Dolar : Alış : 5.3168 / Satış : 5.3264
Euro : Alış : 6.0318 / Satış : 6.0427
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana17°CSağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 1716 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Başkan Sözlü Bengütürk Tv İftar Programına Katıldı

14 Temmuz 2014 - 345 kez okunmuş
Ana Sayfa » ADANA HABERLERİ»Başkan Sözlü Bengütürk Tv İftar Programına Katıldı
Başkan Sözlü Bengütürk Tv İftar Programına Katıldı

 

Rahmet ayı, bereket ayı Ramazan’da, Bengü Türk’ü Adana’da görmekten mutluluk duyduğunu söyleyen Başkan Hüseyin Sözlü, “Adana bereketli topraklarıyla, yetiştirdiği, bağrından çıkan hemen her alandaki sanatçılarıyla çok önemli bir şehir. Son dönemde biraz düşüş olsa da hala Türkiye’nin en önemli sanayi merkezlerinden Adana. Bunu geliştirmemiz, yükseltmemiz gerekiyor” dedi.

 

 

ATATÜRK’ÜN YAKTIĞI MEŞALEYE İLK SES ADANA’DAN

Alper Üstündağ’ın, Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Bende bu vekayiin ilk hissi teşebbüsü bu memlekette, bu güzel Adana’da vücut bulmuştur” cümlesini hatırlatması üzerine yeniden söz alan Başkan Hüseyin Sözlü, “1. Dünya Savaşı’ndaki kayıpların ardından Cumhuriyet’in kurulmasına kadar uzanan sürede kentin oynadığı role vurgu yaptı. Başkan Hüseyin Sözlü, “Kurucumuz Mustafa Kemal Atatürk, sıkça gelip geçtiği bir güzargah olan Adana’daki, vatanperver, milliyetçi Adanalılarla diyaloğundan, elbette, kurtuluş mücadelesiyle ilgili beslenmiştir. Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkıp, milli mücadeleyle ilgili yaktığı meşaleye ilk ses Adana’dan verilmiştir. Ne mutlu ki Adana, Atatürk’ün başlattığı mücadelede onun yanında ilk yer alanlardandır. Kurtuluş Savaşı mücadelesinde Atatürk’ün yanında olan çekirdek kadroya baktığınızda dahi, Adana’nın onlardan daha önce Atatürk’ün yanında yer aldığını görürsünüz. Biz Adanalılar olarak bunun gururunu hep yaşıyoruz. Kurtuluş Savaşında önemli bir yer tutuyor ama mücadelenin lideri, kurucumuz Atatürk’e de, kurtuluş için mücadeleye başlama ilhamını veren bereketli topraklardır Adana” diye konuştu.

 

 

ÜRETİMİ VE İHRACATI ARTIRMAYI, ADANA’YI DÜNYA KENTİ HALİNE GETİRMEYİ HEDEFLİYORUZ

Adana’nın geçmişi, bugünkü gücü ve potansiyeliyle iddialı bir şehir olduğunu kaydeden Başkan Hüseyin Sözlü, şöyle devam etti: “Hareketimizin lideri Sayın Devlet Bahçeli de Adanalı. Rahmetli Başbuğumuzu da Adana seçmiş. Nihayetinde bu bir siyaset programı değil ama ben bir siyasetçiyim ve Milliyetçi Hareket Partili bir belediye başkanıyım. Milliyetçi Hareket Partisi’nin üç hilalli ambleminin belirlendiği ve bugünkü isminin verildiği kongre Adana’da yapıldı. Adana böylesine önemli. Bir gecede Arif Nihat Asyalı’ya 5 Ocak şiirini yazdıran iklim Adana. Adana’nın elbette iddiası olacak.

 

 

Adana’yı Türkiye’nin en önemli şehirlerinden biri yapmaktan öte, bilinen bir dünya şehri haline getirmek istiyoruz. İlk 5 yılda Adana’nın sanayi üretemini iki katına çıkarmak, orta vadede Adana’nın ihracatını 10 milyar dolara yükseltmek gibi hedeflerimiz var.”

 

ADANA’YA, KARDEŞLİK VE DAYANIŞMA RUHUNU GETİRDİK

Başkan Hüseyin Sözlü, sözlerini şöyle tamamladı: “Biz seçimi kazandıktan sonra, Ramazan ayına girmeden önce Adana’ya kardeşlik ve dayanışma ruhunu getirdik. Adana halkı, sivil toplum kuruluşları, meslek odaları bu atmosferden memnunlar. İnşallah Adanamızı sevginin, kerdeşliğin yüksek oranda yansıdığı, üretimin artarak devam ettiği bir şehir haline getirip, büyüteceğiz.

 

 

Adanalılar kendilerine inanan bir memleket çocuğuna güvenmişler ve arkasında durmuşlardır. Başarımız önce Allah’ın lütfu, sonra Adanalılarındır. Bu saatten sonra her türlü siyasi mülahazanın dışında, Adanalılara hizmet etmek, onların beklentilerine cevap vermek, Adana’yı çağdaş belediyeciliğin, modern şehirciliğin imkanlarıyla donatmak, boynumuzun borcudur. Hemşehrilerimize layık olmak için dönülmez yolumuz budur.”

 

Başkan Sözlü, program boyunca sunucu Alper Üstündüğ ve Adanalılardan gelen, farklı konulardaki çok sayıda soruyu yanıtladı.

 

Program boyunca semazen grubu gösteri yaptı ve ilahi konseri verildi.

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika