Dolar : Alış : 5.6919 / Satış : 5.7021
Euro : Alış : 6.2979 / Satış : 6.3093
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana23°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 35 Kategoride 2002 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

MHP’li Akçay: ABD Devlet Aklı Zavallı Duruma Düştü

31 Ekim 2019 - 77 kez okunmuş
Ana Sayfa » GÜNCEL HABERLER»MHP’li Akçay: ABD Devlet Aklı Zavallı Duruma Düştü
MHP’li Akçay: ABD Devlet Aklı Zavallı Duruma Düştü

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, ABD Temsilciler Meclisi iki teklifi onaylayarak, ABD devlet aklını zavallı duruma düşürmüştür.

ABD Temsilciler Meclisinde Türkiye karşıtı iki teklifin kabul edilmesini TBMM’de yaptığı konuşmayla eleştiren MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, ”Her iki teklif de ABD’nin Suriye’de oyununu bozan Türkiye’ye karşı attığı köhne adımlardır. Her ne kadar bu saldırıların bir hükmü yoksa da dikkat etmemiz gereken ülkemizin bütüncül ve karma saldırılarla karşı karşıya olduğudur.” dedi.

ABD Temsilciler Meclisinde kabul edilen sözde Ermeni soykırımı ve Türkiye’ye yönelik yaptırımları içeren tekliflerine tepki gösteren Akçay, ”Türkiye’nin Barış Pınarı Harekâtı’ndaki haklı, hukuki, meşru ve başarılı tutum ve operasyonlarını hazmedemeyenlerin tehdit ve yaptırımlarla sahneye çıkma gayretidir. İki teklifi birbirinden bağımsız değerlendiremeyiz. ABD, bu tekliflerle Türkiye’den intikam alma ve Türkiye’yi tehdit etme amacı taşımaktadır. Bu tehditlerin nazarımızda, bir sinek vızıltısı kadar değeri yoktur. Özellikle sözde Ermeni soykırımına ilişkin kabul edilen tasarı, aciz ABD siyasetinin bir girişiminden öte anlam ifade etmemektedir.” dedi.

MHP’li Akçay ”Türkiye’nin sözde Ermeni meselesine ilişkin görüş ve tutumları bütün dünyaca bilinmektedir. Mesele tarihî bir meseledir. Biz tüm arşivlerimizi açarak tarihçileri görevi davet ettik. Türkiye’yi tarihî olaylarla karalamaya çalışanlar, tarihin önünde mahkûm ve mahcup olacaklardır. Ancak bu girişimlerin ABD’den gelmesi daha da trajiktir. 70 milyondan fazla Kızılderili yerli halkı katleden, 35 milyondan fazla Afrikalı insanın kanına giren, İkinci Dünya Savaşı’nda ABD’de yaşayan Japonları temerküz kamplarına hapsedip Hiroşima ve Nagazaki’de atom bombalarıyla yüz binlerce insanı kitleler hâlinde katleden; Nikaragua’dan İran’a, Latin Amerika’dan Asya’ya birçok ülkede kanlı darbeler tezgâhlayan kısa, kirli ve kanlı tarih sahibi bir ülkenin Temsilciler Meclisi tarihî ve insani olaylarla alakalı konuşmaya hiç hakkı olmayan bir Meclistir.” dedi.

ABD DEVLET AKLI ZAVALLI DURUMA DÜŞTÜ

MHP’li Akçay, ”Bu gelişmelerin gösterdiği bir gerçek var ki ABD, devlet aklının düştüğü zavallı durumu gözler önüne sermektedir. Türkiye’yi sözüm ona tehdit etmek amacıyla tarihî ve hukuki dayanağı bulunmayan, asılsız ve iftira niteliğinde iddialar gündeme getirilmektedir. Her ne kadar bu saldırıların bir hükmü yoksa da dikkat etmemiz gereken ülkemizin bütüncül ve karma saldırılarla karşı karşıya olduğudur. Bunlara karşı Türk kamuoyunun tek bir ses olarak cevap vermesi önem arz etmektedir. Türkiye Büyük Millet Meclisi olarak, bugün gösterdiğimiz ortak tavır dünyaya net bir cevap olacaktır. Bu kararlı sesin, bu kürsüden yedi düvele ilanı için Milliyetçi Hareket Partisi Grubu olarak ülkemize yönelik bir küstahlığı reddediyoruz.” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika