Dolar : Alış : 6.2259 / Satış : 6.2371
Euro : Alış : 6.8592 / Satış : 6.8716
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana19°CSağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 35 Kategoride 2810 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Dünya Enerji Kaynakları Azalırken Sanayicilerden Çözüm Önerisi

09 Kasım 2019 - 68 kez okunmuş
Ana Sayfa » ADANA HABERLERİ»Dünya Enerji Kaynakları Azalırken Sanayicilerden Çözüm Önerisi
Dünya Enerji Kaynakları Azalırken Sanayicilerden Çözüm Önerisi

Adana Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü’nde, dünyada azalan enerji kaynakları dolayısıyla alternatif arayışlar kapsamında sanayicinin kendi enerjisini üretmesinin önemi tartışıldı.

Adana Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü’nde düzenlenen konferansta, sanayicinin enerji verimliliğine ve karlılığın artmasına katkı sağlamak ve işletmelerde ürün başına düşen enerji tüketimini azaltmak amacıyla, geleceğin enerjisi olarak adlandırılan güneş enerjisine yönelinmesi gerektiği konusunda sanayicilere bilgi verildi.

Konar Enerji CEO’su Tolga Murat Özdemir, konferansta yaptığı konuşmada, ”Dünya nüfusu artarken, buna bağlı olarak enerji talebi de artıyor. Bu enerji talebini karşılamak için kullanılan fosil yakıtların tükenişi, oluşturduğu çevre kirliliği ve maliyetlerin giderek yükselmesinin, insanları alternatif bir enerji kaynağı arayışına itmektedir. Enerjinin son dönemlerde özellikle sanayide önemli bir gider maliyeti olarak görülmeye başladı. Fosil yakıtlardan üretilen elektrik enerjisi dönemini hızla azalmaktadır. Hem dünyada hem de Türkiye’de 2006 yılından bu yana yenilenebilir enerji kaynaklarına olan talep arttı.” dedi.

Konar Enerji CEO’su Tolga Murat Özdemir, ”Türkiye’de yenilenebilir enerji potansiyeli en fazla güneş enerjisindedir. GES için arazileri kullanmak yerine boş ve kullanılmayan çatı alanlarının kullanılması ile hem şebeke üzerindeki yükü azaltılmış olur hem de iletim ve dağıtım kayıpları önlenmiş olur.” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika