Dolar : Alış : 5.9288 / Satış : 5.9394
Euro : Alış : 6.5473 / Satış : 6.5591
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana16°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 35 Kategoride 2525 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

MHP’li Belediye Başkanı Işık’tan Kentsel Dönüşüm Atağı

06 Ocak 2020 - 28 kez okunmuş
Ana Sayfa » GÜNCEL HABERLER»MHP’li Belediye Başkanı Işık’tan Kentsel Dönüşüm Atağı
MHP’li Belediye Başkanı Işık’tan Kentsel Dönüşüm Atağı

MHP’li Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık, Belediye tarafından Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında inşa edilen 1453 Konutlarının noter huzurunda kura çekimini gerçekleştirdi.

Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık, Kütahya Belediyesi Hezar Dinari Kültür Merkezi’nde düzenlediği proğramla, Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında inşa edilen 1453 Konutlarının Osmangazi, Sultanbağı ve Börekçiler Mahallesinde oturanlar için kura çekimini yaptı.

1453 KONUTLARI 300 BİN VATANDAŞIMIZIN MÜLKÜDÜR

Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık, törende yaptığı konuşmada, ”1453 Konutları Kütahya’da yaşayan yaklaşık 300 bin vatandaşımızın mülküdür. Bugün Vefa Mahallesi, Sultanbağı Mahallesi Börekçiler Mahallesi ve Osmangazi Mahallemiz olmak üzere toplam 603 adet yeni başvuru sahibimizin sıra belirleme kurasını çekeceğiz. Siz değerli hemşerilerime ailelerinizle birlikte sıcak bir yuvada birlikte yaşama imkanı sağlayan bir fırsat sunduk. 1453 Konutların yer alan birinci adayı Vefa Mahallesi hak sahiplerimize ayırdık. İkinci ve üçüncü adayı ise Osmangazi ve Sultanbağı Mahallesi hak sahiplerimize ayırdık. Elinizdeki taşınmazın bugünkü yeni taşınmaza karşılık gelen metre karesini hesapladık ve bunun üzerine sizlere %20 fazladan metre kare verdik. Ayrıca %5 düzenleme ortaklık payı kesintisinden vazgeçme ve yaklaşık %3 amortisman payı olmak üzere toplamda %28 oranında sizlerin lehine bir tercihle sizin mal sahibi olmanızın imkanını sağladık. Hayırlı olsun. Rabbim yeni binalarınızda aileleriniz ve sevdiklerinizle birlikte sağlıkla sıhhatle huzur içerisinde oturmanızı nasip etsin” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika