Dolar : Alış : 5.7479 / Satış : 5.7582
Euro : Alış : 6.3805 / Satış : 6.3920
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana16°CSağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 35 Kategoride 2129 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Cumhurbaşkanı Erdoğan: AB Müzakerelerini Bitirebiliriz

12 Kasım 2019 - 77 kez okunmuş
Ana Sayfa » GÜNCEL HABERLER»Cumhurbaşkanı Erdoğan: AB Müzakerelerini Bitirebiliriz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: AB Müzakerelerini Bitirebiliriz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avrupa Birliği’nin Türkiye’ye yaptırım uygulanması kararında anlaşmasına tepki göstererek, AB müzakerelerini bitirebileceklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin Kıbrıs açıklarındaki sondaj faaliyetleri ile ilgili AB üyesi ülkelerin Türkiye’ye yaptırım uygulanması konusunda anlaşmaya varılmasına tepki göstererek, ”Ey AB, Türkiye sizin bugüne kadar tanıdığınız bir ülke değil. Sizinle müzakere masasında olan bir ülke bu da bizi bağlamaz. Bu müzakereler bir anda da bitebilir. 4 milyon mülteciyi ülkesinde ağırlayan bir Türkiye’ye karşı takındığınız tavrı iyi bilin.” dedi.

TÜRKİYE’NİN GARANTÖRLÜK HAKLARI VAR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin garantörlük hakları olduğunu belirterek, ”Dışişleri Bakanlığı sözcüsü gayet güzel açıklamalarını yaptı. AB bir şeyi unutuyor. Siyasette hala çok yeni görev yapanlar. Biz Kıbrıs’ta garantör ülkeyiz, Yunanistan da İngiltere de. Garantör ülke olarak haklarımız var. Sularda bizim bazı haklarımız var. Uluslararası hukuktan kaynaklanan haklar. Uluslararası hukukun herhangi bir hak vermediği ülkeler buralarda çalışma hakkını görüyor, Türkiye’ye gelince ‘yok yaptırım uygulayacağız’ diyorlar Siz bize 59’dan beri yaptırım uyguluyorsunuz. ” dedi.

AVRUPA BİRLİĞİ MÜZAKERELERİNİ BİR ANDA BİTİRİRİZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avrupa Birliği üyesi ülkeleri uyararak, ”Ey AB, Türkiye sizin bugüne kadar tanıdığınız bir ülke değil. Sizinle müzakere masasında olan bir ülke bu da bizi bağlamaz. Bu müzakereler bir anda da bitebilir. 4 milyon mülteciyi ülkesinde ağırlayan bir Türkiye’ye karşı takındığınız tavrı iyi bilin. Bunları hafife alıyor olabilirsiniz, bu kapılar açılır bu DEAŞ’lılar da size gönderilir, gönderiliyor bundan sonra siz de başınızın çaresine bakın. Gözdağı vermeye kalkmayın, biz bunları pek takmayız. ” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika