Dolar : Alış : 5.8253 / Satış : 5.8358
Euro : Alış : 6.5519 / Satış : 6.5637
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana24°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 1716 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

MHP Yüreğir’de Yıldıray Şener Güven Tazeledi

07 Aralık 2014 - 449 kez okunmuş
Ana Sayfa » ADANA HABERLERİ»MHP Yüreğir’de Yıldıray Şener Güven Tazeledi
MHP Yüreğir’de Yıldıray Şener Güven Tazeledi

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Mustafa İzgioğlu, yapılan kongrelerin partisinin tek başına iktidara yürüyüşüne yol açan zeminler olacağını söyledi.

BÜYÜK KATILIM YOĞUN İLGİ

Yüreğir ilçesinde bir düğün salonunda başlayan kongre, dün yapılan Seyhan ilçe kongresi gibi gerek katılım gerekse yüksek heyecanı barındırması bakımından MHP’nin halk nezdinde umut olarak görülmesini ortaya koyan somut işaretler verdi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından yapılan seçimde MHP Adana Milletvekili Muharrem Varlı’nın başkanlığında Divan heyeti oluşturuldu. Yüreğir’de iki aday yarıştı. Divan heyetine mevcut Başkan Yıldıray Şener ile Ahmet Kara’nın çıkardıkları iki liste sunuldu. Şener ve Kara yaptıkları konuşmalarda, delegelerden destek istedi.

İL BAŞKANI MUSTAFA İZGİOĞLU

MHP Adana İl Başkanı Mustafa İzgioğlu, kongrede yaptığı konuşmada, Türkiye’nin yaşadığı sıkıntılı sürece atıfta bulundu, ülkenin bir bölümünün terör örgütüne terk edildiğini belirterek “Artık iş o noktaya geldi ki; terör örgütü mensupları sözde vergi topluyorlar, yol kesiyorlar, kimlik kontrolü yapıyorlar. Bu durumu içine sindiremeyen ve itirazı olan bir tek Milliyetçi Hareket ve onun değerli mensupları kalmıştır. Dahası yolsuzluk, adaletsizlik, vurgun, talan zirve yapmıştır. Bütün bunlara son verecek tek siyasi irade ise bir tek Milliyetçi Hareket Partisi’dir” dedi.

 

MHP İKTİDAR BAHÇELİ BAŞBAKAN

İzgioğlu devamla şunları kaydetti:

“O yüzden Milliyetçi Hareket’in iktidarı şart olmuştur. Kongrelerimiz birer bayramdır MHP için. Bir sevinç kaynağı, birlik ve beraberliklerin perçinlendiği, hedeflerin tazelendiği zeminlerdir. Kongrelerimizi inşallah en güzel şekilde tamamlayıp buralardan aldığımız güçle, sevinç ve heyecanla önümüzdeki yıl Haziran ayında yapılacak genel seçimlerde Milliyetçi Hareket’i tek başına iktidara getirmek, hemşehrimiz genel başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’yi de başbakan yapmak boynumuzun borcudur. Yerel seçimlerde 200 bin farkı kapatıp, 20 bin de fark attık ve Adana’da yerel iktidarı sağladık. İnşallah bu kongreler de MHP’nin tek başına iktidarına yürüyüş kongreleri olacaktır. İşte şimdi bu yürüyüşü Adana’dan başlatıyoruz.”

 

ALLAH TÜRK MİLLETİNE ZEVAL VERMESİN

Kongrede ayrıca MHP MYK Üyeleri Yılmaz Tankut, Metanet Çulhaoğlu, MHP Adana Milletvekilleri Muharrem Varlı, Ali Halaman, Seyfettin Yılmaz, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, İmamoğlu Belediye Başkanı Gazi Adamhasan, Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Arslan, Saimbeyli Belediye Başkanı Mustafa Şahin Gökçe, Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, Adana Ülkü Ocakları Başkanı Yunus Uzunlular, İl Kadın Kolları Başkanı Ayla Emrahoğlu, Mustafa Korkmaz, Mehmet Ali Ün, Ali Türkmen,  MHP ilçe başkanları, belediye başkanları ve il ve ilçe yöneticileri ile belediye meclis üyeleri de hazır bulundu. Diğer konuşmacıların ardından Kongre Divan Başkanı Muharrem Varlı’nın “Allah, İslam âlemini korusun, Allah Türk milletine zeval vermesin. Cenab-ı Allah ülkücülerin ayağına taş değdirmesin, kongremiz hayırlı olsun” temennileriyle seçimlere geçildi.

Seçimde kullanılan 357 geçerli oyun 244’ünü alan Yıldıray Şener başkanlığa devam edecek. Diğer aday Ahmet Kara ise 113 delegenin desteğini aldı.

MHP Yüreğir İlçe Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu.

Yüreğir İlçe Başkanı :  Yıldıray ŞENER
Yönetim Kurulu ASIL Üyeleri Yönetim Kurulu YEDEK Üyeleri

1.

  Ahmet ARSLAN

12.

  Murtaza TİTİZ

1.

  Ahmet AĞCA

12.

  İsmail MAKAS

2.

  Ahmet CEYLAN

13.

  Mustafa OFLAZ

2.

  Akif ATAN

13.

  Kadir GÜRPINAR

3.

  Bahtiyar SAĞLAMDEMİREL

14.

  Muzaffer KAYA

3.

  Aykut ONGUN

14.

  Kemal YENAL

4.

  Bayram Ali KÜTÜK

15.

  Müslüm ERGÖR

4.

  Ayşe AÇIKGÖZ

15.

  Mustafa KORKMAZ

5.

  Cem SAKAR

16.

  Necmettin VARKAL

5.

  Cihat TEMEL

16.

  Osman YETİM

6.

  Emin SARIGÖZ

17.

  Nihat GÜNDÖNER

6.

  Emine ÖZKAN

17.

  Oya TOPRAK MAVRUK

7.

  Fatih ÖZHAN

18.

  Osman OLCAY

7.

  Eren SAYILIKAN

18.

  Ramazan BENER

8.

  Fehmi SÖKER

19.

  Ramazan GÜLER

8.

  Hamza KARAN

19.

  Mehmet ÇİÇEK

9.

  Kadir BATMAZ

20.

  Tamer YÜCEL

9.

  Mehmet İLKER

20.

  Salih T. HÜRMERİÇ

10.

  Mahmut KAYA

21.

  Vedat ULUIŞIK

10.

  İbrahim ER

21.

  Tufan BAYLUK

11.

  Mehmet GÜMÜŞTEKİN

22.

  Veysel KOKAÇYA

11.

  İlhami UYGUN

22.

  Yusuf BAL

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika