Dolar : Alış : 5.9288 / Satış : 5.9394
Euro : Alış : 6.5473 / Satış : 6.5591
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana16°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 35 Kategoride 2525 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Kuşatmayı Önlemek İçin Libya’ya Gitmek Zorundayız

04 Ocak 2020 - 37 kez okunmuş
Ana Sayfa » GÜNCEL HABERLER»Kuşatmayı Önlemek İçin Libya’ya Gitmek Zorundayız
Kuşatmayı Önlemek İçin Libya’ya Gitmek Zorundayız

Emekli Tümgeneral Güray Okyar, Libya’ya gitmenin kuşatmayı önlemek olduğunu belirterek, gidilmediği takdirde kuşatılacağımızı söyledi.

Erzurum Jandarma Bölge Komutanı olarak bir dönem görev yapan emekli Tümgeneral Güray Okyar, Büyükşehir Belediyesi’nin Necip Fazıl Kültür Merkezi’nde düzenlediği konferansta, Türkiye’nin Libya tezkeresiyle Yunanistan’ın Rum kesimi ve Mısır’la irtibatını kestiğini belirterek, Libya’ya gitmenin kuşatmayı önlemek olduğunu ve gidilmediği takdirde kuşatılacağımızı söyledi.

ANADOLU’DA RAHAT YAŞAYABİLMEK İÇİN GÜVENLİK ÇEMBERİ OLUŞTURMALIYIZ

Emekli Tümgeneral Güray Okyar, ”Libya’ya gitmeye mecburuz. Niye gitmiyoruz Libya’ya? Eğer oraya gitmezsek, bize verdikleri 40 bin kilometrekarelik alanla denize giremez hale geliriz. Gitmeyelim dışarı, oturalım evimizde, rahat uyuyalım, donmayalım. Üşüyeceğiz, donacağız. Bu vatanı korumak için bizden öncekiler nasıl mücadele ettiyse, biz de mücadele edeceğiz. Bu coğrafyada yaşıyorsak, biz de öyle yapmalıyız. Dimdik, uyanık olacağız, güçleri yetiyorsa gelsinler. Biz Anadolu’da yaşayabilmek için sadece Anadolu’yu düşünemeyiz. Etrafımızda güvenlik çemberleri oluşturmalıyız. Oraları ele geçirelim manasında değiliz. Libya’da huzur yoksa, Kızıldeniz’i Basra Körfezi’ni, Kafkasları kontrol edemiyorsanız buralar dış çemberdir. İç çember Balkanlar, Suriye, Irak’ı kontrol edemiyorsanız, buralarda huzursuzluk var ise buradaki insanlar rahat, huzur içinde değilse biz Anadolu’da rahatsız oluruz.” dedi.

LİBYA’YA GİTMEZSEK KUŞATILIRIZ

Emekli Tümgeneral Güray Okyar, ”Libya’ya gitmenin kuşatmayı önlemek olduğunu söyleyen Okyar, “Cumhuriyet’in kuruluşundan beri bizi rahat bırakmıyorlar. Biz tehlikeleri ülkemizin dışında karşılamak durumundayız. Buralar bizim dış kalemizdir. Onun için dışa açılmamız gerekir. Yoksa bizi Anadolu’da rahat bırakmazlar. Siz Libya’yı tutuyorsanız, buralar sizin, yok bırakırsanız kayıp verirsiniz. Biz niye çocuklarımızın, torunlarımızın hakkını başkasına verelim. Bizim Akdeniz’de kıyımız vardır. Biz oraya gidince Yunanistan’ın Rum kesimi ve Mısır’la irtibatını kestik. Libya’ya gitmek ne demek? Libya’ya gitmek, kuşatılmayı önlemek demektir, yoksa kuşatılırız” dedi.

KENDİ ÜRETTİĞİMİZ İHA’LAR MÜCADELEMİZİN SEYRİNİ DEĞİŞTİRDİ

Emekli Tümgeneral Güray Okyar, ”Tarihte Türk halkının birikimiyle İngiltere’den savaş gemisi alındı. Ancak İngilizler, silah sistemleri çalışmasın diye bozuk yapmışlar. Savaş başlayınca bize vermediler, beş sene sonra hepsi hurdaya çıktı, jilet yaptılar. Bunda bizim alacağımız dersler vardır. Bizim silahımızı kendimiz üretmemiz lazım. Geçmişte İsrail’in İHA’ları gelirdi, tam teröristi göreceğimiz vakit çekip götürürlerdi, göremezdik bile. Şimdi niye görüyoruz? Kendimiz yaptık, televizyonda izler gibi renkli izliyoruz.” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika