Dolar : Alış : 5.4392 / Satış : 5.4490
Euro : Alış : 6.2032 / Satış : 6.2143
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana24°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 1716 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

İmamoğlu Belediye Başkanı Yörük Türkmen Şöleninde

06 Mayıs 2014 - 459 kez okunmuş
Ana Sayfa » ADANA HABERLERİ»İmamoğlu Belediye Başkanı Yörük Türkmen Şöleninde
İmamoğlu Belediye Başkanı Yörük Türkmen Şöleninde

İmamoğlu Belediye Başkanı Gazi Adamhasan, Yörük Türkmen Şöleni ve Bahar Şenliğine katıldı.

 

Yörük Türkmen Şöleni ve Bahar Şenliğine katılan İmamoğlu Belediye Başkanı Gazi Adamhasan, şenliğe katılanlara hitaben yaptığı konuşmada ‘’Bölgemizde yapılan şölenler vasıtasıyla Müslüman Türk Milletimiz geleneklerini, örf ve adetlerini hatırlamaya, birlik ve beraberliklerini pekiştirmeye çalışıyor. Türk Milletimizin ayrıştırılmaya çalışıldığı günümüzde, bu şölenlerin yapılmasını önemsiyorum.’’ dedi.

 

 

BAŞKAN ADAMHASAN ÜÇTEPE BAHAR ŞÖLENİNDE

İmamoğlu Üçtepe Köyü’nde düzenlenen Bahar Şölenine katılan Gazi Adamhasan, burada yaptığı konuşmada ‘’Bu organizasyonu yapan heyete huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Sizlere hizmet etmek amacıyla seçilmiş bir belediye başkanı olarak, birlik beraberliğimize katkı koyacak olan her organizasyonu destekleyeceğiz. Bölgemizde yapılan şölenler vasıtasıyla Müslüman Türk Milletimiz geleneklerini, örf ve adetlerini hatırlamaya, birlik ve beraberliklerini pekiştirmeye çalışıyor. Türk Milletimizin ayrıştırılmaya çalışıldığı günümüzde, bu şölenlerin yapılmasını önemsiyorum.’’ dedi.

 

 

SARIÇAM YÖRÜK VE TÜRKMEN ŞÖLENİ

Sarıçam’da düzenlenen Yörük ve Türkmen Şölenine katılan İmamoğlu Belediye Başkanı Gazi Adamhasan’a tertip komitesi tarafından plaket verildi.

 

24 Oğuz Boyunu temsilen 24 çadır kurulan Yörük Türkmen Şöleninde İmamoğlu Belediye Başkanı Gazi Adamhasan da Yörük çadırı kurdurdu. İmamoğlu çadırında sıkma yiyip ayran içen Başkan Adamhasan, alanda kurulan bütün Yörük çadırlarını ziyaret ederek Yörüklerle sohbet etti. Başkan Adamhasan, bu ziyaretlerin bir kısmını Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ile birlikte yaptı.

 

 

Yörük ve Türkmen Şöleninde bir konuşma yapan Hüseyin Sözlü, “Büyük Önder Atatürk’ün ‘Ne mutlu Türküm diyene’ ifadesinde kendini bulan hemşehrilerim, sizlerle birlikte olmaktan mutluyum” ifadesini kullandı. Büyük Önder Atatürk’ün milli mücadeleyi verirken, “Toroslar’da bir Yörük Türkmen çadırı tütüyorsa memleket emin ellerdedir” sözünü hatırlatan Hüseyin Sözlü, “Bu ifadeyi gerçek anlamda idrak etmemiz gereken bir dönemdeyiz. Vatan coğrafyası 220 yıldır küçülmüş, şimdi Anadolu bile bize çok görülüyor. 30 Mart’ın Kürdistan sınırlarının belirleneceği seçimler olduğunu söyleyen hainler hadsizler, arsızlar olmuştur. Bunlar bizim için milli meseledir, varlığımızın sebebidir. Bunlar Yörük Türkmenlerin hassasiyetidir. Bugün Yörük Türkmenler bir araya geldiyse buradan bir anlam çıkarmamız lazımdır. Vatana karşı beslenen hain niyetlere karşı dimdik duracağımızın ifadesidir. Burada toplanmamızın anlamı budur” dedi.

 

 

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün Şölen Ağası seçildiği etkinlikte, Osmaniye Belediyesi Mehter Takımı, Büyükşehir Belediyesi Halk Oyunları ekiplerinin konser ve gösterileri ilgi ile izlendi. Aşıklar atışmasının ardından Yörük Türkmen birliğini simgeleyen çoban ateşi yakıldı ve güreş masabakaları yapıldı.

 

Aşık Sefai ve Sümer Ezgü’nün de etkinliğin sonunda konser verdiği şölene Milletvekilleri Ali Halaman ile Muharrem Varlı, MHP İl Başkanı Mustafa İzgioğlu, Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Salih Gökçe, İmamoğlu Belediye Başkanı Gazi Adamhasan, Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, Yumurtalık Belediye Başkanı Türkeş Filik, Saimbeyli Belediye Başkanı Mustafa Şahin Gökçe, Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, meclis üyeleri, parti yöneticileri ve çok sayıda Yörük Türkmen katıldı.

 

 

 

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika