Dolar : Alış : 5.6919 / Satış : 5.7021
Euro : Alış : 6.2979 / Satış : 6.3093
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana23°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 35 Kategoride 2002 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Cumhurbaşkanı Erdoğan : Barış Pınarı Harekatı Devam Edecek

08 Kasım 2019 - 67 kez okunmuş
Ana Sayfa » GÜNCEL HABERLER»Cumhurbaşkanı Erdoğan : Barış Pınarı Harekatı Devam Edecek
Cumhurbaşkanı Erdoğan : Barış Pınarı Harekatı Devam Edecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Barış Pınarı Harekatı’nın devam edip etmeyeceğiyle ilgili Adana Mutabakatı’nın Türkiye’ye verdiği yetkiye atıfta bulunarak devam edeceğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Macaristan’ın başkenti Budapeşte’ye gerçekleştirdiği ziyaretin ardından uçakta basın mensuplarının sorularını cevaplarken,Barış Pınarı Harekatı’na ilişkin konuşarak”Son terörist bölgeyi terk etmedikten sonra biz bu işi bırakmayız. Bu işin bir boyutu. İkinci olarak, diğer ülkeler buradan çıkmadıktan sonra biz buradan çıkmayız” dedi.

BARIŞ PINARI HAREKATI DEVAM EDECEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, terör örgütlerine karşı başlatılan Barış Pınarı Harekatı’nın devam edeceğini belirterek,”Burada son terörist bölgeyi terk etmedikten sonra biz bu işi bırakmayız. Bu işin bir boyutu. İkinci olarak, diğer ülkeler buradan çıkmadıktan sonra biz buradan çıkmayız. Biz Suriye’nin birliğine, beraberliğine ve bütünlüğüne taraftarız. Asla parçalanmasını da istemeyiz, Eğer diğer ülkeler de buna taraftarlar ise kendilerinin de bunu ispat etmeleri lazım. Onlar ispat edecekler ki bizden de bunun ispatını istesinler. Bunların hiçbirinin burada sınırı yok ama bizim burada sınırımız var. En batıdan aldığımız zaman en doğuya kadar sadece 911 kilometre Suriye sınırı var. Oysa burada ne Rusya’nın ne ABD’nin ne de İran’ın sınırı var. Sadece Irak’ın biraz sınırı var.” dedi.

ADANA MUTABAKATI’NIN VERDİĞİ YETKİ

Barış Pınarı Harekatı’ndaki meşru zemin ile ilgili ABD ve Rusya ile yapılan mutabakatından yıllar önce yapılan Adana Mutabakatı’na vurgu yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ”Bizim Adana Mutabakatı gibi bir belgemiz var. Bu terör örgütleri temizlenmedikçe, Adana Mutabakatının bize vermiş olduğu yetkiyle buradaki duruşumuzu aynen devam ettireceğiz” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika