Dolar : Alış : 5.8915 / Satış : 5.9021
Euro : Alış : 6.5012 / Satış : 6.5129
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana35°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 1774 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

MHP’de Adana ve Beş İlçe Belediye Başkan Adayı Açıklanıyor

26 Eylül 2013 - 3.428 kez okunmuş
Ana Sayfa » ADANA HABERLERİ»MHP’de Adana ve Beş İlçe Belediye Başkan Adayı Açıklanıyor
MHP’de Adana ve Beş İlçe Belediye Başkan Adayı Açıklanıyor

MHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Sözlü olurken, Adana’nın beş İlçe Belediye Başkan Adayının da belirlenerek,  adaylık açıklamalarının Bahçeli tarafından Ankara Arena Spor Salonu’nda Pazar günü yapılacağı belirtildi.

Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, üç dönem Belediye Başkanı seçildiği Ceyhan’daki hizmet kervanını Adana’ya taşımak istediğinden, Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı olmuştu. Bir yıllık aday adaylığı süresince Adana’nın İlçelerini, mahallelerini ve köylerini karış karış gezdi. Nihayetinde MHP’nin Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı oldu.

29 Eylül Pazar günü Ankara Arena Spor Salonu’nda Hüseyin Sözlü’nün MHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olduğu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından açıklanacak. Hüseyin Sözlü’nün adaylık açıklaması yapılırken Adana’nın beş İlçe Belediye Başkan Adayının da açıklanacağı ifade edildi.

 

 

MHP ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI HÜSEYİN SÖZLÜ

MHP’nin Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayının kimin olacağı konusundaki soruların cevabı netleşti. MHP yönetimin aldığı karar gereğince MHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Sözlü oldu.

Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, üç dönem Belediye Başkanı seçildiği Ceyhan’daki hizmet kervanını Adana’ya taşımak istediğinden, Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı olmuştu. Sözlü, bu zorlu maratonda bir yandan Ceyhan Belediye Başkanlığı görevini ifa ederken aynı zamanda Adana Büyükşehir Aday Adaylığı için yarışacaktı.

Bir yıllık aday adaylığı süresince Adana’nın İlçelerini, mahallelerini ve köylerini karış karış gezerek binlerce km yolu katedip seçmenlerine ulaştı. STK’ları, Muhtarları, Meslek Oda Yönetimlerini, Sanayi Sitelerini, Esnafları ziyaret ederek projelerini anlattı. Adana’nın her ilçesinde Ramazan ayı boyunca binlerce kişiye iftar yemekleri vererek seçmenlerin hayır duasını aldı. Nihayetinde MHP’nin Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı oldu.

29 Eylül Pazar günü Ankara Arena Spor Salonu’nda Hüseyin Sözlü’nün MHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olduğu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından açıklanacak. Hüseyin Sözlü’nün adaylık açıklaması yapılırken Adana’nın beş İlçe Belediye Başkan Adayının da açıklanacağı ifade edildi.

 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, Ankara Arena Spor Salonu’ndaki törende, Mersin ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adaylarını da açıklayacağı belirtiliyor.  Tarsus Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olurken, MHP Genel Başkan Yardımcısı ve MHP Ankara Milletvekili Mevlüt Karakaya’nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak açıklanacağı siyasi kulislerde dolaşıyor.

 

 

MHP’DE ADANA’NIN BEŞ İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI AÇIKLANACAK

Ankara Arena Spor Salonu’nda Hüseyin Sözlü’nün Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olduğu açıklamasının yapıldığı törende Ankara, Mersin ve Adana İllerindeki bazı İlçe Belediye Başkan Adaylarının da açıklanacağı belirtiliyor.

 

 

Adana’da MHP’nin iki Belediye Başkan Adayı daha önce MHP Adana İl Başkanlığı binasında yapılan törenlerde açıklanmıştı. Pozantı’da halen Belediye Başkanı olan Mustafa Çay, MHP Pozantı Belediye Başkan Adayı olarak açıklanırken, Aladağ’da halen Belediye Başkanı olan Yusuf Baş, MHP Aladağ Belediye Başkanı olarak açıklanmıştı. Bu iki adayın Ankara Arena’da yapılacak törende, Bahçeli tarafından kamuoyuna taktim edilecek.

 

 

MHP’de 2009 yılı yerel seçimlerinde Belediye Başkanı seçilenlerin 2014 yılında yapılacak olan yerel seçimlerde de Belediye Başkan Adayı olacağı teamülen kararlaştırılmıştı. Bu karar gereğince Pozantı ve Aladağ Belediye Başkanları yeniden aday gösterilmişti. Bu karar gereğince 2009’da Feke Belediye Başkanı olan Ahmet Sel, 2014 yerel seçimlerinde tekrar aday gösterilecek. Yani MHP Feke Belediye Başkan Adayı Ahmet Sel olarak açıklanacak.

 

 

MHP Saimbeyli İlçe’sinde Belediye Başkan Adayı belirleme süreci tamamlandı. MHP Genel Merkezi ve MHP Adana İl Başkanlığı tarafından yapılan anket ve Teşkilat yoklamaları neticesinde, 2009 yerel seçimlerinde Feke’de MHP’nin oyunu arttıran Mustafa Şahin Gökçe, 2014 yerel seçimlerinde MHP Saimbeyli Belediye Başkan Adayı olarak açıklanacak.

 

 

MHP Tufanbeyli İlçesi’nde Belediye Başkan Adayı belirleme sürecinde anket ve Teşkilat yoklamaları neticelenmek üzeredir. MHP Tufanbeyli Belediye Başkan Adayı, Ankara Arena Spor Salonu’nda yapılacak adaylık açıklaması törenine kadar belirlenip açıklanacağı belirtiliyor. Edindiğimiz bilgilere MHP Tufanbeyli Belediye Başkan Adaylığı yarışı, Kazım Karaşoğlu ve Hasan Burak arasında geçiyor.

 

 

 

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

mehmet ayna
26 Eylül 2013 - 11:02

PARTİMİZE VE ÜLKEMİZE HAYIRLI OLSUN.BÜTÜN ARKADAŞLARI KUTLUYORUM.

tacettin yazan
27 Eylül 2013 - 23:51

türk milletine hayırlı uğurlu olsun

ERDOĞAN TATLI
28 Eylül 2013 - 17:40

ÖNCELİKLE ÜLKEMİZE VE PARTİMİZE HAYIRLI OLSUN ADAYOLAN ARKADAŞLARIMIZI CANİ GÖNÜLDEN KUTLUYORUM ÇALIŞACAĞIZ VE ALLAHIN İZNİYLE KAZANA C AĞIZ İNŞALLAH.

süleyman evlkesiz
28 Eylül 2013 - 22:28

HAYIRLI OLSUN. 5 YIL BOYUNCA ŞİMDİDEN BAŞRILI BİR YÖNETİM DİLİYORUM.

kainat dünya
28 Eylül 2013 - 22:40

selamlar.. memleket ve millet için hayırlı ugurlı olur inşallah. başarılar diliyorum hepisine

hacı osman kara
30 Eylül 2013 - 19:04

Birliğimiz daim adaylarımızın yolun açık, mümkünse de Türk’e yakışır vaziyette hizmet edebilecek onurlu başkanların çıkmasını temenni ediyor; tüm başkan adaylarına başarılar diliyorum;Allah yar ve yardımcımız olsun…

TemaFabrika