Dolar : Alış : 5.5274 / Satış : 5.5373
Euro : Alış : 6.2630 / Satış : 6.2743
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana20°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 1716 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

İhsanoğlu, Bu Seçimler “İktidar, Siyasi Parti Seçimi” Değil

02 Temmuz 2014 - 141 kez okunmuş
Ana Sayfa » Manşet»İhsanoğlu, Bu Seçimler “İktidar, Siyasi Parti Seçimi” Değil
İhsanoğlu, Bu Seçimler “İktidar, Siyasi Parti Seçimi” Değil

İhsanoğlu, CHP ve MHP Yozgat il teşkilatı tarafında bir alışveriş merkezinde verilen iftarda yaptığı konuşmada, ramazan ayının tüm müslümanlara hayırlar getirmesini diledi.
Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, “Bu seçimler bir iktidar değişikliği, bir parti seçimi değildir. İktidarın lehinde veya aleyhinde olarak düşünülmemesi lazım. Bir partinin lehinde yada aleyhinde düşünülmemesi lazım. Türkiye’nin dört tane, beş tane cumhurbaşkanı yok bir tane cumhurbaşkanı var” dedi.
İhsanoğlu, CHP ve MHP Yozgat il teşkilatı tarafında bir alışveriş merkezinde verilen iftarda yaptığı konuşmada, ramazan ayının tüm müslümanlara hayırlar getirmesini diledi.
Cumhurbaşkanlığı seçiminin ülkenin gündemini işgal etmeye başladığını belirten İhsanoğlu, şöyle konuştu:


İHSANOĞLU CUMHURBAŞKANI KAVGACI DEĞİL BARIŞÇI… paylaşan: bozoktv

“Bu seferki seçim çok farklı bir şekilde oluyor. Türkiye Cumhuriyeti ilk defa cumhurbaşkanını halk oylarıyla seçiyor. Ve bu halk oylamasıyla seçilecek olan cumhurbaşkanı adaylarının birisi sizin evladınızdır. Yozgat’ın toprağından yetişmiş bu memleketin evladı ve bu yarışa bu sıfatla başlıyor. Ben bu vazifeyi üstlenirken bir partinin temsilcisi bir siyasi görüşün mensubu bir kesimin aidiyeti içerisinde değil, ben bütün vatanın bütün milletin bir evladı olarak, bütün siyasi partilerin desteğini hissederek bu görevi yapmayı kabul ettim ve aday oldum. Bu gün mecliste iki büyük partinin yani CHP ve MHP’nin ortak dilekçesiyle benim resmi adaylığım sunulmuştur. Fakat bu iki partinin dışında Demokrat Parti, Büyük Birlik Partisi, DSP ve daha nice mecliste temsili olmayan nice partiler var ki onların hepsinin desteğiyle adaylığım Türkiye’nin satında tüm milletin temsilcisi olarak ortaya konmuştur. Bu seçimler bir iktidar değişikliği, bir parti seçimi değildir. İktidarın lehinde veya aleyhinde olarak düşünülmemesi lazım. Bir partinin lehinde yada aleyhinde düşünülmemesi lazım. Türkiye’nin dört tane, beş tane cumhurbaşkanı yok bir tane cumhurbaşkanı var.”
Cumhurbaşkanın bütün vatandaşlara aynı gözle bakması gerektiğinin altını çizen İhsanoğlu “Bütün siyasi partilere aynı saygıyla bakan, kendisinin özel bir siyasi gündemi ve tercihi olmayan siyaset üstü ama siyaseti de doğru yolda yönlendiren birisi olması lazım. Yani bir özel gündemle, özel siyasi programla cumhurbaşkanlığı makamına gelecek insan o zaman memlekette siyasi dengeler bakımından önemli sıkıntılar doğacağına inanıyoruz. Ben bu hususu halkımızın gözlerinden okuyorum hatta beni aday gösteren ve resmen desteklediklerini ve yarın göreceksiniz başka partilerde destekleyecekler ve ortak bir bildiri imzalayacaklar onlar değil ben bunu Ak Partili kardeşlerimin arasında görüyorum hatta Ak Partinin kurucuları arasında bunu görüyorum” diye konuştu.
Cumhurbaşkanının devletin rotası ve milletin geleceği ile birinci dereceden ilgilenmesi gerektiğinin altını çizen İhsanoğlu sözlerini şöyle tamamladı:
“Bütün hassas konularda hassas ve tarafsız olması lazım. Taraf tutan değil bütün taraflar arasında ahengi sağlayan, kavga eden değil barıştıran, öfkelenen değil sabırlı birisi olması lazım. Allah kısmet eder ve bu kardeşiniz cumhurbaşkanı olursa her şeyden önce toplumumuzun bütün kesimlerine aynı yakınlık ve duruşu sergileyeceğime sizin huzurlarınızda söz veriyorum.”
İhsanoğlu, iftarda kendisine akrabaları tarafından verilen çıkının (bohça) içinde bulunan Yozgat´ın yöresel yiyeceklerden yanındakilere ve basın mensuplarına ikram etti.
İftara İhsanoğlu´nun yanı sıra MHP Genel Başkan Yardımcıları Ruhsar Demirel, Sadir Durmaz, CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika