Dolar : Alış : 5.9288 / Satış : 5.9394
Euro : Alış : 6.5473 / Satış : 6.5591
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana14°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 35 Kategoride 2516 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

MHP’den FOX TV ve Muhalefete Emperyalizm Cevabı

09 Ocak 2020 - 32 kez okunmuş
Ana Sayfa » GÜNCEL HABERLER»MHP’den FOX TV ve Muhalefete Emperyalizm Cevabı
MHP’den FOX TV ve Muhalefete Emperyalizm Cevabı

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım, Libya’da Türkiye’nin kazanmasından muhalefetin rahatsız olduğunu, FOX TV ve muhalefetin muhalefetlik etme adına Türkiye düşmanlığı yaptığını söyledi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım, Türkiye ve Rusya’nın Libya’da ateşkesin sağlanması için çağrıda bulunması ve Libya’daki meşru Hükümetin olumlu karşılamasından sonra Yeniakit haber sitesine verdiği röportajda, Türkiye’nin Libya politikasıyla ilgili iç ve dış siyaseti değerlendirerek, Türk diplomasisinin Libya’da başarılı olduğunu söyledi.

TÜRK ASKERİ LİBYA’NIN DAVETİ ÜZERİNE BARIŞ İÇİN ORAYA GİTTİ

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım, Türkiye’nin Libya’ya asker göndermesiyle ilgili CHP’nin izlediği politikayı eleştirerek, ”Meclis’ten tezkerenin geçmesinin ardından Türk askeri Libya’ya gitmeye başladı. Türk askeri Libya’ya savaşmak için değil, Libya’dan gelen davet üzerine barışı sağlamak için gitmiştir. Kılıçdaroğlu’nun geldiği saf HDP’nin safıdır. Türkiye’nin Libya’ya asker göndermesine ilişkin tezkere Meclis’e geldiğinde; CHP ve İP, yine HDP ile aynı safta, aynı çizgide yer almıştır.” dedi.

LİBYA’DA TÜRKİYE’NİN KAZANMASINDAN MUHALEFET RAHATSIZ OLUYOR

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım, ”Türkiye’nin Libya ile yaptığı anlaşma, BM tarafından da kabul gören uluslararası bir anlaşmadır. Türkiye Doğu Akdeniz’deki hakkını ve hukukunu savunmak zorundadır, aksi halde bizim plajda bile yüzmemize izin vermeyecekler. Türkiye’nin Doğu Akdeniz’de attığı adımlar, Libya’ya asker gönderilmesine ilişkin Meclis’e gelen tezkere, Yunanistan’ı, İsrail’i ve Mısır’ı rahatsız ediyor. Sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan, bu hususlarda hep bugüne kadar alanda da kazandı, masada da kazandı. Atılan adımlar sonrasında elbette sonuçta Türkiye kazanmıştır ama muhalefet Türkiye’nin kazanmasından rahatsız oluyor.” dedi.

FOX TV VE MUHALEFET MUHALEFETLİK ETME ADINA TÜRKİYE DÜŞMANLIĞI YAPIYOR

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım, ”Türk askerinin Libya’ya gitmesi diplomasiye yardımcı olmasına rağmen ülkemizde meseleyi farklı yere çekenler var. Amerika destekli FOX TV, Türkiye’yi emperyalistlikle suçluyor. Türkiye’nin kendi hak ve hukuku Doğu Akdeniz’de aramasının neresi emperyalizmdir? İç siyasette, birbirimizle ilgili tenkitler, eleştiriler olabilir, ayrı kanaatlere sahip olabiliriz ama ülkenin milli meselesi olduğu zaman, ülkenin çıkarları olduğu zaman hepimiz aynı safta olmak zorundayız. Amerikan FOX TV ve muhalefet; ‘biz muhalefet ediyoruz’ diyerek ülkenin çıkarlarına zarar vermeye ve Türkiye düşmanlığı yapmaya başladılar. Tezkere Meclis’ten geçmeseydi Yunanistan’da davul zurna eşliğinde kutlama olacaktı. Ülke çıkarlarını kenara atmaya çalışan bir muhalefet anlayışı ülkemiz açısından da hoş bir durum değildir.” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika