Dolar : Alış : 5.9288 / Satış : 5.9394
Euro : Alış : 6.5473 / Satış : 6.5591
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana16°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 35 Kategoride 2525 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

MHP’li Enginyurt: Gammazcılık Yapılmasını Beklemeyin Gerekeni Yapın

09 Ocak 2020 - 34 kez okunmuş
Ana Sayfa » GÜNCEL HABERLER»MHP’li Enginyurt: Gammazcılık Yapılmasını Beklemeyin Gerekeni Yapın
MHP’li Enginyurt: Gammazcılık Yapılmasını Beklemeyin Gerekeni Yapın

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, gammazcılığa ve ihbarcılığa gerek olmadan kimlerin FETÖ’cü olduğu bilinirken gerekenin yapılmasını istedi.

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, kamyoncu esnafının Dijital Takograf ve Yük Bildirimi Zorunluluğu Uygulamasını çeşitli illerde protesto ettiğini, MHP Milletvekillerinin kamyoncu esnaflarını dinleyerek çözüm arayışına girdiğini belirterek, FETÖ ve yeni kurulan siyasi partilerle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

BÜROKRASİ KAMYONCU ESNAFINA ÇENGEL ATTI

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, kamyoncu esnafının sıkıntılarıyla ilgili yaptığı değerlendirmede, ”Kamyoncu esnafına bürokrasi büyük bir çengel attı. 4,5 saatte bir 1,5 saat dinlenme sayısının ikiden üçe çıkması, ardından uzun süreli dinlenme olması gerekir. Her önüne gelenin K plakası alıp bu işi yapması keşmekeş yarattı. Kamyoncu esnafının kullandığı mazot için vergi indirimi uygulanması gerekir. Dijital ve sayısal takografları gerekli altyapıyı oluşturduktan sonra uygulanması gerekirdi. Kamyonlarda çalışanların hatasından dolayı ceza uygulamasının plaka sahiplerine de yazılmaması gerekir. 65 yaşını doldurmuş şoför esnafının her yıl sağlık raporu almak sureti ile araçlarında çalışmalarının sağlanması gerekmektedir. Trafik ve kasko sigortalarındaki fahiş artışlar önlenmelidir.” dedi.

KAMYONCU ESNAFINI ZORA SOKAN DÜZENLEMELER GÖZDEN GEÇİRİLMELİ

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, ”İlgili bakanlıkların kamyoncu esnafının sesini duyarak, derdine çare olmasını istiyoruz. Kamyoncu esnafı devletine sadık, vatan aşığı bir esnaftır. Sayın Cumhurbaşkanı, kamyoncu esnafı yaklaşık yüzde 80 oyunu AK Parti’ye veren sağduyulu esnaftır. Bu esnaf yok saymayın. Bürokratlarınız, kanun yapıcılar, kamyoncu esnafına zulm ediyor. Demek ki onlar da Cumhurbaşkanı aleyhine çalışıyor. Kamyoncu esnafını zora sokan düzenlemeler gözden geçirilmeli ve esnafın derdine çare olunmalıdır.” dedi.

GAMMAZCILIĞA GEREK YOK KİMİN FETÖCÜ OLDUĞU BELLİ

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, MHP Lideri Bahçeli’nin FETÖ ile ilgili açıklamasına iktidarın elinde bilgi ve belge olanın savcılığa vermesi gerektiği yönündeki cevabını değerlendirirken, ”Bunu söyleyenlere dikkat etmek lazım. Bu zamana kadar hakkında dava açılanları vatandaş mı ihbar etti? Devletin kurumları var, onlar biliyorlar. Gammazcılık, ihbarcılık mı yapalım? Kimin FETÖ’cü olduğu belli. Bunu biliyorlarsa, bu işi sulandırma adına ‘elinde bilgi, belge olan varsa savcılığa versin’ denilmesi hiç hoş değil. Bülent Arınç sürekli KHK’lıları eleştiriyor. ‘FETÖ’cülere yapılan zulümdür’ diyor. En son kendi damadıyla ilgili savcıyı bile tehdit ediyorsa, ne belgesi sunacağız, kime ne belgesi vereceğiz? Adam zaten konuşuyor, söylüyor. Bu FETÖ’yü övmek, onu masum göstermek değil mi?”dedi.

DAVUTOĞLU VE BABACAN’IN BU SAATTEN SONRA SÖYLEDİKLERİNİN HÜKMÜ YOKTUR

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’ın iktidar ile karşılıklı açıklamalarıyla ilgili yaptığı değerlendirmede, “Zamanında Cumhurbaşkanı ne derse ’emredersiniz’ diyerek yaptınız. Şimdi parti kurunca bütün olumsuzlukları Sayın Cumhurbaşkanına yıkmak adına ‘ben tepki koymuştum, ben söylemiştim’ diyorsunuz. Bu saatten sonra söylediklerinin hiçbir anlamı yoktur” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika