Dolar : Alış : 5.6919 / Satış : 5.7021
Euro : Alış : 6.2979 / Satış : 6.3093
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana23°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 35 Kategoride 2002 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Cübbeli Ahmet Hoca: Devlete Sahip Çıkmazsak Suriye Gibi Oluruz

01 Kasım 2019 - 80 kez okunmuş
Ana Sayfa » GÜNCEL HABERLER»Cübbeli Ahmet Hoca: Devlete Sahip Çıkmazsak Suriye Gibi Oluruz
Cübbeli Ahmet Hoca: Devlete Sahip Çıkmazsak Suriye Gibi Oluruz

Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Devlete sahip çıkılmazsa Suriye ve Irak’ta olduğu gibi can, mal, ırz ve din güvenliğimizin tehlikeye gireceğini söyledi.

Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ile ilgili verdiği mesajı eleştirenlere tepki göstererek, “Bizim devletin kuruluşunu tebrikimize itirâzı olanlar devlet ve düzen arasındaki farkı fark edemeyecek kadar basîretsizseler, biz ne yapalım? İlk Meclis’in ekseriyetinin din adamlarından oluştuğu, Buhârî hatimleri ile açıldığı ve devletin anayasasında resmî dîninin İslâm olduğu unutulmamalıdır. Şapka kânunu ve buna karşı çıkan bâzı ulemânın îdâmı gibi nâhoş hâdiseler ise kuruluştan yıllar sonra meydana gelmiş olup o günkü düzenle alâkalı konulardır. Yine böylece 1938’de yâni devletin kuruluşundan on beş sene sonra anayasaya giren lâiklik ise devletle özdeşleşmiş bir şey olmayıp ancak düzeni temsil etmektedir. Düzene karşı çıkmak ise devleti reddetmeyi îcâb etmez, dolayısıyla devlete sâhip çıkılmalı, İslâm’a muhâlif düzenlere ise itirâz edilmelidir. Aksi takdirde Suriye ve Irak gibi komşularımızda ne can, ne mal, ne ırz, ne de din güvenliğinin kalmadığı görülmektedir” dedi.

DEVLETE KARŞI DURANLAR TERÖR ÖRGÜTÜNÜN SAFINA GİRMİŞ OLUR

Devlete karşı duranların tavrına dikkat çeken Cübbeli Ahmet Hoca, “Devlete karşı çıkanlar, hdp ve pkk ile aynı safta bölücülüğe hizmet ettiklerini unutmamalıdır. Bizim tebrîkimiz ise; zâten Osmanlı devleti yıkılmışken, halîfe mevcut değilken ve kâfirler memleketimizin vilâyetlerini işgâl etmişken, Çanakkale ve Kurtuluş Savaşları’yla onların püskürtülmesi netîcesinde devletsiz kalan milletin muhâfazası maksadıyla Müslüman Türk milleti tarafından tasvîb edilerek kurulan devlet ile alâkalıdır ve bu devlet devâm etmekte olup “Devlet-i Ebed Müddet” tâbiri de bu mânâda kullanılmaktadır. Ama ârızî olan düzenler bugünkü başkanlık sisteminin getirilmesinde de görüldüğü gibi değişmeye elverişlidir. Bu yüzden devlet ile düzeni birbirine karıştıranlar büyük yanlışa düşmüş olurlar” dedi.

DEVLETSİZ KALAN DİNLERİNİ DE YAŞAYAMAZ HALE GELİR

Devletin politikalarına karşı çıkmanın doğru olmadığını belirten Cübbeli Ahmet Hoca, “Devletsiz ve vatansız kalanların dinlerini de yaşayamadıkları ve nâmuslarını dahî koruyamadıkları en yakın komşularımızda net bir şekilde görülmekteyken devlete karşı açıklamalarda bulunmak Müslüman ferâsetiyle bağdaşmaz” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika