Dolar : Alış : 5.8915 / Satış : 5.9021
Euro : Alış : 6.5012 / Satış : 6.5129
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana32°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 1774 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

CHP-HDP İlgili Mahkeme Kurmadık Araştırıyoruz

06 Ekim 2019 - 72 kez okunmuş
Ana Sayfa » Manşet»CHP-HDP İlgili Mahkeme Kurmadık Araştırıyoruz
CHP-HDP İlgili Mahkeme Kurmadık Araştırıyoruz

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, katıldığı tv programında CHP’nin HDP ile ilişkisini değerlendirerek, ”Mahkeme kurmadık, önlem alıyoruz.” dedi.

CNN Türk’te yayınlanan bir programa telefonla bağlanan MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, CHP-HDP ilişkisi konusunda MHP’nin tavrını değerlendirerek,“Bir hususu sizle paylaşmak için bağlanma ihtiyacı hissettim. Sayın Genel Başkanımızın bugün itibarıyla açıklamış olduğu, Sayın Kılıçdaroğlu ile ilgili görüş ve düşüncelerin biraz farklı anlaşıldığını görüyoruz. her şeyden evvel biz bir siyasi partiyiz. Sayın Üçok’un dediği gibi biz mahkeme kurmadık, kimseyi yargılamıyoruz. Siyaseten gidişatla alakalı birtakım yanlışlıkları her zaman ifade ettiğimiz gibi bugün de ifade etmek suretiyle, bununla ilgili parti olarak bir tedbir alıyoruz.”dedi

CHP-HDP İLİŞKİSİNİ ARAŞTIRIYORUZ

MHP’li Yalçın bu konuda bir çalışma yaptıklarını ifade ederek,”Kendi içimizde bir komisyon kuruyoruz. Bir takip yapıyoruz. Sayın Kılıçdaroğlu’nun, daha doğrusu CHP-HDP ilişkisinin nereye doğru gittiğini, bu ilişkinin memleket menfaatine olup olmadığı noktasındaki görüş ve düşüncelerimizi, Sayın Kılıçdaroğlu’nun söylemleri üzerinden takip etmek suretiyle, öncelikle kamuoyuna sonra da gerekli gördüğümüz taktirde suç duyurusunda bulunmak üzere, mahkemelere müracaat etmek üzere bir çalışma yapıyoruz. Biz bugün bunu duyurduk.Sayın Genel Başkanımızın ifadeye çalıştığı budur. CHP-HDP ittifakını tehlikeli buluyoruz. Ülke menfaatine görmüyoruz. Gidişatın zararlı ve farklı istikametlere seyir takip ettiğini görüyoruz. Özellikle CHP’nin ülke geleceği hususunda savrulduğunu gördüğümüz için böyle bir tedbirin zaruri olduğunu ifade ettik, hepsi bundan ibarettir.Biz bir siyasi parti olarak, bu komisyonla bu ilişkiyi açığa çıkaracağız. Önce halkımızla, sonra gerekli gördüğümüzde bağımsız yargıya taşımak üzere bir tedbir aldık. Bunun dışında çok farklı anlamlar yüklemek, kendimizi yargı yerine koymak… Öyle bir niyetimiz olmadı olmayacaktır.”dedi.

KOMİSYONUN ÇALIŞMA ŞEKLİ

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın komisyonun nasıl çalışacağı hakkında bilgi vererek, “Komisyon, kendi içimizde üç başkan yardımcımızla müteşekkir bir komisyondur. Sayın Kılıçdaroğlu’nun bugüne kadar HDP, yani terörle ihtisası olan, PKK’yla ilişkisi olan bir partinin, masum bir şekilde kamuoyuna anlatılması veya bu parti ile olan ilişkilerinin ne düzeyde olduğu, bu ilişkilerin nereye taşınmak istendiği konusunda CHP’nin aldığı rolü tespite çalışmaktır.”dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika