Dolar : Alış : 5.9288 / Satış : 5.9394
Euro : Alış : 6.5473 / Satış : 6.5591
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana14°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 35 Kategoride 2516 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

MHP’li Başkan Sarı’nın Türkçe Tabela Israrı Takdir Topladı

13 Ocak 2020 - 36 kez okunmuş
Ana Sayfa » GÜNCEL HABERLER»MHP’li Başkan Sarı’nın Türkçe Tabela Israrı Takdir Topladı
MHP’li Başkan Sarı’nın Türkçe Tabela Israrı Takdir Topladı

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, yabancı dildeki tabelalara izin vermeyeceğini belirterek, bu kararlılığını sonuna kadar sürdüreceğini söyledi.

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Belediye Başkanlığı makamına oturur oturmaz makam odasının kapısını söktüren ve birim amirlerinin kullandığı araçları toplatmasıyla tanınırken, Amasya genelinde yabancı tabelalara izin vermemesiyle de Türk Milletinin takdirini kazandı. Şehirde yabancı isim taşıyan kurum ve kuruluşlara ruhsat verilmesini yasaklayan Başkan Sarı, Türkçe’den utananların, yabancı isim kullananların, Türk Milleti’nin parasını almaya hakkı olmadığını söyledi.

TÜRKÇE DIŞINDA TABELAYA ASLA MÜSAADE ETMEYECEĞİZ

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, ”Mustafa Kemal’in ifadesiyle Türk dili, Türk ulusunun yüreğidir, beynidir. Dilimiz, milli kültürümüzün temelidir. Bu bilinçle, üzerimize düşeni yaptık ve yabancı tabelaya izin vermeyeceğimizi açıkladık. Kararlılıkla ve hemşerilerimizin desteğiyle de bu uygulamamızı bugüne kadar sürdürdük. Bundan sonrada sürdürmeye devam edeceğiz. Nihat Sami Banarlı’nın söylediği gibi Ataların bize miras bıraktığı en güzel iki şeyden biri bugünkü Türk vatanı ise, ikincisi Türkçedir. O halde bize düşen görev, Türkçe’ye gereken önemi vermektir. Türkçe’yi hem konuşma dilinde, hem de yazı dilinde düzgün ve doğru kullanmaktır. Şehirlerimizde Türkçe dışında uygulamalara müsaade etmemektir.” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika