Dolar : Alış : 5.6919 / Satış : 5.7021
Euro : Alış : 6.2979 / Satış : 6.3093
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana23°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 35 Kategoride 2002 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

KKTC Cumhurbaşkanı Hadsizliğini Bahçeli’yi Eleştirerek Sürdürdü

27 Ekim 2019 - 82 kez okunmuş
Ana Sayfa » GÜNCEL HABERLER»KKTC Cumhurbaşkanı Hadsizliğini Bahçeli’yi Eleştirerek Sürdürdü
KKTC Cumhurbaşkanı Hadsizliğini Bahçeli’yi Eleştirerek Sürdürdü

KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı’nın sıkandal açıklamaları için MHP lideri Bahçeli’nin ”Kıbrıs Türklüğüne ihanet etti” cevabını eleştiren KKTC Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Barış Burcu, Bahçeli’yi eleştirerek bir hadsizliği daha imza attı.

KKTC Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Barış Burcu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’ya yönelik eleştirilerine tepki göstererek, “Bahçeli’nin, açıklamasında neredeyse saldırmadığı ülke ve kişi kalmamış, bir bölümünde de çok çirkin bir şekilde Cumhurbaşkanımız Akıncı’yı da faşizan bir dil ve üslupla hedef almıştır” diyerek, Türk dünyasının bilge lideri Devlet Bahçeli’ye hakaret etti.

Bahçeli’nin Akıncı’yı “Kıbrıs Türklüğüne ihanet” ile suçlamasını eleştiren Burcu, “Cumhurbaşkanımız Mustafa Akıncı, Devlet Bahçeli’nin iddia ettiği gibi Kıbrıs Türklüğüne ihanet eden bir lider değil, tam tersine Kıbrıs Türk halkının bağrından çıkan, halkımızın meşru hak ve çıkarları ile onurunu her şeyin üstünde tutan ve çağdaş Kıbrıs Türk halkını en iyi şekilde temsil eden bir liderdir” dedi.

TSK’nın Barış Pınarı Harekatı’na karşı Türklüğe düşmanlık edenlerin ağzıyla konuşan KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı’yı aklamak için Atatürkçülüğü ve Cumhuriyeti maske yapmaya kalkan KKTC Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Barış Burcu, “Atatürk ilkelerine aykırı çağ dışı bu zihniyet, Türkiye Cumhuriyeti’nin 96. kuruluş yıldönümünde gerçekten vahim ve düşündürücü bir durumdur. Kıbrıs Türk halkı, uzun yıllardan beridir Atatürk ilkelerini gönülden içselleştirmiş bir halktır. Atatürk Türkiye’sinin bütün bu çağ dışı anlayışları aşacağına ve büyük önderin işaret ettiği çağdaş uygarlık düzeyine ulaşacağına olan inancımızla, birkaç gün sonra kuruluş yıldönümü olan Türkiye Cumhuriyeti’nin 96. yılını da bu vesileyle kutlarız.” dedi.

TARTIŞMA NASIL BAŞLAMIŞTI?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın Barış Pınarı Harekatı ile ilgili “1974’te biz adına Barış Harekatı desek de bu bir savaştı ve akan da kandı. Şimdi Barış Pınarı desek de akan su değil kandır. Bu nedenle bir an önce diyalog ve diplomasinin devreye girmesi en büyük dileğimdir” sözlerine tepki göstermişti.

Bahçeli, “KKTC Cumhurbaşkanı çirkef ve çirkin mesajlarıyla Kıbrıs Harekatı ve Barış Pınarı Harekatı’nı aynı kefeye koyarak oturduğu koltuğa, dökülen şehit kanlarına, Kıbrıs Türklüğüne ihanet ettiğini kanıtlamıştır. Nitekim uyuyan Komünist uyanmış, zalimlerle birlikte eşzamanlı olarak devreye girmiştir” demişti.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika