Dolar : Alış : 5.8915 / Satış : 5.9021
Euro : Alış : 6.5012 / Satış : 6.5129
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana32°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 1774 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Gazi Adamhasan İmamoğlu Belediye Başkanı Gibi

23 Ekim 2013 - 3.959 kez okunmuş
Ana Sayfa » ADANA HABERLERİ»Gazi Adamhasan İmamoğlu Belediye Başkanı Gibi
Gazi Adamhasan İmamoğlu Belediye Başkanı Gibi

2009 Yerel Seçimlerinde MHP İmamoğlu Belediye Başkan Adayı olan Gazi Adamhasan, günümüzde İmamoğlu halkının ezici çoğunluğunun Belediye Başkanı olarak görmek istediği isim olarak gündemdeki yerini koruyor.

İmamoğlu’nda on yıl Belediye Başkanlığı yapan AKP adayı seçim kaybedince vatandaşlarla helalleşmeden ilçeyi terk etmiş, seçimleri kazanan DP adayı ise vatandaşlara teşekkür gezisi yapmamıştı. MHP’nin oyunu bin oy arttırıp % 30’a çıkartan Gazi Adamhasan ise seçim kaybetmesine rağmen, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirip oy veren vermeyen herkesle helalleşmişti.

Bu davranışıyla İmamoğluluların takdirini kazanıp, ‘’Gönüllerin Başkanı’’ olan Gazi Adamhasan’ın, 2014 yerel seçimlerinde İmamoğlu Belediye Başkanı olmaya doğru yol almaktadır. İmamoğlu halkı, ona Belediye Başkanı gibi davranıyor. Medyalarda, İmamoğlu siyasetiyle ilgili yalan yanlış haber yapan üfürükçü gazetecilerin, halkı ve yetkili mercileri yanlış yönlendirmeye çalışan fısıltı üfürükçülerinin gerçekleri öğrenmesi dileğiyle…

 

 

 

İMAMOĞLU’NUN SİYASİ ORTAMI VE MEDYALAR

Bu haberi neden yaptığımızı merak edenler için açıklama yapmak gerekirse; esas derdimizin siyasi reklam olmadığını peşinen söylememiz yerinde olur diye düşünüyorum. Bu haberin esas amacı; medyalarda yazılan yanlış haberleri çöpe atmaktır.

İmamoğlu’nun siyasi ortamıyla ilgili medyalarda çıkan haberlere bakıldığında, İmamoğlu siyasetini ve siyasetçilerini hiç tanımadan haber yapılarak, vatandaşların manipüle edilmek istendiğini görüyoruz. Bu tarz haberleri yapan gazeteci arkadaşlar, İmamoğlu ilçesine gidip siyasi havayı koklasalar, vatandaşların ne düşündüğünü sormak zahmetine katlansalar, yalan haber yapma durumuna düşmezlerdi.

Biz İmamoğlu siyasetini de İmamoğlu siyasetçilerini de iyi bildiğimiz halde, yalan yanlış haber yapmamak için İmamoğlu halkına ne düşündüğünü sorduk. İlçede şu ana kadar yapılmış anketlerin neticelerini araştırdık ve siz okurlarımıza aktarmaya karar verdik.

 

 

 

İMAMOĞLU’NDA KİMİ BELEDİYE BAŞKANI GÖRMEK İSTERSİNİZ?

İmamoğlu’nda yaklaşık bir yıldır her siyasi parti anket yapıyor. Bu anketlerin en can alıcı sorusu ise ‘’İmamoğlu’nda kimi Belediye Başkanı görmek istersiniz?’’ sorusu olmuştur. Bu soru sorularak, bütün siyasi partilerin bütün aday adayları arasından halkın Belediye Başkanı olarak görmek istediği öğrenilmeye çalışılıyor.

İmamoğlu’nda yapılan bütün siyasi partilerin anketlerinde bu soruya verilen cevap tek isimdi. O kişi ise Gazi Adamhasan’dır. Gazi Adamhasan, bu anketlerde bütün siyasi partilerin bütün aday adayları içerisinde  % 70’lere kadar varan oy oranıyla birinci çıkmıştır.

Bazi işgüzar siyasetçiler, yapılan anketlerin sonucunu beğenmeyince, anketlerin sağlıklı yapılmadığından dem vurarak bütün anketlerde birinci çıkan kişiden daha fazla oy sahibi olduğu yalanını ortaya atmaya başlıyor. Anketleri bir an yok sayıp halkın ne düşündüğünü sokağa inerek soruşturduğumuzda, neticenin yapılan anketlerle aynı olduğunu gördük.

Medyalarda haber yapan bazı gazeteciler, ikili ilişkilerin hatırına bazı siyasetçileri hiç araştırmadan övüp duruyorlar. Çömez bir gazeteci ya da gazeteci olma yolunda ilerleyen bir kişi olarak, İmamoğlu’nda halkın ne düşündüğünü araştırarak haber yapıyorsam, kendisine usta gazeteci süsü veren bazı muhteremler de İmamoğlu’na bir zahmet gelip de neticeyi gözleriyle görsünler. Önünüze çıkan ilk 50 kişiye sorsanız, size kimin Belediye Başkanı olacağını söyler. Ancak, ikili ilişkilerin hatırına İmamoğlu’na gelip gerçekleri görseniz de doğruları yazamayacağınızı da çok iyi bildiğimizi düşünüyorum.

 

 

 

İMAMOĞLU HALKI GAZİ ADAMHASAN’I NEDEN BAŞKAN GÖRMEK İSTİYOR?

Türk Milliyetçilerinin kalesi konumunda olmasına rağmen, kurulduğundan bu yana MHP’nin seçim kazanamadığı İmamoğlu’nda, bu makus talihi değiştirmek için yola çıkan Gazi Adamhasan, 2009 Yerel Seçimlerinde MHP’den Belediye Başkan Adayı oldu.

2009 yılı yerel seçimlerinde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin İmamoğlu’na geldiğinde yaptığı konuşmasında ‘’İmamoğlu’nda seçim kazanmaya ümitlenirken her seçimde tam gol atacakken top kaleye çarparak dışarıya gidiyor ve seçimi kaybediyoruz.’’ demişti.

Bu makus talihi değiştirmek isteyen Gazi Adamhasan, adaylığının açıklanmasından sonra dört ay gibi kısa sürede, Seçim Kurulu yasakları gereği afiş ve pankart asmanın yasak olduğu bir ortamda her eve girip her kesimden oy isteyerek MHP’nin oylarını arttırma gayretinde oldu.

Burada anlatmaya gerek duymadığım sebeplerle ‘’Gazi Adamhasan 500 oydan fazla oy alamaz, en fazla 1.500 oy alır’’ sözlerini geliştirip fısıltı gazetesiyle yapılan kara propagandalara rağmen, MHP’nin tarihinde 2.500 oydan fazla oy alamadığı İmamoğlu’nda Gazi Adamhasan 3.437 oy aldı. Ancak seçimleri kaybetti.

2009 Yerel Seçimlerinde MHP’nin oyunu yaklaşık bin oy arttırıp % 30’a çıkartan Gazi Adamhasan, 29 Mart günü seçimleri kaybetmesine rağmen 30 Mart günü sanki seçimler devam ediyormuş gibi seçim bürosunu açtı. Seçim çalışmaları boyunca, partinin her faaliyetine katılarak emek veren arkadaşlarına teşekkür etti.

Gazi Adamhasan, seçim boyunca oy istediği esnaflardan ve vatandaşlardan helallik istemek üzere sokağa çıktı. İmamoğlu’nda ne kadar esnaf varsa hepsini tek tek gezerek teşekkür edip helallik istedi. Esnaflardan sonra Sivil Toplum Kuruluşlarına teşekkür gezisine çıktı. Son olarak, bütün İmamoğlululara teşekkür edip helallik istemek üzere ev ziyaretleri gerçekleştirdi. Evlere yapılan ziyaretler aylarca sürdü.

İmamoğlu’nda 10 yıl Belediye Başkanlığı yapan AKP’nin adayı İmamoğlulara teşekkür etmeyip helalleşmeden İlçeyi terk ederken, Seçim kazanmış şu anki Belediye Başkanı vatandaşlara teşekkür gezsi yapmazken, MHP’nin adayı Gazi Adamhasan’ın teşekkür gezisi yapması, İmamoğlu halkı tarafından takdire şayan bir davranış olarak değerlendirildi. Bu davranışıyla İmamoğluluların takdirini kazanan Adamhasan, ‘’Gönüllerin Başkanı’’ olmuştu.

 

 

GÖNÜLLERİN BAŞKANLIĞI’NDAN BELEDİYE BAŞKANLIĞI’NA

Gazi Adamhasan, ‘’Gönüllerin Başkanı’’ sıfatına yakışır bir şekilde seçim atmosferinden çıkıldıktan sonra da halktan hiç kopmadı. Her bayramda esnafları ziyaret ederek bayramlarını kutladı. İmamoğlu’nun ileri gelenlerini tek tek gezerek bayramlaştı. Köy ve Mahallelerdeki kahvehaneleri tek tek gezerek vatandaşlarla bayramlaştı.

Gazi Adamhasan, İmamoğlu’nda vefat eden her kişinin cenazesine katılıp taziyelerini sundu. Hasta olanlara geçmiş olsun dileklerini sunmak için ziyaret etti. Sağlık personeli olduğu için, memurluğa ilk adım attığından bu yana vatandaşların hastalıklarıyla ilgilenip yardımcı olmuştu. Bu yardımlarına adaylık sürecinden sonra da hala devam etmektedir.

 

 

Gazi Adamhasan, İmamoğlu halkının her düğününe, her nişanına, her sünnet düğününe katılarak vatandaşların gönlünü almaya devam etti. Vatandaşların mevlid törenlerine iştirak ederek yanlarında oldu. Kısacası halkının neşeli günlerinde de üzüntülü günlerinde de yanında olarak gönüllerin başkanı olmayı günümüze kadar sürdürdü.

Günümüze gelindiğinde İmamoğlu İlçesinde MHP, rakip siyasi partilere anketlerde fark atıyorsa bunun en büyük sebebi, Gazi Adamhasan’ın sürekli olarak İmamoğlu halkının acısında neşesinde yanında yer almasındandır.

Netice itibariyle, İmamoğlu halkı 2009 yerel seçimlerinde ‘’Gönüllerin Başkanı’’ yaptığı Gazi Adamhasan’ı, 2014 yerel seçimlerinde İmamoğlu Belediye Başkanı seçmek istiyor.

 

 

SEÇİM NETİCELERİNİN KARŞILAŞTIRILMASI

2009 yerel seçimlerini kaybeden MHP’nin oylarının, geçmiş dönemlerde alınan oylarla kıyaslama yapıldığında oy artışının sağlandığı açıkça görülmektedir. Konunun daha iyi anlaşılabilmesi için karşılaştırma yapmalım.

1.- İmamoğlu İlçemizde yapılan geçmiş dönemlerdeki yerel seçimlerde MHP en fazla 2.500 civarında oy aldı. Gazi Adamhasan’ın Belediye Başkan Adayı olduğu 2009 yerel seçimlerinde ise 3.437 oy alınarak MHP’nin oy oranı % 30’a çıktı.

2.- Seçmen kayıtlarının adrese dayalı sistem gereği yenilenmesi neticesinde İmamoğlu İlçesi’nin nüfusu ve seçmen sayısı azaldı. Bu sistem öncesi ve sonrasında oy karşılaştırması yaptığımızda 2009 yerel seçimlerindeki oy artışı daha da anlam  kazanıyor.

2009 yılında; 2004 yılına göre, On bin civarında nüfus azalırken, seçmen sayısı da azalıyor. 2009’daki seçmen azalışına rağmen MHP’nin oyları bin oy artıyor. Bu neticeler ise 2009 yerel seçimlerindeki oy artış başarısının en bariz örneğidir.

3.- Ülkemizde yapılan son üç seçimde İmamoğlu İlçesi Köylerinde MHP’nin aldığı oyların karşılaştırmasını yapalım.

* 2007 Genel Seçimlerinde MHP 19 köyün 4’ünde birinci geldi.

* 2009 Yerel Seçimlerinde MHP 19 Köyün 10’unda birinci geldi.

* 2011 Yerel Seçimlerinde MHP 19 Köyün 3’ünde birinci geldi.

Genel Seçimler ile Yerel Seçimlerin durumu farklıdır. Ancak, 2009’da Köyler İlçe Belediye Başkanlığı seçimlerine oy vermediği halde, Gazi Adamhasan’ın Belediye Başkan Adayı olması, köylerdeki neticeye etki etti.

Gazi Adamhasan’ın köylüler üzerindeki etkisi kendisi aday olduğunda arttı. Yani şahsi oyları neticeyi değiştirdi. Yerel Seçimlerde partinin oylarının yanında, adayın şahsına verilen oylara göre değiştiğinin en bariz örneği İmamoğlu’nda yaşanmıştır.

4- Büyükşehir Yasasına göre Köyler İlçe Belediye Başkanlığı seçimlerinde oy kullanacaktır. Eğer 2009’da köyler oy kullanmış olsaydı MHP birinci partiydi.

2009 Yerel Seçimlerinde, köylerin dahil edildiği İl Genel Meclisi neticelerine göre MHP 5.687 oy alırken, AKP 5.258 oy aldı. Belediye Başkanlığını kazanan DP ise 4.779 oy aldı. Bu neticelere göre, 2009’da köyler İlçe Belediye başkanlığına oy kullanmış olsaydı; MHP 429 oy farkla seçimleri kazanmış olurdu.

2014 seçimlerinde Köyler oy kullanacağına göre, 4,5 yıl önce köylerin oyları dahil edildiğinde zaten birinci siyasi parti olan MHP, Gazi Adamhasan’ın, o günden bu yana halktan hiç kopmamasının yansımalarıyla rakiplerine fark atabilir.

 

 

GAZİ ADAMHASAN KİMDİR?

14.02.1964 tarihinde Adana İli Cerenli Köyü’nde dünyaya geldi.

EĞİTİM DURUMU

1970-1975 Adana Mimar Sinan İlkokulu

1975-1978 Adana Yavuzlar Ortaokulu

1978-1981 İmamoğlu Lisesi

1987-1988 Adana Sağlık Meslek Lisesi tamamlama proğramını bitirdi.

2000-2004 Ankara Gevher Nesibe Sağlık Eğitim Endüstri Laboratuar Bölümünden mezun oldu. Daha sonra, İnönü Üniversitesi Lisans tamamlama eğitimini alarak Üniversite eğitiminin 4. Yılını tamamladı.

 

 

 

ÇALIŞMA HAYATI

1981-1987 yılları arasında İmamoğlu’nda İmamoğlu’nda hububat tüccarlığı yaparak çalışma hayatına adım attı.

1988 yılında Adana Sağlık Meslek Lisesi tamamlama proğramını bitirdikten sonra, 25.10.1988 tarihinde Kadirli Devlet Hastanesi’ne Laboratuar Teknisyeni olarak atanarak memuriyet hayatına başladı.

1989 yılında Adana Sucuzade Sağlık Ocağı’nda Laboratuar Teknisyeni olarak çalıştı.

1990-2000 yılları arasında Adana Numune Hastanesi’nde Laboratuar Teknisyeni, Kan Bankası Şefi ve Hastane Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı.

Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne Tıbbi Teknolog olarak ataması yapıldı.

2005 yılında Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne bağlı olarak açılan Seyhan Uygulama Hastanesi’ne ilk ataması yapılan memurlar arasında yer aldı. Bu Hastane’de Sağlık Kurulu’nda İdari memur olarak görev yaptı.

2009 yerel seçimlerinden sonra Dr. Aşkım Tüfekçi Çukurova Devlet Hastanesi’ne Tıbbi Teknolog olarak ataması yapıldı. Bu Hastane’de halen T.İ.G. Birimi’nde İdari memur olarak çalışma hayatını sürdürmektedir.

 

 

 

SOSYAL VE SİYASİ ÇALIŞMALARI

1980 öncesinden başlayarak Ülkü Ocakları’nda yetişti. Ortaokul, Lise ve Üniversite eğitimini sürdürürken Ülkü Ocakları’na bağlı çeşitli faaliyetlerde bulundu. Üniversite eğitimini sürdürürken Ülkücü Öğrenciler Başkanlığı yaptı.

Çukurova Oğuz Boyları Derneği’nin kurucu üyesi olarak dernek faaliyetlerine katıldı. Bu dernekte yöneticilik görevinde bulundu ve halen derneğin faaliyetlerine aktif olarak katılmaktadır.

1992 yılında Türkiye Kamu Çalışanları Sendikaları Konfederasyonu’na bağlı Türk Sağlık-Sen kurucular kurulu üyeliği ile sendika faaliyetlerine başladı. 1995- 1999 yılları arasında Türk Sağlık-Sen Adana Şubesi Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. Daha sonra Türk Sağlık-Sen Adana Şube Başkanlığına seçildi. Yoğunluktan dolayı Sendika yöneticiliğini bıraktı ama halen Sendika üyesi olarak çalışmalarına devam ediyor.

2009 yılında yapılan yerel seçimlerde MHP İmamoğlu Belediye Başkan Adayı oldu.

1980 sonrasında MHP’nin yasaklı olduğu günlerde kurulan MÇP’nin, İmamoğlu Belde Teşkilatı kurucu Başkanı olan Veli Adamhasan’ın oğlu olan Gazi Adamhasan, Kiraz Hanım ile evli olup, Mücahit Veli ve Emine Hilal isimli iki çocuk babasıdır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İMAMOĞLULU
24 Ekim 2013 - 01:35

Gazi Başkan, çıktığın yolda başarılı olmanı Allah’tan diliyorum.

SAYGEÇİT GENÇLİĞİ
24 Ekim 2013 - 01:41

Saygeçit Köyü gençleri seninle başkan. İnşallah belediye başkanımız sen olacaksın.Başarılar.

Mehmet
24 Ekim 2013 - 08:33

Gazi Reis İmamoğlu İlçesini düştüğü çukurdan ancak sen kurtarırsın.Menfaat gözetmeyen birisisin.Halkın senin gibi bir başkana ihtiyacı var.

MAHMUT
24 Ekim 2013 - 16:01

Allah’ın izni İmamoğlundaki hemşerilerimizin teveccühüyle Gazi Adamhasan imamoğlu belediye başkanı olacak.

OKTAY IŞIK
07 Aralık 2013 - 13:22

HAYIRLARA VESİLE OLMASINI VE BAŞARILARININ DEVAMINI DİLERİM

ALİ BOLAT
28 Mart 2014 - 14:03

GAZİ BAŞKANIM YOLUN AÇIK OLSUN… SONUNA KADAR ARKANDAYIZ…

4403
02 Mayıs 2017 - 12:16

baba durmak yok son gaz devam.ayvalının yiğitlerine selam olsun.

TemaFabrika