ADANA
Bugün
/

 • BAŞKAN SÖZLÜ’DEN ZAFER BAYRAMI MESAJI
  BAŞKAN SÖZLÜ’DEN ZAFER BAYRAMI MESAJI
 • İşte 25. Dönem Adana Milletvekilleri
  İşte 25. Dönem Adana Milletvekilleri
 • ADANA ÜLKÜ OCAKLARINDAN POLİS GÜNÜ MESAJI
  ADANA ÜLKÜ OCAKLARINDAN POLİS GÜNÜ MESAJI
 • ADANA ÜLKÜ OCAKLARI NEVRUZ’U KUTLADI
  ADANA ÜLKÜ OCAKLARI NEVRUZ’U KUTLADI
 • Sözlü’den MHP Adana İl Başkanı Baş’a Ziyaret
  Sözlü’den MHP Adana İl Başkanı Baş’a Ziyaret
 • MHP MYK Üyesi Yılmaz Tankut’tan Sert Açıklama
  MHP MYK Üyesi Yılmaz Tankut’tan Sert Açıklama
 • MHP Yüreğir’de Yıldıray Şener Güven Tazeledi
  MHP Yüreğir’de Yıldıray Şener Güven Tazeledi
 • MHP Seyhan İlçe Başkanı Bünyamin KAYA oldu
  MHP Seyhan İlçe Başkanı Bünyamin KAYA oldu
 • MHP ADANA’DA KONGRE TAKVİMİ BELLİ OLDU
  MHP ADANA’DA KONGRE TAKVİMİ BELLİ OLDU
 • Adana Ülkü Ocakları Futbol Turnuvası
  Adana Ülkü Ocakları Futbol Turnuvası
MHP’de Adana ve Beş İlçe Belediye Başkan Adayı Açıklanıyor
MHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Sözlü olurken, Adana’nın beş İlçe Belediye Başkan Adayının da belirlenerek,  adaylık açıklamalarının Bahçeli tarafından Ankara Arena Spor Salonu’nda Pazar günü yapılacağı belirtildi. Ceyhan...
26 Eylül 2013 08:49
Font1 Font2 Font3 Font4
Bu Haber 3.180 kez Okundu

MHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Sözlü olurken, Adana’nın beş İlçe Belediye Başkan Adayının da belirlenerek,  adaylık açıklamalarının Bahçeli tarafından Ankara Arena Spor Salonu’nda Pazar günü yapılacağı belirtildi.

Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, üç dönem Belediye Başkanı seçildiği Ceyhan’daki hizmet kervanını Adana’ya taşımak istediğinden, Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı olmuştu. Bir yıllık aday adaylığı süresince Adana’nın İlçelerini, mahallelerini ve köylerini karış karış gezdi. Nihayetinde MHP’nin Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı oldu.

29 Eylül Pazar günü Ankara Arena Spor Salonu’nda Hüseyin Sözlü’nün MHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olduğu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından açıklanacak. Hüseyin Sözlü’nün adaylık açıklaması yapılırken Adana’nın beş İlçe Belediye Başkan Adayının da açıklanacağı ifade edildi.

 

 

MHP ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI HÜSEYİN SÖZLÜ

MHP’nin Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayının kimin olacağı konusundaki soruların cevabı netleşti. MHP yönetimin aldığı karar gereğince MHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Sözlü oldu.

Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, üç dönem Belediye Başkanı seçildiği Ceyhan’daki hizmet kervanını Adana’ya taşımak istediğinden, Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı olmuştu. Sözlü, bu zorlu maratonda bir yandan Ceyhan Belediye Başkanlığı görevini ifa ederken aynı zamanda Adana Büyükşehir Aday Adaylığı için yarışacaktı.

Bir yıllık aday adaylığı süresince Adana’nın İlçelerini, mahallelerini ve köylerini karış karış gezerek binlerce km yolu katedip seçmenlerine ulaştı. STK’ları, Muhtarları, Meslek Oda Yönetimlerini, Sanayi Sitelerini, Esnafları ziyaret ederek projelerini anlattı. Adana’nın her ilçesinde Ramazan ayı boyunca binlerce kişiye iftar yemekleri vererek seçmenlerin hayır duasını aldı. Nihayetinde MHP’nin Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı oldu.

29 Eylül Pazar günü Ankara Arena Spor Salonu’nda Hüseyin Sözlü’nün MHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olduğu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından açıklanacak. Hüseyin Sözlü’nün adaylık açıklaması yapılırken Adana’nın beş İlçe Belediye Başkan Adayının da açıklanacağı ifade edildi.

 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, Ankara Arena Spor Salonu’ndaki törende, Mersin ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adaylarını da açıklayacağı belirtiliyor.  Tarsus Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olurken, MHP Genel Başkan Yardımcısı ve MHP Ankara Milletvekili Mevlüt Karakaya’nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak açıklanacağı siyasi kulislerde dolaşıyor.

 

 

MHP’DE ADANA’NIN BEŞ İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI AÇIKLANACAK

Ankara Arena Spor Salonu’nda Hüseyin Sözlü’nün Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olduğu açıklamasının yapıldığı törende Ankara, Mersin ve Adana İllerindeki bazı İlçe Belediye Başkan Adaylarının da açıklanacağı belirtiliyor.

 

 

Adana’da MHP’nin iki Belediye Başkan Adayı daha önce MHP Adana İl Başkanlığı binasında yapılan törenlerde açıklanmıştı. Pozantı’da halen Belediye Başkanı olan Mustafa Çay, MHP Pozantı Belediye Başkan Adayı olarak açıklanırken, Aladağ’da halen Belediye Başkanı olan Yusuf Baş, MHP Aladağ Belediye Başkanı olarak açıklanmıştı. Bu iki adayın Ankara Arena’da yapılacak törende, Bahçeli tarafından kamuoyuna taktim edilecek.

 

 

MHP’de 2009 yılı yerel seçimlerinde Belediye Başkanı seçilenlerin 2014 yılında yapılacak olan yerel seçimlerde de Belediye Başkan Adayı olacağı teamülen kararlaştırılmıştı. Bu karar gereğince Pozantı ve Aladağ Belediye Başkanları yeniden aday gösterilmişti. Bu karar gereğince 2009′da Feke Belediye Başkanı olan Ahmet Sel, 2014 yerel seçimlerinde tekrar aday gösterilecek. Yani MHP Feke Belediye Başkan Adayı Ahmet Sel olarak açıklanacak.

 

 

MHP Saimbeyli İlçe’sinde Belediye Başkan Adayı belirleme süreci tamamlandı. MHP Genel Merkezi ve MHP Adana İl Başkanlığı tarafından yapılan anket ve Teşkilat yoklamaları neticesinde, 2009 yerel seçimlerinde Feke’de MHP’nin oyunu arttıran Mustafa Şahin Gökçe, 2014 yerel seçimlerinde MHP Saimbeyli Belediye Başkan Adayı olarak açıklanacak.

 

 

MHP Tufanbeyli İlçesi’nde Belediye Başkan Adayı belirleme sürecinde anket ve Teşkilat yoklamaları neticelenmek üzeredir. MHP Tufanbeyli Belediye Başkan Adayı, Ankara Arena Spor Salonu’nda yapılacak adaylık açıklaması törenine kadar belirlenip açıklanacağı belirtiliyor. Edindiğimiz bilgilere MHP Tufanbeyli Belediye Başkan Adaylığı yarışı, Kazım Karaşoğlu ve Hasan Burak arasında geçiyor.

 

 

 

 

MHP’de Adana ve Beş İlçe Belediye Başkan Adayı Açıklanıyor Yazısına 6 Yorum Yapıldı

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa
Ülkücü Haber Milliyetçi Haber