Dolar : Alış : 5.8253 / Satış : 5.8358
Euro : Alış : 6.5519 / Satış : 6.5637
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana24°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 1716 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

MHP ADANA İL KONGRESİNE DAVETLİSİNİZ

07 Şubat 2015 - 117 kez okunmuş
Ana Sayfa » Manşet»MHP ADANA İL KONGRESİNE DAVETLİSİNİZ
MHP ADANA İL KONGRESİNE DAVETLİSİNİZ

 

46 YIL ARADAN SONRA AYNI TARİHTE AYNI YERDE

Başkan Mustafa İzgioğlu, MHP Adana İl  Teşkilatı 11. Olağan Kongresi’nin 8 Şubat Pazar günü gerçekleştirileceğini, kongre için bütün hazırlıkların tamamlandığını bildirdi. İzgioğlu yaptığı açıklamada “Türk Dünyasının Başbuğu merhum Alparslan Türkeş’in liderliğinde 8-9 Şubat 1969 tarihlerinde yapılan kurultayla bugünkü adını ve amblemini Adana’da alan Milliyetçi Hareket Partisi 46 yıl sonra, kurulduğu yerde ve kurulduğu tarihin yıldönümünde Adana il kongresini gerçekleştirmektedir. Çizgisinde hiç kırık olmayan, tarihi şan ve şerefle dolu bir siyasi hareketin kahraman kurucularının seslendiği aynı yerde bizler de aynı dil ile aynı yürekle ses vereceğiz.” diye konuştu.

 

BÜTÜN VATANDAŞLARIMIZ DAVETLİDİR

İzgioğlu şöyle devam etti:

“Kardeşliğimizin çimentosu, birliğimizin sigortası, Türkiye Cumhuriyeti’nin son kalesi, Türk Milleti’nin son umudu, Başbuğ Alparslan Türkeş’in Ülkücü gençlikle birlikte en büyük eseri Milliyetçi Hareket Partisi, kurulduğu tarihten bu tarafa her zaman iri ve diri olmayı başarmış bir siyasi hareket olmuştur. Türk milletine ve Türk devletine hizmet aşkından asla vazgeçmeyen, siyasi pusulası zerre kadar sapmayan bu Hareket, ülkemize reva görülen ihanet sürecinde Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin liderliğinde yine en büyük umut haline gelmiş bulunmaktadır. Bizler de 46 yıldır bitmeyen sevdamızla, aynı heyecan ve aynı ruhla aynı istikamette yorulmaya ve koşmaya devam ediyoruz. Pazar günü yapılacak kongremize partili-partisiz bütün vatandaşlarımızın davetli olduğunu ayrıca belirtmek isterim. Bu duygu ve düşüncelerle kongremizin, Adana’mıza, partimize, ülkemize ve milletimize hayırlara vesile olmasını diliyorum.”

 

ADAY ADAYI OLACAK KAMU GÖREVLİLERİNE HATIRLATMA

MHP Adana İl Başkanı Mustafa İzgioğlu, bu arada 7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan milletvekilliği genel seçimlerinde aday adaylığı müracaatında bulunmak isteyen kamu görevlilerinin 10 Şubat 2015 tarihinde mesai bitimine kadar görevlerinden istifa etmeleri gerektiğini hatırlattı. YSK’nın 5 Ocak 2015 tarihli açıklamasında yer alan kararlara atıfta bulunan İzgioğlu, “Kamu görevlileri görevden ayrılmak suretiyle aday adayı olabilirken, aday adayı olmak isteyen ve emeklilik hakkını kazananlar da müracaat için aynı yolu izlemeleri gerekmektedir.

Ayrıca, siyasi partilerin il ve ilçe yönetim kurulu başkan ve üyeleri, belediye meclisi üyeleri, il genel meclisi üyeleri, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ile sendikalar, kamu bankaları ile üst birliklerin ve bunların üst kuruluşlarının ve katıldıkları teşebbüs veya ortaklıkların yönetim ve denetim kurullarında görev alanlar için de aynı usul esastır” ifadesine yer verdi.

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika