AdanaHilal.Com, Adana Haber, Adana Haberleri
ADANA
Bugün
/

 • ADANA ÜLKÜ OCAKLARI NEVRUZ’U KUTLADI
  ADANA ÜLKÜ OCAKLARI NEVRUZ’U KUTLADI
 • Sözlü’den MHP Adana İl Başkanı Baş’a Ziyaret
  Sözlü’den MHP Adana İl Başkanı Baş’a Ziyaret
 • MHP MYK Üyesi Yılmaz Tankut’tan Sert Açıklama
  MHP MYK Üyesi Yılmaz Tankut’tan Sert Açıklama
 • MHP Yüreğir’de Yıldıray Şener Güven Tazeledi
  MHP Yüreğir’de Yıldıray Şener Güven Tazeledi
 • MHP Seyhan İlçe Başkanı Bünyamin KAYA oldu
  MHP Seyhan İlçe Başkanı Bünyamin KAYA oldu
 • MHP ADANA’DA KONGRE TAKVİMİ BELLİ OLDU
  MHP ADANA’DA KONGRE TAKVİMİ BELLİ OLDU
 • Adana Ülkü Ocakları Futbol Turnuvası
  Adana Ülkü Ocakları Futbol Turnuvası
 • Başkan Adamhasan Kurban Bayramı Kutlama Törenlerinde
  Başkan Adamhasan Kurban Bayramı Kutlama Törenlerin
 • Başkan Adamhasan’ın Kurban Bayramı Mesajı
  Başkan Adamhasan’ın Kurban Bayramı Mesajı
 • Karaisalı Belediyesi’nin Yaşlı ve Engellilere Hizmeti
  Karaisalı Belediyesi’nin Yaşlı ve Engellilere Hizm
Ceyhan Anketlerinde MHP Aday Adayı Haki Buhari Rüzgarı
Ceyhan Belediye Başkanlığı yarışında MHP Aday Adayı Mustafa Haki Buhari, yapılan anketlerde bütün siyasi partilerin aday adayları içerisinde ön plana çıkmaya başladı. Adana’nın Ceyhan İlçesi’nde mahalle ve köylerde yaptığı toplantılarda...
14 Eylül 2013 11:21
Font1 Font2 Font3 Font4
Bu Haber 736 kez Okundu

Ceyhan Belediye Başkanlığı yarışında MHP Aday Adayı Mustafa Haki Buhari, yapılan anketlerde bütün siyasi partilerin aday adayları içerisinde ön plana çıkmaya başladı.

Adana’nın Ceyhan İlçesi’nde mahalle ve köylerde yaptığı toplantılarda MHP Belediye Başkan Aday Adayı olarak siyasi çalışmalarını sürdüren Mustafa Haki Buhari, Ceyhan’daki bütün siyasi partilerin aday adaylarını geride bırakmaya başladı. Ceyhan’da yapılan ”Ceyhan’da kimi Belediye Başkanı olarak görmek istiyorsunuz?” sorusuna verilen cevaplarda Buhari, rakiplerine fark atmaya başladı.

 

CEYHAN’DA YAPILAN ANKETLERDE BUHARİ ÖN PLANA ÇIKTI

Adana-Ceyhan İlçe Belediye Başkanlığı yarışında Milliyetçi Hareket Partisi’nden aday adayı olan Mustafa Haki Buhari anketlerden birinci çıkıyor. Uzun süredir alan çalışması yapan, Ceyhan’ı merkezi ve köyleriyle karış karış gezen Mustafa Haki Buhari, Ceyhan Belediye Başkanlığı yarışında rakiplerine fark attı.

 

Yerel seçimlere 6 ay gibi kısa bir süre kaldı. Mart 2014′te yapılacak seçimlerde belediyeleri yönetmeye talip olanlar yavaş yavaş ortaya çıkarken, yapılan kamuoyu araştırmaları da seçmenin nabzını tutuyor. Son kamuoyu yoklamasında Ceyhan Belediye Başkanlığı yarışında MHP’den Mustafa Haki Buhari’nin ismi öne çıktı. Ceyhan İlçe sınırları içinde yapılan araştırmanın sonuçlarına göre, MHP’den Mustafa Haki Buhari, AKP ve CHP’nin adaylarını geride bırakarak ilk sıraya yerleşti. Araştırmaya göre, Ceyhanlıların yerel seçimlerde “Partiye göre” oy kullandıkları ortaya çıktı.

“Ceyhan Belediye Başkanlığı seçimi için oy kullanırken, partiye göre mi yoksa adaya göre mi oy kullanacaksınız” sorusuna yüzde 70 oranında “Partiye göre” cevabı verildi.

Araştırmaya katılan Ceyhanlılar, MHP’den Mustafa Haki Buhari, CHP’den Kasım Kara ve Enver Altuner, AKP’den Murat Gürsel Güleçyüz ve Burhan Ülger’in de yer aldığı 30’a yakın aday arasından, “Önümüzdeki yerel seçimler için Ceyhan Belediye Başkanı olarak kimi görmek istersiniz” sorusuna ise yüzde 30,2′le Mustafa Haki Buhari’yi ilk sıraya yerleştirdiler.

Araştırmada, Ceyhan İlçesinde çözülmesi gereken en önemli sorunun ne olduğuna ilişkin soruya Ceyhanlıların sırasıyla “göç”, “yol”, “altyapı”, “çevre temizliği”, “işsizlik” ve “ulaşım” yanıtlarını verdi. Araştırmaya göre Ceyhanlıların yüzde 49,1 ile büyük çoğunluğu kendisini “Atatürkçü” olarak tarif ederken, bunu yüzde 40,9 ile “Türk Milliyetçisi” cevabı izledi.

 

MUSTAFA HAKİ BUHARİ KİMDİR?

1964 yılında Ceyhan doğumlu olan Buhari, İlk, orta ve liseyi Ceyhan’da, yüksekokul eğitimimi ise A.Ü İşletme Fakültesi’nde tamamladı.

1987 yılından itibaren Botaş Petrol İşletmeleri Bölge Müdürlüğü Mali İşler Müdürlüğü’nde çalışmaya başlayan Buhari, Botaş Çalışanları Yardımlaşma Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği ve Botaşspor Kulübü Yönetim Kurulunda Genel Muhasip ve Basın Sözcüsü görevlerine üstlendi.

Ceyhan Belediyespor Bayan Basketbol Takımında Şube Sorumlusu ve Genel Menajer olarak görevlerde bulunan Buhari, halen kulübün As
Başkan olarak yönetim kurulunda yer alıyor.

Ülkü Ocakları ve MHP ilçe teşkilatında çeşitli görevlerde bulunan Buhari, evli ve 3 çocuk babası.

 

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa
Ülkücü Haber