Dolar : Alış : 5.9288 / Satış : 5.9394
Euro : Alış : 6.5473 / Satış : 6.5591
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana16°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 35 Kategoride 2525 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

MHP’li Aycan Sağlıkta Atama Bekleyenlerin Sesi Oldu

10 Ocak 2020 - 34 kez okunmuş
Ana Sayfa » GÜNCEL HABERLER»MHP’li Aycan Sağlıkta Atama Bekleyenlerin Sesi Oldu
MHP’li Aycan Sağlıkta Atama Bekleyenlerin Sesi Oldu

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan, 620 bin sağlıkçının atama beklediği bir yerde daha gerçekçi bir istihdam politikası izlenmesi gerektiğini söyledi.

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan, 39 meslek branşını temsil eden Sağlık Profesyonelleri Platformu üyeleriyle birlikte TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, Türkiye’de sağlık çalışanlarının ciddi sorunları olduğunu belirterek, 620 bin sağlık meslek mensubunun atama beklediği bir yerde daha gerçekçi bir istihdam politikası güdülerek atama yapılması gerektiğini söyledi.

SAĞLIKTA PERSONEL ATAMALARI YAPILMAYINCA HİZMET SUNUMU ETKİLENDİ

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan, ”Türkiye’de sağlık hizmetleri bir ekip işi. Hekim dışında diğer meslek mensuplarına da ihtiyaç var. Sağlık meslekleri bir zamanlar çok cazipti. Bu arkadaşlar da çok yüksek puanlarla bu bölümlere girdiler. Kazanması ciddi emek isteyen bölümlerdi ve çok hızlı şekilde sayıları artırıldı. Bu genel bir plansızlığın göstergesi. Sadece sağlık alanında değil diğer tüm alanlarda da gereğinden fazla meslek mensubu var. Sağlık Bakanlığı 18 bin kişilik atama kararını 2019 yılından 2020 yılına aktardı. Bu durum, umut içinde olan sağlık çalışanlarını ve sağlık hizmeti sunumunu da etkiliyor. Türkiye’de sağlık alanında ciddi bir insan gücü planlamasına ihtiyaç var.” dedi.

GERÇEKÇİ BİR İSTİHDAM POLİTİKASIYLA GENÇLERE KAPI AÇILMASI GEREKİR

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan, ”Özel hastaneler yeteri kadar sağlık personeliyle çalışmamaktadır. Emek gücünden tasarruf etmeye çalışıyorlar. Çok az nitelikli personel ile işleri yürütmeye çalışıyorlar. Kamu kesimi de yeteri kadar istihdam yapmıyor. Sağlık Bakanlığı, bir an önce daha gerçekçi bir istihdam politikası gütmeli ve atama yapmalıdır. Gençlere bir bir kapı açılması gerekiyor.” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika