Dolar : Alış : 5.7470 / Satış : 5.7573
Euro : Alış : 6.3352 / Satış : 6.3466
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana28°CSağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 35 Kategoride 1953 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Cumhurbaşkanı: Gerekirse Sınırlarımızı Genişletiriz

30 Ekim 2019 - 83 kez okunmuş
Ana Sayfa » Manşet»Cumhurbaşkanı: Gerekirse Sınırlarımızı Genişletiriz
Cumhurbaşkanı: Gerekirse Sınırlarımızı Genişletiriz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 32 km derinlikteki güvenli bölge hattının dışından saldırıldığında, gerekirse güvenli bölge sahasının genişletileceğini söyledi.

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM’deki grup toplantısında yaptığı konuşmada, ”Açık konuşuyor ve muhataplarımızı ikaz ediyorum. Bu hattın dışından gelecek saldırılara en sert şekilde karşılık verecek ve gerekirse güvenli bölge sahamızı genişleteceğiz.” diyerek güvenli bölge sınırlarının genişleyebileceği sinyalini verdi.

SALDIRILAR DEVAM EDİYOR SAHAYI GENİŞLETEBİLİRİZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, güvenli bölgenin genişletilebileceği konusunda TBMM’deki grup toplantısında şunları söyledi:

Teröristleri kurtarma harekatı noktasına gelince batı bu harekatı durdurmamızı istiyor. Hep de sordukları soru şu, “Ne kadar kalacaksınız?”… Ben de kendilerini şunu söylüyorum “Siz ne zaman çıkıyorsunuz onu söyleyin”.
Başkan Trump ile yaptığımız telefon görüşmesinin ardından Amerikalılar ülkemize bir heyet gönderdiler. Geldi, oturduk, konuştuk, müzakerelerimizi yaptık. Ve 13 maddelik mutabakat metnini kamuoyuyla paylaştık. 120 km genişlik ve yaklaşık 30-32 km derinlikteki bölgenin terör örgütlerinden arındırılması gerekiyordu. Bunun için harekatımıza 120 saatlik süreyle ara verdik. Maalesef saldırılar devam ediyor. Adeta karış karış tarayarak hem teröristleri imha ediyor hem de kalan mühimmat ve malzemeleri topluyoruz.

Açık konuşuyor ve muhataplarımızı ikaz ediyorum. Bu hattın dışından gelecek saldırılara en sert şekilde karşılık verecek ve gerekirse güvenli bölge sahamızı genişleteceğiz. Ardından sınır bölgemizin diğer yerleri için Rusya Devlet Başkanı Putin ile bir görüşme gerçekleştirdik.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika