Dolar : Alış : 5.5274 / Satış : 5.5373
Euro : Alış : 6.2630 / Satış : 6.2743
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana20°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 1716 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Bayrağımızı ve Konsolosluğumuzu Koruyamayan Başbakan

15 Haziran 2014 - 635 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yazarlarımız»Ali ADAMHASAN»Bayrağımızı ve Konsolosluğumuzu Koruyamayan Başbakan
Bayrağımızı ve Konsolosluğumuzu Koruyamayan Başbakan

Diyarbakır’ın Lice İlçesi’nde bulunan Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı birliği basan PKK militanları, gönderdeki Türk Bayrağımızı indirdi. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, bu hain saldırının faillerini, sorumlularını arıyor.

 

Ülkemizi yöneten Recep Tayyip Erdoğan’ın, sıkça kullandığı ‘’Dağda bir kuzu kaybolsa sorumlusu benim’’ cümlesinden yola çıkarak, Diyarbakır’da Türk Bayrağı indiriliyorsa bunun sorumlusunun, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olduğunu söyleyebiliriz.

 

Tarih boyunca insanların şerefine ve namusuna göz dikildiğindeki tavırları bellidir. Müslüman Türk Milletimiz için Türk Bayrağını korumak, namus ve şeref meselesidir. Ancak, Müslüman Türk Milletimizin yaşadığı ülkenin Başbakanlık makamında oturan zat, Bayrak indirilmesini namus ve şeref meselesi yapmakta aciz kalıyor.

 

MHP lideri Bahçeli’nin, Türk Bayrağını indiren PKK terör örgütü militanının alnının çatından vurulması gerektiğini söylemesine karşı çıkan AKP sözcülerinin aksine AKP lideri eylemi yapanın indirilmesi gerektiği yönünde yuvarlak laflar söyledi. O militanın kurşunlanması gerektiği mi yoksa göndere çıkarken paçasından çekilmesi gerektiği mi kastedildi? Başbakan Erdoğan’ın sözlerini doğru anlayan var mı?

 

Kıbrıs’ta Türk Bayrağımızı indirmeye kalkan Rum gencinin akıbeti belli. Türk Askeri Kıbrıs’ta gerekeni yapmıştır. Peki Türk Askeri, Diyarbakır’da gerekeni neden yapmamıştır? AKP yandaşları meseleyi örtbas etmek adına, ‘’Kıbrıs’ta düşmanlar Türk Bayrağımızı indirirken kurşunlandı ama Diyarbakır’da düşmanlar değil Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı indirdi’’ diyerek meseleyi yumuşatmaya kalktılar.

 

PKK cenahının ‘’Hiçbir Ulusun manevi değerlerine karşı değiliz. Türkiye halkını bize karşı karşıtlaştırıyorlar’’ açıklaması, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni ve Türk Milletimizin Bayrağını sahiplenmediklerinin, ayrı bir devlet ve millet kavramına vurgu yaptığının işareti değil mi?

 

PKK, defalarca ayrı devlet ve ayrı bayrak istemedi mi? O halde PKK, Türk Devleti ve Türk Bayrağına düşmandır. PKK militanı da Türk Bayrağını indirmeye kalkışıyorsa, daha gönderdeyken kurşunlanmalıydı. Türk Askeri, o haini neden kurşunlamadı?

 

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nde, PKK militanları defalarca Türk Bayrağı yaktı. PKK’nın partisinin kongrelerinde defalarca Türk Bayrağına saygısızlık yapıldı. AKP yönetimindeki ülkemiz, bunlara gereken cezayı verdi mi? Hayır. Hakkari’de kışlaya girip, Türk askerinin kafasını kesen PKK militanlarına ne yapıldı? Öğretmenlerimizi kaçıran PKK’ya ne yapıldı? Güneydoğu’da kendi güvenlik teşkilatını kurup yolda kimlik sorgusu yapan PKK’ya ne yapıldı?

 

Ülkemizi yöneten AKP Hükümeti’nin Başbakanı, bütün bu olayları durdurup gerekeni yapmak yerine, temsilcilerini göndererek Oslo’da ve İmralı’da PKK ile pazarlık masasına oturdu. Güneydoğu’da PKK ile mücadele eden Türk Askerinin eli kolu bağlanarak, PKK ile çatışması neredeyse yasaklandı. PKK ile mücadele eden Türk Komutanlar sanki suç işlemiş gibi birer birer yargılandı. Günümüzde, ülkemizin bir bölgesinin kontrolünü ele geçirmeye ramak bırakan bir terör örgütüne, Türk Askeri kurşun sıkamaz hale gelmiştir.

 

Bütün bunların sorumlusu Başbakan Erdoğan, Diyarbakır’da Türk Bayrağımızın indirilmesini önlemekte sıkıntı çeken Türk Askerimizi suçlayabilir mi? Türk Askerini PKK  ile mücadele edemez hale getiren Başbakan Erdoğan değil mi?

 

Irak’ın işgaline izin veren ve Müslüman Topraklarının Hristiyan askerlerine çiğneten Erdoğan değil miydi? Irak’ta Türk Askerinin kafasına çuval geçirilmesine sessiz kalan Erdoğan değil miydi? Türk Bayrağı asılı Mavi Marmara gemisinin, İsrail askeri tarafından vurulmasına cevap veremeyen Erdoğan değil miydi? Suriye’de Türk uçağımızın düşürülmesini sineye çeken Erdoğan değil miydi?

 

Bütün bunlar olurken Türk gibi davranmayan Recep Tayyip Erdoğan, Musul Başkonsolosluğumuz IŞİD tarafından işgal edilirken adeta kafasını kuma gömmüştür. Konsolosluk personeline işgalcilere karşı koymayın diye emir veren kimdi? Bir konsolosluk bir ülkenin kendi toprağıdır. Konsolosluk işgal edildiyse ülkenin işgali anlamına gelir.

 

Mavi Marmara gemisinde Türk Bayrağı asılıydı ve o gemi vurulmuştu. Biz o zaman dedik ki, ‘’Türk Bayrağını koruyamayan Türk Vatanını da koruyamaz.’’ İşte dediklerimiz çıktı. Ne tevafuktur ki, bir hafta içerisinde hem Türk Bayrağımıza saldırıldı hem de vatanımız sayılan Başkonsolosluğumuza saldırıldı. Her iki olayda da ülkemizi yöneten AKP Hükümetinin Başbakanı aciz kaldı.

 

Türk Bayrağımızın indirilmesi ve Başkonsolosluğumuzun işgal edilmesi hadiselerinde MİT’in aciz kaldığı söyleniyor. Hani Başbakan Erdoğan’ın, Müsteşarını her halükarda savunduğu MİT’in acziyetinden bahsediyoruz. Başbakan Erdoğan’ın adeta  ‘’Hakanımı yedirtmem’’ deyip sonuna kadar savunduğu Hakan Fidan, bu iki olayda sorumlu değil mi?

 

PKK, Türk Bayrağımızı indirmeye yeltenirken, MİT ne işle meşguldü? IŞİD, Başkonsolosluğumuzu işgale hazırlanırken, MİT Alaska’daki kuşların sayısını mı belirliyordu? Yoksa Türk Bayrağının indirilmesi ve Başkonsolosluğumuzun işgal edilmesi, MİT’in ilgi alanında değil mi?

 

MHP Iğdır Milletvekili Sinan Oğan, Başkonsolosluk işgal edilmeden 15 saat önce TBMM kürsüsünde işgalden bahsettiğinde, bunu yalanlamaya çalışan AKP Milletvekili şimdi ne halde acaba? Sinan Oğan, tek başına Başbakanlığa bağlı MİT’ten daha doğru istihbarata ulaşıyorsa, MİT’in ve iktidar partisi milletvekillerinin acziyetlerini kabullenmesi gerekmiyor mu?

 

Türk Bayrağımızın indirilmesi ve Başkonsolosluğumuzun işgali hadiseleri, Müslüman Türk Milletimizin ve Devletimizin onurunu kırmıştır. Bu iki olayı önlemek ve gerekeni yapmakla sorumlu olan, MİT, TSK ve Başbakanlık, sorumluluklarını yerine getirmediklerinden dolayı istifa müessesini çalıştırmayı düşünecek mi?

 

Türk Bayrağımıza uzatılan ele kurşun sıkmayan Türk Askeri, neye kurşun sıkacak? Başkonsolosluğumuzu işgal edene kurşun sıkmayan Türk Askerinin esas görevi nedir? Gereken önlemi aldırmayan MİT, ne işe yarar? Bu iki hadisede kurşun sıktırmayan AKP Hükümeti, hangi olayda kurşun sıktıracak? Bütün bu olanları sadece seyreden Başbakan, ne işe yarar? Bize göre, alayınız görevini yerine getirmemiştir ve alayınız istifa etmesi gerekir.

 

Türk Milliyetçiliğini ayakları altına aldığını övüne övüne söyleyip, kendilerinin milliyetçi olduğunu iddia eden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türk Bayrağına sahip çıkmanın, esas milliyetçilik olduğunun farkında değildir. Türk Konsolosluğuna sahip çıkmak Vatana sahip çıkmaktır ve bu sahiplenmenin esas milliyetçilik olduğunu Başbakan bilmiyor.

 

Netice itibariyle, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP Hükümeti ve bu konuyla ilgili görevli bürokratların tamamı, Türk Bayrağımızın indirilmesi ve Başkonsolosluğumuzun işgali hadiselerindeki becerisizlikten sorumludurlar.

 

Bu sorumluluğun gereği olaraktan alayınızı istifa etmeye çağırıyorum. Türk Bayrağımıza ve Vatanımıza sahip çıkmayan zatların, o koltuklarda oturmasının anlamını da, AKP’ye hala oy veren Müslüman Türk Milletimize soruyorum.

 

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika