çok yazık. Derdin neyse onu yaz istersen.” dedi.

BERNA LAÇİN İLE ŞAMİL TAYYAR ARASINDA HİÇ BİR FARK YOKTUR

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, sanatçı Berna Laçin ile Ak Partili Şamil Tayyar arasında bir farkın olmadığını söyleyerek, ”Deprem için toplanan paralar nerede? diye soranla, 1999 yılından daha iyiyiz, daha güçlüyüz diyen arasın da hiç fark yoktur. 1999 depremi, on binlerce insanımızın hayatını, yüz binlercesinin evini kaybettiği asrın felaketi bir deprem di. Neyin kıyasını yapıyorsunuz? Ayıptır ayıp. Allah ölenlere rahmet eylesin, kalanlara sağlık sıhhat versin diye dua etmek gerekirken, bu hesaplaşma nefreti nereden geliyor? Bu kin ve pis siyaset kime, ne kazandırır. Yazık yazık. 1999 yılında MHP iktidar ortağıydı ve Deprem de, 57. Hükümet çok başarılı işlere imza attı. Elâzığ depreminin yaraları sarılmalı iken, 1999 yılının kıyasını yapanlar! Ahlaklı olun, insan olun. Depremzedelere yardim edelim, insanımıza sahip çıkalım. Geçmiş siyaseti ne kazandıracak?” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika