Dolar : Alış : 5.7470 / Satış : 5.7573
Euro : Alış : 6.3352 / Satış : 6.3466
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana28°CSağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 35 Kategoride 1953 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

İsrail Vaad Edilmiş Topraklarla İlgili Baklayı Ağzından Kaçırdı

07 Kasım 2019 - 69 kez okunmuş
Ana Sayfa » GÜNCEL HABERLER»İsrail Vaad Edilmiş Topraklarla İlgili Baklayı Ağzından Kaçırdı
İsrail Vaad Edilmiş Topraklarla İlgili Baklayı Ağzından Kaçırdı

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun Ulusal Güvenlik Müsteşarı Yardımcısı Reuven Azar, vaad edilmiş topraklarla ilgili baklayı ağzından çıkardı.

Asıl amacının Büyük İsrail Projesi’nin gerçekleştirilmesi olan İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun Ulusal Güvenlik Müsteşarı Yardımcısı Reuven Azar, işgal edilen Filistin topraklarına yerleşim yeri yapılmasıyla ilgili, “Yahudi halkının İsrail topraklarına dönüşü ilahi vaadin gerçekleşmesidir” dedi.

Siyonist İsrail’in Haaretz gazetesine göre Reuven Azar, Batı Kudüs’te düzenlenen “Hristiyan Basın” zirvesinde yaptığı konuşmada, terör devleti İsrail işgali altındaki Filistin topraklarına Yahudi yerleşim birimleri inşa edilmesinin “barışa giden olumlu bir adım” olduğunu ileri sürdü.

İşgal altındaki Batı Şeria için Yahudiler tarafından bozulmuş olan ‘Tevrat’ kaynaklı “Yahuda ve Samara” adını kullanan Azar, “Yahudi halkının İsrail topraklarına dönüşü ilahi vaadin gerçekleşmesidir. Yahudilerin Yahuda ve Samara’ya dönüşü azap değil bilakis tüm bölge halkı için bir nimettir” iddiasında bulundu.

Reuven Azar, Yahudi yerleşim birimlerinin boşaltılmasının “yıkım ve kaosa çağrı” olduğunu savunarak, “Yahuda ve Samara ile Kudüs’teki varlığımız beraberinde istikrarı getiriyor. Çünkü biz suçlularla mücadelemizle güvenliği sağlıyoruz” dedi.

 

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika