Dolar : Alış : 5.9288 / Satış : 5.9394
Euro : Alış : 6.5473 / Satış : 6.5591
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana14°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 35 Kategoride 2515 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

MHP’li Enginyurt’tan Bahçeli’ye Hakaret Edenlere ve OdaTV’ye Tepki

12 Ocak 2020 - 43 kez okunmuş
Ana Sayfa » GÜNCEL HABERLER»MHP’li Enginyurt’tan Bahçeli’ye Hakaret Edenlere ve OdaTV’ye Tepki
MHP’li Enginyurt’tan Bahçeli’ye Hakaret Edenlere ve OdaTV’ye Tepki

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Oda TV’nin eski bir konuşmayı yeni yapılmış gibi göstermesine tepki gösterdi.

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Cumhuriyet Gazetesi yazarı Mine Kırıkkanat ve Oda TV arasında yaşanan tartışma karşılıklı açıklamalarla daha büyüyerek sosyal medyaya taşındı. Enginyurt, Bahçeli’ye hakaret eden herkesin misliyle cevabını alacağını belirterek, Oda TV’nin 2000 yılındaki konuşmayı Ak Parti döneminde yapılmış gibi göstermesine tepki gösterdi.

SÖZ KONUSU TARTIŞMA NASIL BAŞLADI?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “Maalesef gençlerimiz genç yaşta evlenmiyor. Çoğu 30’u aşkın evleniyor ya da çoğu evde kalıyor. Böyle bir şey olur mu ya?” sözlerini paylaşan Cumhuriyet gazetesi yazarı Mine Kırıkkanat, “Devlet Bahçeli için çok mu geç” dedi. Bu paylaşımlardan sonra MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, sosyal medyadan gereken cevapları verdi. Ancak Oda TV, tartışmaları başka boyuta taşıyarak, Enginyurt’un 2000 yılında yaptığı konuşmayı, yeni yapılmış gibi sunarak Cumhur İttifakına karşı algı operasyonu oluşturmaya çalıştı.

ENGİNYURT’UN MİNE KIRIKKANAT VE ODA TV’YE CEVAPLARI

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, ”Mine Kırıkkanat denilen evliliğin nirvanası, evlilik üzerinden güya liderimiz Devlet Bahçeli beye dil uzatmış. Mine erken evlilik sana hiç yaramamış, aşkı sevgiyi her Ülke vatandaşında aramış, belliki bulamamışsın. Devlet beye laf çakacağım diye, Milletin çakmasına niye yol açarsın? Devlet beye laf çakmak isterken, Milletin çakmasına yol açtın sözümü Oda TV ve Mine Kırıkkanat yoldaşları hakaret kabul ederek haber yapmış ve hakaret yarışına girmişler. Milletin laf çakmasından ne anladınız? Aklınız, fikriniz bel aşağısı. Minenin edepsizliğine sözünüz yok mu? Evlilik Allah’ın takdiridir. Mine Kırıkkanat 4 defa evlendi diye, Devlet beyin evlenmemesi mi onu rahatsız etti? Bunun yazarlık, insanlık neresin de?” dedi.

BAHÇELİ’YE HAKARET EDEN HER KİMSE MİSLİYLE CEVABINI ALIR

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, ”Liderimiz Devlet Bahçeli Beye, hakaret eden erkek olmuş, kadın olmuş hiç fark etmez. Hakaret misliyle karşılık bulacaktır, hiç kimse bize edep ve ahlak dersi vermeye kalkmasın. Türk İslam Ülkücüleri edebi de ahlâkı da iyi bilir, edepsiz ve ahlaksızlar karşısında da geri durmayız. Atatürk düşmanlığı üzerinden, Atatürk’ü sevenlere hakaret eden seviyesiz Tuğçe Kazaz ile, Atatürk ismine sığınarak İslama, dine ve Müslümanlara saldıran, seviyesiz Mine Kırıkkanat’ın birbirinden hiç bir farkı yoktur.” dedi.

ODA TV’NİN ESKİ KONUŞMAYI YENİ GİBİ SUNMASI

Oda TV, MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt’un Ordu’da bir toplantıda Gürgentepe Devlet Hastanesi ile ilgili konuşmasının videosunu yayınladı. Söz konusu videoda, arkadaşlarının kendisine Gürgentepe Devlet Hastanesi’nin Sağlık Bakanı aracılığıyla kapatıldığını aktardığını söyleyen Enginyurt, ismini vermediği bir Sağlık Bakanı’nın boğazından tuttuğunu ifade ederek, “‘Lan’ dedim ‘ya*şak, hastane mi yaptın da kapatıyon’ dedim. ‘Sana on dakika süre veriyorum'” dediğini belirtti. 2000 yılında dönemin Sağlık Bakanı ile ilgili olarak anlattığı bir olayı çarpıtan Oda TV olayı yeni yaşanmış gibi haberleştirdi.

ENGİNYURT’UN ODA TV’YE CEVABI

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, ”Oda tv, 2000 yılında Ordu Gürgentepe hastahanesini kapatan bir bürokratla tartışmamı, sanki bu dönemde olmuş gibi haber yapmış. Olay 2000 yılında olmuştur. Gürgentepe Devlet hastanesi bu dönem de yeni açılmıştır. Olay Ak Parti döneminde değil, 57. hükümet dönemin de gerçekleşmiştir.” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika