Dolar : Alış : 5.8253 / Satış : 5.8358
Euro : Alış : 6.5519 / Satış : 6.5637
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana24°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 1716 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

MHP ADANA’DA İSTİKLAL MARŞI İÇİN AY YILDIZLI KUTLAMA

12 Mart 2015 - 267 kez okunmuş
Ana Sayfa » Manşet»MHP ADANA’DA İSTİKLAL MARŞI İÇİN AY YILDIZLI KUTLAMA
MHP ADANA’DA İSTİKLAL MARŞI İÇİN AY YILDIZLI KUTLAMA

 

VATANDAŞLAR TEŞEKKÜR ETTİ

Kentin bi çok merkezinde yapılan etkinlikte vatandaşlara binlerce bayrak dağıtıldı. Bir tarafında Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin resmi ve Türk Bayrağının bulunduğu, diğer yüzünde Mehmet Akif Ersoy’un resmi ve İstiklal Marşı’nın yazılı olduğu büyük zarf içinde sunulan Türk bayrakları büyük ilgi gördü. Başkan Yusuf Baş, toplu taşıma araçlarına çıkarak yolculara da bayrak dağıtımı yaptı. Böylesi anlamlı bir günde anlamlı bir faaliyeti gören vatandaşlar büyük memnuniyet duydular ve Yusuf Baş’a ayrıca teşekkür ettiler. Yağmura rağmen gerçekleştirilen etkinlikte Çukurova İlçe Başkanı Sertan Duran, il divan heyeti üyeleri, İl Kadın Kolları Başkanı Dudu Yaşar ve arkadaşları da hazır bulundu.

İSTİKLÂL MARŞI DİRİLİŞ ABİDESİ

Yusuf Baş, ayrıca bir de mesaj yayınladı. İstiklâl Marşı’nın mısralara işlenmiş Türk Milleti’nin ölümsüz diriliş abidesi olduğunu söyleyen Baş, “Türk milletinin ruhunu, heyecanını, inancını, kararlılığını ve vatan sevgisini en anlamlı ifadelerle dile getiren İstiklâl Marşımız; daha sonraki dönemde aziz milletimizin gönlünde en derin anlamını bulmuş, önce Kurtuluş Savaşı dönemi ve sonra Cumhuriyetle birlikte Türkiye’nin yükselme ruhunu temsil etmiştir” dedi.

ÖLÜMSÜZ BİR MANİFESTO

Baş “Türkiye Cumhuriyeti’nin temeline milli ve manevi en güçlü harçları da döşeyen İstiklâl Marşı, aynı zamanda imanın küfre karşı bir meydan okumasıdır. İstiklâl Marşı, ezelden beri hür yaşamış Türk Milleti’nin sonsuza kadar hür yaşayacağını, her türlü emperyalizme, zalime karşı asla boyun eğmeyeceğini Dünyaya haykıran ölümsüz bir manifestodur. Adeta, merhum Mehmet Akif’le özdeşleşen bu milli eserin, yine Akif tarafından Türk Milleti’ne armağan edilmiş olması ayrıca anlamlıdır.” şeklinde konuştu.

BÜTÜN YÜREĞİMİZLE “AMİN” DİYORUZ

Baş, mesajını şu ifadelerle bitirdi:

“Bu duygu ve düşüncelerle Mehmet Akif  Ersoy’un ‘Allah bir daha bu millete İstiklal Marşı yazdırtmasın’ dileğine bütün yüreğimizle ‘amin’ diyor; merhuma, vatanımız-milletimiz uğruna toprağa düşmüş aziz şehitlerimize, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucu Lideri Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ebediyete intikal etmiş gazilerimize, bütün kahramanlarımıza Allah’tan rahmet diliyor, aziz hatıraları önünde en derin saygıyla eğiliyorum.”

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

hayri toklu
13 Mart 2015 - 14:28

Allah ım hiç bir milleti bayraksız-vatansız-topraksız ve milli marşsız bırakmasın
Türk milletinin ruhunu, heyecanını, inancını, kararlılığını ve vatan sevgisini en anlamlı ifadelerle dile getiren İstiklâl Marşımız;
ezelden beri hür yaşamış Türk Milleti’nin sonsuza kadar hür yaşayacağını, her türlü emperyalizme, zalime karşı asla boyun eğmeyeceğini Dünyaya haykıran ölümsüz bir manifestodur
Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucu Lideri Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ebediyete intikal etmiş gazilerimize, bütün kahramanlarımıza Allah’tan rahmet diliyor, aziz hatıraları önünde en derin saygıyla eğiliyorum.”

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika