Dolar : Alış : 6.0824 / Satış : 6.0934
Euro : Alış : 6.5654 / Satış : 6.5772
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana19°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 35 Kategoride 2742 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

MHP Adana İl Başkanı:Cumhuriyet Değerlerinden Taviz Vermeyiz

28 Ekim 2019 - 75 kez okunmuş
Ana Sayfa » ADANA HABERLERİ»MHP Adana İl Başkanı:Cumhuriyet Değerlerinden Taviz Vermeyiz
MHP Adana İl Başkanı:Cumhuriyet Değerlerinden Taviz Vermeyiz

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama mesajı yayınlayarak, MHP’nin Cumhuriyet değerlerinin korunmasında ve geliştirilmesinde tavizsiz bir duruşu temsil ettiğini söyledi.

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama mesajında, ”Cumhuriyet rejimi halkın hür iradesiyle tecelli eden bir yönetim biçimidir. Cumhuriyetimizin sunduğu değerleri milletçe hep beraber yaşamak hakkımız yaşatmak ve elbette ihanete husumete karşı birlikte mücadele etmek ise boynumuzun borcudur.” dedi.

CUMHURİYETİN 96. YIL DÖNÜMÜNÜ GURURLA İDRAK EDİYORUZ

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, Cumhuriyetin ilanının 96. yıl dönümü münasebetiyle yayınladığı mesajda, ”Yüce Türk milletinin Gazi Mustafa Kemal Atatürkün liderliğinde haçlı işgalcilere karşı verdiği Milli Mücadele ile birlikte demokrasiyi özümsemiş bir ufuk ve idealle hayata geçirilen Türkiye Büyük Millet Meclisi kutlu iradesiyle Cumhuriyeti Dünyaya ilan etmiştir. Bugün Cumhuriyetimizin 96. yıl dönümünü gururla idrak ediyoruz.” dedi.

CUMHURİYET REJİMİ HALKIN HÜR İRADESİYLE TECELLİ EDER

Başkan Avcı, ”Cumhuriyet rejimi halkın hür iradesiyle tecelli eden bir yönetim şeklidir. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir diyen ve bu ilke ve inancını devletimizin yönetim biçimine temel yapan ise Türkiye Cumhuriyetinin Kurucu Lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürktür. Her bir vatandaşımız hür iradesiyle kullandığı demokratik tercihle devlet yönetiminin icraatında ve temsilinde söz sahibidir. Devletimizin diğer bir dayanağı ise eşitliğin ve adaletin sağlanması bakımından herkesin uyması gereken hukuktur.” dedi.

MHP, CUMHURİYET DEĞERLERİNDEN TAVİZ VERMEZ

Bünyamin Avcı, ”Bu vesileyle ifade etmek gerekirse Cumhuriyet 82 milyon vatandaşımızı ayrımsız kucaklayan her bir vatandaşımızı eşit gören adaletin insan hak ve hürriyetlerinin teminatı olan halkın refahını güvenliğini ve huzurunu tesise öncelik veren rejimin adıdır. Cumhuriyetimizin sunduğu bu değerleri milletçe hep beraber yaşamak hakkımız yaşatmak ve elbette ihanete husumete karşı birlikte mücadele etmek ise boynumuzun borcudur. Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçelinin liderliğinde milli bekamızın yılmaz savunucusu MHP söz konusu değerlerin korunmasında ve geliştirilmesinde tavizsiz bir duruşu temsil etmektedir.” dedi.

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, ”Bu duygu ve düşüncelerle değerli hemşehrilerimizin Adanada aynı iklimi paylaştığımız kıymetli vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramını en içten duygularla kutluyorum. Devletimizin Cumhuriyetimizin Kurucu Lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürkü dava arkadaşlarını şehitlerimizi ebedi âleme göç etmiş tüm gazilerimizi rahmetle anıyor kutlu devletimizin yüce milletimizin ebediyen var olmasını diliyorum.” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika