Dolar : Alış : 5.8253 / Satış : 5.8358
Euro : Alış : 6.5519 / Satış : 6.5637
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana24°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 1716 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Büyükşehir Yasası İlçe Belediyelerini Hiçleştirdi

03 Eylül 2014 - 609 kez okunmuş
Ana Sayfa » ADANA HABERLERİ»Büyükşehir Yasası İlçe Belediyelerini Hiçleştirdi
Büyükşehir Yasası İlçe Belediyelerini Hiçleştirdi

İmamoğlu Belediye Başkanı Gazi Adamhasan, Adana Medya Gazetesi’ni ziyaret ederek önemli mesajlar verdi. Başkan Adamhasan, Adana Medya İmtiyaz Sahibi Taner Talaş, Genel Yayın Yönetmeni Doğan Gülbasar ve Yazar Ali Pekmezci’nin sorularını cevapladı.

İmamoğlu Belediye Başkanı Gazi Adamhasan, ” Yerel seçimlerden sonra uygulamaya geçen yeni Büyükşehir yasasının İlçe Belediye Başkanlıklarını hiçleştirdiği yönünde düşünceler var. İller Bankasından gelen paranın % 40’ı biz hiç görmeden Büyükşehir’e aktarılıyor. İlçe Belediyelerinin hizmet alanı daraldı. İlçe belediyelerine ait birçok kurum Büyükşehir Belediyesi’ne aktarıldı. Ancak vatandaşlarımız bu duruma alışamadı. ” dedi.

 

Adana Medya : Yerel seçimlerde yüksek oy oranıyla Belediye Başkanı oldunuz. Tebrik ederiz. Başarıya giden yolu değerlendirebilir misiniz?

 

Adamhasan: Teşekkür ederim. MHP’li 172 belediye başkanı içerisinde % 56 oy alarak, en yüksek oy oranıyla seçim kazananlardan birisiyim. Çocukluk yıllarımdan beri siyasetin içerisindeyim. 2009 yerel seçimlerinde ilk defa aday oldum. O seçimde partimin oyunu arttırdım ama aldığımız oy kazanmamıza yetmedi. Seçim kaybettiğim günün ertesi gününde halkıma teşekkür etmek ve helallik istemek için sahaya indim ve o sahadan hiç ayrılmadım. Düğün, nişan, sünnet, mevlid, cenaze, doğum, hastalık gibi durumlarda halkın sevincini ve üzüntüsünü paylaşarak hep halkımın yanında oldum.

 

İhlas ile yola çıktık ve yaptığımız her işte Allah’ın rızasını almak ve halkımın gönlünü almak vardı. Neticede Cenab-ı Allah nasip etti halkım da teveccüh gösterdi ve şimdi belediye başkanıyım.

 

Adana Medya : Çok kısa zamanda ilçesine çok hizmet verebilen bir belediye başkanı oldunuz. Nasıl başardınız?

 

Adamhasan: Seçimlerde halka verdiğimiz sözler vardı. Bunlardan birisi 30 yıldır İmamoğlumuzu rahatsız eden çöplüğün kaldırılmasıydı. Adana Büyükşehir Belediyesi ile koordineli çalışarak, 30 yıldır üç mahallemizi pis koku ve hastalığa boğan çöplüğü kaldırdık. Büyük Başkan Sözlü’ye teşekkür ederim.

 

İlçemizde uzun yıllardan beri sinekle mücadele yapılmıyordu. İlk üç ayda olağanüstü bir ilaçlama ve larva mücadelesi yaparak sinekleri büyük oranda azalttık. Yok denecek kadar azaldı. Bu mücadeleyi yapan ekip arkadaşlarımıza teşekkür ederim. Bazi fitne fesatçılar, sinekle mücadele ekibizi eleştirme küstahlığını sergiliyor. Ancak halkımız ve biz sinekle mücadele ekibimizden memnunuz.

 

İlçemizde yol bakım onarımları, kilit parke döşenmesi, park bahçe düzenlemeleri, mezarlıkların temizlenmesi, camilerin bakımı gibi hizmetlerimiz devam ediyor. İnşallah düşündüğümüz birçok hizmeti halkımıza sunacağız. Halkımıza hizmet etmek için geldik. Halka hizmetin Hakka hizmet olduğunun bilinciyle hareket ettiğimizden hizmet etmek daha kolaylaşıyor.

 

Adana Medya : Başarılı bir belediye başkanı olmanıza rağmen basında eleştiri almanızın sebebi nedir?

 

Adamhasan : Öncelikle şunu belirtmeliyim ki, ben basında bolca yer alarak belediye başkanı seçilmedim. Ve bir gün oturduğum makamdan ayrılacaksam basın yoluyla olmayacak. Allah’a ve halkıma güvenerek yola çıktım ve başardım. Ardımda sermaye grupları yok. Büyük güçler yok. Sadece yeri göğü yaradan Allah ve İmamoğlu halkım var. Allah’ın ve halkımın takdirini aldıktan sonra birileri beni eleştirse ne olur eleştirmese ne olur?

Yaptığımız hizmetler ve dik duruşumuz birilerinin işine gelmeyebilir. İşine gelmeyen tabi ki bizi ve ekibimizi eleştirecektir. Yılan yılanlığını, çıyan çıyanlığını, akrep akrepliğini yapacaktır. Dahili ve harici fitne fesatçılar seçim öncesinde de önümüzü kesmeye çalıştılar seçim sonrasında da aynı görevlerini ifa ediyorlar. Açıkçası, hiç birini kaale almıyorum. Biz yolumuza devam ediyoruz.

 

Adana Medya: Büyükşehir yasasının İlçe belediyelerini zor durumda bıraktığı yönünde bazı belediye başkanlarının beyanatları var. Siz ne düşünüyorsunuz?

 

Adamhasan : Yerel seçimlerden sonra uygulamaya geçen yeni Büyükşehir yasasının İlçe Belediye Başkanlıklarını hiçleştirdiği yönünde düşünceler var. Musa Öztürk Başkanımızın yakındığı meseleden yola çıkacak olursak, İller Bankasından gelen paranın % 40’ı biz hiç görmeden Büyükşehir’e aktarılıyor. İlçe Belediyelerinin hizmet alanı daraldı. İlçe belediyelerine ait birçok kurum Büyükşehir Belediyesi’ne aktarıldı. Ancak vatandaşlarımız bu duruma alışamadı. Vatandaş her meselesinde hala İlçe Belediye Başkanlığını arıyor. Yol gösterdiğinizde ‘’oyu sana verdik hizmeti sen yapacaksın’’ diyorlar.

 

Bu konularda çok da fazla bir şey söylemek istemiyorum. Biz bu sıkıntıları, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Sözlü’nün yardımıyla aşmaya çalışıyoruz. İnşallah bu yardımlaşmayla daha çok hizmetler üreteceğiz.

 

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika