Dolar : Alış : 5.8915 / Satış : 5.9021
Euro : Alış : 6.5012 / Satış : 6.5129
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana35°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 1774 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Kerkük Türkmenspor Ceyhan’da İlgi Gördü

17 Haziran 2013 - 483 kez okunmuş
Ana Sayfa » ADANA HABERLERİ»Kerkük Türkmenspor Ceyhan’da İlgi Gördü
Kerkük Türkmenspor Ceyhan’da İlgi Gördü

Kerkük Türkmen Spor Kulübü yöneticileri ve Kerkük Yenitisin Belediye Başkanı ile birlikte Ceyhan’a gelen Kerkük Türkmenspor Ceyhanlılar tarafından ilgiyle karşılandı ve özel maçlar yaptı.

Irak İkinci liginden Birinci lige yükselen Kerkük Türkmenspor Kulüp Başkanı Faik Cemil Kasap, İkinci Başkan İmat Çavuşoğlu ve Spor Kulübü Antrenörleri Mustafa Kasap ve Kasım Kaleli ile sporcular Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’yü makamında ziyaret etti.

Ceyhan’ın kendileri gibi basketbol, güreş, satranç şubelerin olduğuna dikkat çeken Kulüp Başkanı Faik Kasap, “ gecen yıl Irak ikinci liginde mücadele eden kulübümüz futbol’da birinci lige yükselmiştir. Futbol şubesinin yanı sıra basketbol, güreş, tenis ve satranç şubelerinden oluşuyor. Kerküklü gençlerimizi Türkiye’ye getirip, spor kulüpleriyle tanıştırmak, kaynaştırmak ve aradaki bağı sportif anlamda da güçlendirmek istiyoruz” dedi.

Kerkük Yenitisin Belediye Başkanı Necdet Şükrü Akkoyunlu ise Türkmenspor’un Ceyhan’dan sonra Tarsus, Konya, Kayseri ve Aydın Nazilli’ye gideceğini ve buralarda da dostluk maçları yapacaklarını ifade ederek, “ Kekük’ten Turan’a ismini verdiğimiz dostluk maçlarının ilkini bu gün Ceyhan’da Şehir Stadyumunda Ceyhan futbol takımlarından Ceyhangücü ile bir karşılaşma gerçekleştireceğiz. Bu tür karşılaşmaların nihayetinde skorunun önemli olmadığı dostluk ve kardeşliğin pekiştirmek olduğunu aşikardır” şeklinde konuştu.

Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “ Kerkük Türk Milleti’nin yüreğindeki derin yaradır. Kerkük yanı başımızdaki mazlum kardeşlerimizin hürriyet hürriyet diye bağırdıklarında biz bu çığlıklara bir türlü cevap veremediğimiz ya da gereğini yapamadığımız yerdir. Özellikle son dönemlerde Kerkük, Telafer, Erbil ve Musul’da Türkmen kardeşlerimizin hürriyetlerin hızla kısıldığı bir dönemde ne yazık ki, Türkiye’den karşılığını bulamamaktadır. Ama bu gün siz kardeşlerimizi Ceyhan’da ağırlamaktan son derce memnunuz. Hepiniz hoş geldiniz” dedi.

Başkan Sözlü, yapılacak olan karşılaşmanın bir kucaklaşma olacağını da vurgulayarak, “ şartlarımız ne kadar kötü olursa olsun Türk Dünyası’yla olan münasebetler isteğimiz seviyede olmasa da arzu ettiğimiz seviyede olmasa da kopmayacak devam edecektir. Turan yolundaki mücadelemiz hakikate dönüşünceye kadar devam edecektir. Ben milletimiz adına hepinize yeniden hoş geldiniz diyorum.” şeklinde konuştu.

Ziyaretin ardından konuk Kulüp Başkanı Kasap, Başkan Sözlü’ye Kerkük Türkmenspor’un plaketini takdim ederken Yeni Tisin Belediye Başkanı Necdet Şükrü Akkoyunlu da Belediye’nin bir plaketini Başkan Sözlü’ye takdim etti. Başkan Sözlü’de gelen misafirlere ve sporculara günün anısına kol saati hediye etti.

 

KERKÜK TÜRMENSPOR CEYHAN GÜCÜNÜ 2–1 MAĞLUP ETTİ.

Kerkük Türkmen Spor Kulübü futbol takımı Ceyhangüçü ile yapmış olduğu dostluk maçını 2-1 kazandı.

Ceyhan şehir stadyumunda oynan karşılaşma öncesi Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Kerkük Yenitisin Beylediye Başkanı Necdet Şükrü Akkoyunlu, Ceyhangücü spor kulübü yöneticileri ve Kerkük Türkenspor yönetcileri maç öncesi bir araya gelerek takım kaptanlarına çiçek verdiler.

Irak İkinci liginden Birinci lige yükselen Kerkük Türkmenspor Kulüp Başkanı Faik Cemil Kasap, İkinci Başkan İmat Çavuşoğlu ve Spor Kulübü Antrenörleri Mustafa Kasap ve Kasım Kaleli burada yaptığı konuşmada Ceyhan’da olmaktan mutlu olduklarını söylediler.

Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ise Türkmenspor’u Ceyhan’da ağırlamaktan memnun olduklarının altını çizerek, “sporun dostluk ve kardeşlik olduğu bir geçektir. İşti biz bu kardeşliğimizi pekiştirmek için buradayız. Oynanacak olan müsabakanın skorunun bizim için de Türkmen kardeşlerimiz için de önemi yok” şeklinde konuştu.

Türkmenspor’un 2-1’lik galibiyeti ile tamamlanan müsabaka sonunda hep birlikte hatıra fotoğrafı çekildi.

Türkmenspor’un Ceyhan’dan sonra Tarsus, Konya, Kayseri ve Aydın Nazilli’ye gideceğini ve buralarda da dostluk maçları yapacakları bildirildi.

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika