ADANA
Bugün
/

 • BAŞKAN SÖZLÜ’DEN ZAFER BAYRAMI MESAJI
  BAŞKAN SÖZLÜ’DEN ZAFER BAYRAMI MESAJI
 • İşte 25. Dönem Adana Milletvekilleri
  İşte 25. Dönem Adana Milletvekilleri
 • ADANA ÜLKÜ OCAKLARINDAN POLİS GÜNÜ MESAJI
  ADANA ÜLKÜ OCAKLARINDAN POLİS GÜNÜ MESAJI
 • ADANA ÜLKÜ OCAKLARI NEVRUZ’U KUTLADI
  ADANA ÜLKÜ OCAKLARI NEVRUZ’U KUTLADI
 • Sözlü’den MHP Adana İl Başkanı Baş’a Ziyaret
  Sözlü’den MHP Adana İl Başkanı Baş’a Ziyaret
 • MHP MYK Üyesi Yılmaz Tankut’tan Sert Açıklama
  MHP MYK Üyesi Yılmaz Tankut’tan Sert Açıklama
 • MHP Yüreğir’de Yıldıray Şener Güven Tazeledi
  MHP Yüreğir’de Yıldıray Şener Güven Tazeledi
 • MHP Seyhan İlçe Başkanı Bünyamin KAYA oldu
  MHP Seyhan İlçe Başkanı Bünyamin KAYA oldu
 • MHP ADANA’DA KONGRE TAKVİMİ BELLİ OLDU
  MHP ADANA’DA KONGRE TAKVİMİ BELLİ OLDU
 • Adana Ülkü Ocakları Futbol Turnuvası
  Adana Ülkü Ocakları Futbol Turnuvası
MHP Adana Hangi İlçe Adayını Açıklayacak?
MHP Adana İl Başkanı Mustafa İzgioğlu’nun, Şubat ayı içerisinde İlçe Belediye Başkan adaylarından birisini açıklayacağını duyurduğundan bu yana, heyecanlı bekleyiş sürmektedir. MHP İl Başkanı Mustafa İzgioğlu, hangi İlçenin Belediye Başkan...
11 Şubat 2013 18:49
Font1 Font2 Font3 Font4
Bu Haber 681 kez Okundu

MHP Adana İl Başkanı Mustafa İzgioğlu’nun, Şubat ayı içerisinde İlçe Belediye Başkan adaylarından birisini açıklayacağını duyurduğundan bu yana, heyecanlı bekleyiş sürmektedir.

MHP İl Başkanı Mustafa İzgioğlu, hangi İlçenin Belediye Başkan adayını açıklayacak? Bu sorunun cevabını merak edenler, sadece MHP Teşkilatları ve MHP’li seçmenler değildi. Siyasetle uğraşan her kesimde bu sorunun cevabı merakla bekleniyor.

MHP Adana Belediye Başkan Aday Adayları Haberimiz Ses Getirdi

Ocak ayının son gününde adanahilal.com olarak yayınladığımız, ‘’MHP Adana Belediye Başkan Aday Adayları’’ başlıklı haberimiz ile MHP’den Belediye Başkan adaylığı düşünenleri İlçeler bazında isim isim yazarak Adanalılara duyurmuştuk.

Bu haberimiz, Adana kamuoyunda ses getirmişti. Yerel Seçimlere diğer siyasi partilere göre daha erken hazırlanmaya başlayan MHP’deki hareketlilik, isim bazındaki haberimizden sonra daha da hareketlenmişti.

Bu haberin yayınlanmasından itibaren, mail bombardımanına tutulduk. Telefonlarımız hiç susmadı. MHP aday adayları olarak sunduğumuz isimler, aday adayların yakınları, siyasetle ilgilenen herkesimden hatta diğer siyasi partili seçmenler bile bizleri arayarak daha fazla detay bilgi istediler.

Sitemizdeki haberi okuyanlar oldukça fazlaydı. Yorum yazanlar çoktu. Haberimizi okuyanlara ve yorum yazanlara, mail ve telefonlarla bizlere ulaşanlara çok teşekkür ediyoruz.

MHP Adana İl Başkanı Mustafa İzgioğlu, Şubat ayında Hangi İlçe Adayını Açıklayacak?

Sitemizde, MHP Adana Belediye Başkan Aday Adayları yazımızı yayınladıktan beş gün sonra, MHP Adana İl Başkanı Mustafa İzgioğlu’nun Şubat ayı içerisinde bir İlçe Belediye Başkan adayını açıklayacağını duyurması, MHP’deki hareketliliği olağan üstü arttırdı.

Acaba, hangi İlçe Belediye Başkan Adayı açıklanacak? Kamuoyunun merakla beklediği bu sorunun cevabını bulmaya çalışacağız. Burada kesin olmamakla birlikte gerçeğe çok yakın bir tahminde bulunacağız.

MHP’de, 2009 Yerel Seçimlerinde seçilip de şu an Belediye Başkanı olanlar, arzu ettikleri takdirde, 2014 yılındaki Yerel Seçimlerde tekrar aday gösterilmesi düşünülüyor.

Buradan hareketle, Şubat ayında açıklanacak Belediye Başkan adayının, mevcut Belediye Başkanı olan beş kişiden birisi olacağı söylenebilir. Ceyhan, Karaisalı, Aladağ, Pozantı ve Feke İlçelerini MHP’li Belediye Başkanları yönetiyor.

Bu İlçelerden Ceyhan’a bakıldığında, Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı için çalışmalara başladığından, Büyükşehir adayı belirleninceye kadar Ceyhan Belediye Başkan adayı da belirlenmeyecektir.

Feke İlçesi Belediye Başkanı Ahmet Sel’in, sağlık durumundan dolayı tekrar Belediye Başkan adayı olup olmayacağı henüz belli olmadığından, Feke adayı henüz açıklanmayacaktır.

Karaisalı Belediye Başkanı Babacan Durak’ın, tekrar Belediye Başkan adayı olup olmayacağını netleştirmediğinden, Karaisalı adayı da henüz açıklanmayacaktır.

Bu durumda, mevcut Belediye Başkanları sayısı ikiye iniyor. Şubat ayı içerisinde açıklanması düşünülen İlçe Belediye Başkanı adayı; Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay veya Aladağ Belediye Başkanı Yusuf Baş olacaktır.

Burada siyasi tahmin yapmaya çalıştık. Biz sadece merak edilen cevabın ne olduğuna dair fikir cimnastiği yaptık. Dolayısıyla, Şubat ayı içerisinde açıklanacağı deklare edilen Belediye Başkan adayını, sadece MHP Adana İl Başkanı Mustafa İzgioğlu bilebilir.

MHP Adana Hangi İlçe Adayını Açıklayacak? Yazısına 1 Yorum Yapıldı

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa
Ülkücü Haber Milliyetçi Haber