AdanaHilal.Com, Adana Haber, Adana Haberleri
ADANA
Çok Bulutlu Bugün
25°C / 16°C

 • Adana Barosu’ndan Uludağ’a Tebrik Ziyareti
  Adana Barosu’ndan Uludağ’a Tebrik Ziyareti
 • Uludağ; Yatırımcının Sesi ve Öncüsü Olmak İstiyoruz
  Uludağ; Yatırımcının Sesi ve Öncüsü Olmak İstiyoru
 • Sarıçam Belediye Meclisi İlk Toplantısını Yaptı
  Sarıçam Belediye Meclisi İlk Toplantısını Yaptı
 • Başkan İzgioğlu’ndan 10 Nisan Mesajı
  Başkan İzgioğlu’ndan 10 Nisan Mesajı
 • Bilal Uludağ’a Ziyaretler Devam Ediyor
  Bilal Uludağ’a Ziyaretler Devam Ediyor
 • Hüseyin Sözlü’ye Oy Vermek İçin Avustralya’dan Geldi
  Hüseyin Sözlü’ye Oy Vermek İçin Avustralya’dan Gel
 • İzgioğlu’ndan 4 Nisan Mesajı
  İzgioğlu’ndan 4 Nisan Mesajı
 • Sarıçam’da Yeni Bir Dönem Başlamıştır
  Sarıçam’da Yeni Bir Dönem Başlamıştır
 • Ali Duru Dik Duruşunu Sergiledi
  Ali Duru Dik Duruşunu Sergiledi
 • Hüseyin Sözlü; Seçim Yarışı Bitmiş, Hizmet Yarışı Başlamıştır
  Hüseyin Sözlü; Seçim Yarışı Bitmiş, Hizmet Yarışı
Ceyhan Anketlerinde MHP Aday Adayı Haki Buhari Rüzgarı
Ceyhan Belediye Başkanlığı yarışında MHP Aday Adayı Mustafa Haki Buhari, yapılan anketlerde bütün siyasi partilerin aday adayları içerisinde ön plana çıkmaya başladı. Adana’nın Ceyhan İlçesi’nde mahalle ve köylerde yaptığı toplantılarda...
14 Eylül 2013 11:21
Font1 Font2 Font3 Font4
Bu Haber 709 kez Okundu

Ceyhan Belediye Başkanlığı yarışında MHP Aday Adayı Mustafa Haki Buhari, yapılan anketlerde bütün siyasi partilerin aday adayları içerisinde ön plana çıkmaya başladı.

Adana’nın Ceyhan İlçesi’nde mahalle ve köylerde yaptığı toplantılarda MHP Belediye Başkan Aday Adayı olarak siyasi çalışmalarını sürdüren Mustafa Haki Buhari, Ceyhan’daki bütün siyasi partilerin aday adaylarını geride bırakmaya başladı. Ceyhan’da yapılan ”Ceyhan’da kimi Belediye Başkanı olarak görmek istiyorsunuz?” sorusuna verilen cevaplarda Buhari, rakiplerine fark atmaya başladı.

 

CEYHAN’DA YAPILAN ANKETLERDE BUHARİ ÖN PLANA ÇIKTI

Adana-Ceyhan İlçe Belediye Başkanlığı yarışında Milliyetçi Hareket Partisi’nden aday adayı olan Mustafa Haki Buhari anketlerden birinci çıkıyor. Uzun süredir alan çalışması yapan, Ceyhan’ı merkezi ve köyleriyle karış karış gezen Mustafa Haki Buhari, Ceyhan Belediye Başkanlığı yarışında rakiplerine fark attı.

 

Yerel seçimlere 6 ay gibi kısa bir süre kaldı. Mart 2014′te yapılacak seçimlerde belediyeleri yönetmeye talip olanlar yavaş yavaş ortaya çıkarken, yapılan kamuoyu araştırmaları da seçmenin nabzını tutuyor. Son kamuoyu yoklamasında Ceyhan Belediye Başkanlığı yarışında MHP’den Mustafa Haki Buhari’nin ismi öne çıktı. Ceyhan İlçe sınırları içinde yapılan araştırmanın sonuçlarına göre, MHP’den Mustafa Haki Buhari, AKP ve CHP’nin adaylarını geride bırakarak ilk sıraya yerleşti. Araştırmaya göre, Ceyhanlıların yerel seçimlerde “Partiye göre” oy kullandıkları ortaya çıktı.

“Ceyhan Belediye Başkanlığı seçimi için oy kullanırken, partiye göre mi yoksa adaya göre mi oy kullanacaksınız” sorusuna yüzde 70 oranında “Partiye göre” cevabı verildi.

Araştırmaya katılan Ceyhanlılar, MHP’den Mustafa Haki Buhari, CHP’den Kasım Kara ve Enver Altuner, AKP’den Murat Gürsel Güleçyüz ve Burhan Ülger’in de yer aldığı 30’a yakın aday arasından, “Önümüzdeki yerel seçimler için Ceyhan Belediye Başkanı olarak kimi görmek istersiniz” sorusuna ise yüzde 30,2′le Mustafa Haki Buhari’yi ilk sıraya yerleştirdiler.

Araştırmada, Ceyhan İlçesinde çözülmesi gereken en önemli sorunun ne olduğuna ilişkin soruya Ceyhanlıların sırasıyla “göç”, “yol”, “altyapı”, “çevre temizliği”, “işsizlik” ve “ulaşım” yanıtlarını verdi. Araştırmaya göre Ceyhanlıların yüzde 49,1 ile büyük çoğunluğu kendisini “Atatürkçü” olarak tarif ederken, bunu yüzde 40,9 ile “Türk Milliyetçisi” cevabı izledi.

 

MUSTAFA HAKİ BUHARİ KİMDİR?

1964 yılında Ceyhan doğumlu olan Buhari, İlk, orta ve liseyi Ceyhan’da, yüksekokul eğitimimi ise A.Ü İşletme Fakültesi’nde tamamladı.

1987 yılından itibaren Botaş Petrol İşletmeleri Bölge Müdürlüğü Mali İşler Müdürlüğü’nde çalışmaya başlayan Buhari, Botaş Çalışanları Yardımlaşma Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği ve Botaşspor Kulübü Yönetim Kurulunda Genel Muhasip ve Basın Sözcüsü görevlerine üstlendi.

Ceyhan Belediyespor Bayan Basketbol Takımında Şube Sorumlusu ve Genel Menajer olarak görevlerde bulunan Buhari, halen kulübün As
Başkan olarak yönetim kurulunda yer alıyor.

Ülkü Ocakları ve MHP ilçe teşkilatında çeşitli görevlerde bulunan Buhari, evli ve 3 çocuk babası.

 

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa