Dolar : Alış : 5.9405 / Satış : 5.9512
Euro : Alış : 6.5371 / Satış : 6.5489
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana16°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 35 Kategoride 2545 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

MHP’li Avcı: 5 Ocak Ruhuyla Hareket Edersek Destan Yazarız

05 Ocak 2020 - 50 kez okunmuş
Ana Sayfa » ADANA HABERLERİ»MHP’li Avcı: 5 Ocak Ruhuyla Hareket Edersek Destan Yazarız
MHP’li Avcı: 5 Ocak Ruhuyla Hareket Edersek Destan Yazarız

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, Adanalıların 5 Ocak ruhuyla hareket ederek yeni bir destan yazabileceğini söyledi.

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, Adana’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıl dönümü münasebetiyle yayınladığı mesajda, ”Adana, Adanalılar, bir asır önce uğradığı Fransız işgalini, işbirlikçi Ermeni çetelerle birlikte gerçekleştirilen katliamları ve zulmü unutmamıştır, unutmayacaktır; zilletin ezildiği, kovulduğu günü temsil eden 5 Ocak 1922 tarihini ise her zaman onurla, gururla idrak edecektir” dedi.

VATANIMIZA GÖZ DİKENLER HER ZAMAN EZİLMEYE MAHKUMDUR

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, ”Türk Milleti medenidir; hoşgörü sahibidir, barışsever ve yardımseverdir ancak vatanına, namusuna göz diken düşmana karşı çok çetindir. Malazgirt’te, Kut’ül-Amare’de, Çanakkale’de, Çukurova’da dersini alanlar, Türk’ün karşısında her zaman ezilmeye mahkûmdurlar. Tek ses, tek yürek halinde Aziz Türk milletinin yenemeyeceği hiçbir beşeri güç yoktur. Adana, bugün değişik sorunlarla meşgul olmaktadır. Şehrimiz bugün ulaşımda, istihdamda, sosyal alanda, tarımda, yerel yönetimlerde çeşitli sorunlarla uğraşmakta, ne yazık ki enerjisini ve zamanını verimli kullanamamaktadır. Yoğun mülteci varlığı da kuşkusuz tüm Adana’nın mevcut sorunlarını artırmaktadır.” dedi.

ADANALILAR 5 OCAK RUHUYLA HAREKET EDEREK YENİ BİR DESTAN YAZABİLİR

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, ”İnanıyorum ki; bir asır evvel yokluk içinde en zorlu şartlarda zaferi kucaklayan Adana, muhatap kaldığımız bugünkü sorunları da yenecek güce sahiptir. 100 yıl önce ortaya koyduğumuz birlik ve beraberliği yeniden tesis ederek Adana olarak yeni bir destan yazabiliriz. Beş Ocak ruhuna ihtiyacımız var. Bunu başarabiliriz. Yeter ki birbirimizi sevelim, sayalım, omuz omuza verelim. Bu duygu ve düşüncelerle; Adanalı saygıdeğer hemşehrilerimizin, kıymetli vatandaşlarımızın 5 Ocak Kurtuluş Gününü kutluyor; vatanımızın, milletimizin varlığı ve bekası uğruna mücadele verip ebedi âleme göç eden Milli Mücadelemizin Önderi, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucu Lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm kahramanlarımızı, tüm şehitlerimizi, bütün gazilerimizi rahmetle, minnetle anıyorum.” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika